Chcesz poznać społeczność Nonsensopedii? Podyskutować o artykułach i przepisach na zupę pomidorową? Zajrzyj na naszego Discorda!

6obcy.in

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

6obcy – najpopularniejsza i najbardziej znana chatruletka w Polsce, lubiana i ceniona wśród dzieci, młodzieży i osób starszych.

Idea serwisu[edytuj • edytuj kod]

W założeniu serwis ma służyć do poznawania interesujących ludzi, rozmowy z nimi i wygłupiania się. Niestety, w praktyce ludzi tutaj przeważnie ściąga nuda, naturalne pragnienia i chęć rozmawiania z młodszymi ludźmi. Rzekomo serwis jest moderowany, jednak w praktyce sprowadza się to do magicznego przycisku zgłoś nieprzyjemnego rozmówcę. Sprawia on, że osoba, z którą rozmawiamy przy następnej rozmowie trafia do odrębnej puli użytkowników.

Kultura KM[edytuj • edytuj kod]

Charakterystycznym zwyczajem panującym na tej chatruletce, który rozprzestrzenił się na wszystkie polskojęzyczne serwisy tego typu, jest charakterystyczne pytanie KM?. W wolnym tłumaczeniu znaczy to Chcę wiedzieć jakiej jesteś płci, ale nie mam pojęcia, jak zapytać jak człowiek. Najczęściej jest zadawane przez obywateli piwnicy, którzy z jakiegoś powodu szukają kontaktu z płcią piękną za wszelką cenę. Dzięki temu zjawisku większość rozmów wygląda tak:

Obcy: KM?
Ty: jestem facetem
Obcy: s********j
*Obcy się rozłączył*

W przypadku gdy rozmówca okazuje się płci pięknej, w przeciągu kolejnych sekund padnie pytanie o wiek, obowiązkowe pytanie Z6?. To z kolei można przetłumaczyć jako Nie mam kompletnie szacunku do kobiet, więc proszę cię uprzejmie, wyślij mi nagie fotki. Przeciętna rozmowa z kobietą wygląda mniej więcej tak:

Obcy: KM?
Ty: K
Obcy: Z6? Snap?
Ty: Nie
*Obcy się rozłączył*

Słowniczek[edytuj • edytuj kod]

 • KM? – pytanie o płeć, zadawane głównie przez mężczyzn, przez kobiety rzadko.
 • M – przedstawiasz siebie jako mężczyznę; dobra metoda na to, by rozmówca szybko się rozłączył.
 • K – przedstawiasz siebie jako kobietę; dobra metoda na to, by utrzymać uwagę rozmówcy.
 • Historyjka? – zaproszenie do popełnienia wspólnego gwałtu na literaturze i języku polskim. Zalecane jedynie naprawdę odważnym.
 • Less – przedstawiasz się jako lesbijka, rozmówca zwykle reaguje tak samo jak na M.
 • Snap? – rozmówca pyta o nazwę użytkownika na Snapchacie, zazwyczaj jednoznacznie oznacza, że rozmówca jest spermiarzem. W ekstremalnie rzadkich sytuacjach jest to kobieta desperacko potrzebująca atencji, choć jedno nie wyklucza drugiego.

Społeczność bywalców[edytuj • edytuj kod]

Tak jak w wielu innych społecznościach, można tutaj ludzi bez problemu przypisać do kilku archetypów. W poniższej liście wymienimy kilka z nich:

