6obcy.in

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

6obcy – najpopularniejszy [potrzebne źródło] serwis typu chatruletka w Polsce, chętnie odwiedzany przez dorosłych,dzieci i młodzież. W teorii służyć miał do rozmowy z ciekawymi ludźmi i umożliwiać zawieranie nowych przyjaźni, w praktyce ludzi ściągają tu jednak bardziej przyziemne potrzeby.

Słowniczek[edytuj • edytuj kod]

 • KM? – pytanie o kilometry płeć, zadawane zwykle przez mieszkańców piwnicy, szukających kontaktu z przedstawicielkami płci przeciwnej.
 • M – skrót oznaczający, że mamy do czynienia z mężczyzną. Z jakiegoś powodu wysłanie go na chacie zazwyczaj powoduje natychmiastowe rozłączenie się rozmówcy.
 • K – skrót oznaczający, że mamy do czynienia z kobietą. Po krótkiej rozmowie okazuje się jednak, że zwykle ma ona czterdzieści lat i nazywa się Roman.
 • Z6? - skrót, oznaczający Jestem spermiarzem, po otrzymaniu go w rozmowie zaleca się jak najszybsze rozłączenie.
 • Historyjka? – zaproszenie do wspólnego pisania opowieści, godnej scenariusza Trudnych spraw.

Społeczność bywalców[edytuj • edytuj kod]

Tak jak w wielu innych społecznościach, można tutaj ludzi bez problemu przypisać do kilku archetypów. W poniższej liście wymienimy kilka z nich:

 • Piwniczak – najczęstszy typ bywalca. Chce rozmawiać jedynie z kobietami, która to jednak chęć zwykle nie zostaje zaspokojona, z uwagi na zdecydowaną przewagę użytkowników płci męskiej. W rzadkich przypadkach trafienia na kobietę, rozmowa zwykle kończy się po kilku sekundach, gdyż potrafi rozmawiać wyłącznie na jeden temat.
 • Troll – drugi często spotykany typ bywalca. Wchodzi dla śmiechu i wyzywa rozmówcę, starając się go sprowokować lub zirytować. Zwykle nie potrafi jednak sprowokować nawet średnio inteligentnego szympansa. Nieszkodliwy i zwykle szybko się rozłącza.
 • Gimbusiara – często prowokuje piwniczaków dla beki, zaś w kontaktach z innymi przedstawicielkami swojego gatunku zachowuje się jak mężczyzna. Podobnie jak w przypadku poprzedniego archetypu, każdy rozmówca dysponujący choć jedną szarą komórką przewagi, szybko kończy rozmowę.
 • Słup ogłoszeniowy – tajemniczy rodzaj bywalca, krążący po stronie i wklejający ogłoszenia, których treść stanowi zaproszenie do igraszek na snapie (osobniki męskie) lub tworzenia historyjki, jakiej nie powstydziliby się autorzy Harlequinów (osobniki żeńskie). Legenda głosi, że użytkownicy będący słupami ogłoszeniowymi zostali przed wiekami obłożeni przez złą czarownicę klątwą, w skutek której odebrana została im zdolność pisania normalnych wiadomości, którą złamać może jedynie rozmówca, który odpowie na ich komunikaty. Pawdopodobnie jednaj nie nastąpi to prędko, o czym najlepiej świadczy fakt, iż podczas dłuższej wizyty można wielokrotnie natknąć się na to samo ogłoszenie.
 • Samiec alfa – podgatunek piwniczaka, cechujący się zawyżoną samooceną, niestety odwrotnie proporcjonalną do intelektu, dzięki czemu niemal za każdym razem nabiera się na prowokacje gimbusiar i wyzwiska trolli. Pomimo, iż w internecie udaje ideał mężczyzny, któremu Adonis może czyścić buty, w rzeczywistości dawno już nie miał styczności z kobietą inną niż własna matka. Z tego też względu jest on ulubieńcem trapów, gdyż dzięki jego kompletnej nieznajomości kobiecej anatomii, nawet przez myśl nie przejdzie mu podejrzewanie, że coś jest nie tak.
 • Normalny użytkownik – normalna osoba, która na 6obcy wchodzi by pogadać. Niesamowicie rzadko spotykani i zwykle bardzo szybko kończą swą przygodę z portalem.
 • Użytkownik opiniotwórczy – także i 6obcy nie uchroniło się przed tego typu użytkownikami. Postać ta wykorzysta każdy możliwy pretekst, do pochwalenia się swoją opcją polityczną lub religijną, do tego stopnia, że nawet pytanie o imię traktuje jako zaproszenie do wywodu na temat tych złych żydów/muzułmanów/katolików/lewaków/prawaków. Prawdopodobnie najbardziej podatny na trolling rodzaj użytkownika, z nieznanych powodów występuje jednak dużo rzadziej niż na innych stronach internetowych.
 • Neandertalczyk – użytkownik prehistoryczny, dopiero wyciągnięty z lodowca. Z uwagi na prawieczne pochodzenie nie opanował jeszcze zdolności mowy i porozumiewa się jedynie za pomocą prymitywnych chrząknięć i powarkiwań, zapisywanych jako mmm/mhm/nwm/ta, stosowanych zamiennie, niezależnie od wiadomości do jakiej się odnoszą. Niestety, z uwagi na niewielki poziom znajomości języka jaskiniowego, większość użytkowników nie jest zdolna do prowadzenia z nim konwersacji i szybko się rozłącza.

Moderacja[edytuj • edytuj kod]

Choć brzmi to niewiarygodnie, serwis ten rzeczywiście jest moderowany. Ponieważ jednak żaden człowiek nie jest w stanie całymi dniami czytać rozmów prowadzonych przez bywalców portalu i nie zwariować, właściciele serwisu postanowili zastąpić ich botami. Po pewnym czasie okazało się jednak, że czytanie wiadomości na 6obcy przez dłuższy czas to było zbyt dużo nawet dla botów, które w obawie o swoje zdrowie psychiczne przerzuciły się na stary i sprawdzony system północno-koreański, polegający na automatycznym banowaniu każdego, kto został zgłoszony przez rozmówcę, bez wcześniejszego czytania historii rozmowy zgłoszonego.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]