 • Piwniczak – najczęstszy typ bywalca, zazwyczaj chce rozmawiać jedynie z kobietami. Jest aż przesadnie nieśmiały, niechętnie podaje swoje dane. Zwykle udaje mu się pogadać z dziewczyną jedynie kilka minut, gdyż nie umie podtrzymać zainteresowania rozmówcy lub za długo pisze. Zazwyczaj szybko kończy swoją przygodę z 6obcy.
 • Gimbus – wchodzi dla śmiechu, stara się zwyzywać obcego, co ma go sprowokować lub zirytować. Zwykle potrafi sprowokować najwyżej chorego na zespół Touretta. Nieszkodliwy i zwykle szybko się rozłącza.
 • Gimbusiara – często prowokuje pedofili nieinteligentnych dla beki, a gdy spotyka innego przedstawiciela swojego gatunku, zachowuje się jak mężczyzna. Natomiast gdy rozmówca posiada choć jedną szarą komórkę przewagi, szybko kończy rozmowę.
 • Pedofil nieinteligentny – znajdując osobę nieletnią od razu wyznaje miłość w formie deklaracji w stylu Mam 20 cm w spodniach. Typ łatwy w manipulacji i wyłudzeniu swoich danych. Przy odrobinie szczęścia, można od niego wyłudzić markowe ubrania i chińską elektronikę.
 • Pedofil sprytny – trafiają się rzadko i ciężko ich rozpoznać. Zazwyczaj dużo młodsi, posiadający więcej uroku osobistego i inteligencji. Sprawnie manipulują młodą osobą, zdobywając jej zaufanie i numer kontaktowy. Natomiast gdy ofiara zaczyna coś podejrzewać, delikatnie ale szybko się wycofują.
 • Słup ogłoszeniowy – krąży ciągle, wkleja od razu rozmówcy wiadomości w stylu M18 z6 snap, 20cm. O ich skuteczności świadczy fakt, że zwykle podczas dłuższej wizyty trafisz na nich kilka razy.
 • Pisarka – zachowuje się podobnie jak słup ogłoszeniowy, ale treść ogłoszenia proponuje tworzenie historii godnej scenariusza Trudnych spraw. Zalecane działanie: natychmiastowe rozłączenie się.
 • Samiec alfa – hybryda pedofila i pisarki, z reguły płci męskiej, zawsze są to przegrywy w wieku 20 i więcej lat, najpewniej nadal mieszkające z rodzicami. Posiadają szeroki wachlarz dewiacji, co okazują w postaci świńskich rozkazów, wydawanych zwykle o kilka lat młodszym kobietom. Ulubieniec trapów, jako iż prawie nigdy nie pyta o snapa, a zważywszy, iż obaj już od dawna nie widzieli innej kobiety niż własna matka, nikt nie podejrzewa, że coś jest nie tak. Wybitnie podatne na wszelakie formy trollingu.
 • Trap – podgatunek piwniczaka, który z braku zainteresowania ze strony płci przeciwnej sam się pod nią podszywa. Plotka głosi, że 99,9% kobiet spotykanych na 6obcy to w istocie trapy, prawda jest jednak taka, że trapami jest 100% tamtejszych kobiet powyżej 15 roku życia. Z reguły rozłącza się po pytaniu o snapa. Jeśli ono nie nastąpi, to najczęściej bierze udział w historyjce, której treść nie pozostawia złudzeń, że bohater nie ma pojęcia o anatomii kobiety.
 • Normalny użytkownik – rzadszy niż jednorożec, normalna osoba, która na 6obcy wchodzi by pogadać, prawie nigdy nie zna znaczenia skrótów stosowanych na tejże stronie. Obiekt nienawiści wszystkich powyższych, z reguły kończy przygodę z portalem po pierwszej wizycie.
 • Użytkownik opiniotwórczy – także i 6obcy nie uchroniło się przed tego typu użytkownikami. Postać ta wykorzysta każdy możliwy pretekst, do pochwalenia się swoją opcją polityczną lub religijną, a nawet pytanie o imię traktuje jako zaproszenie do wywodu o jego opinii na temat tych złych żydów/muzułmanów/katolików/lewaków/prawicowców. Z nieznanych powodów występuje dużo rzadziej niż na innych stronach internetowych. Prawdopodobnie najbardziej podatny na trolling rodzaj użytkownika.