Korea Północna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Położenie geopolityczne Korei Północnej
Północnokoreański rozwiązywacz problemów
Korea szanuje Jana Pawła II

Piąte koło u wozu trafia zawsze do obozu

Stare północnokoreańskie przysłowie

Korea Północna lub częściej Uri nara (우리나라), albo też może być Korea Wielkiego Wodza Wspaniałego, (ew. Korea Pół-mocna, ale o tym ciii), oficjalna nazwa Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna – państwo tak doskonałe, że nie można go ulepszyć, leżące gdzieś na końcu Azji z szeroko rozwiniętą kulturą. Często odbywają się tam opery. Do najbardziej znanych granych na nich utworów należą: Pieśń ku czci Wielkiego Wodza Wspaniałego oraz Z Wodzem i z Partią szczęśliwie przez życie.

Ustrój[edytuj • edytuj kod]

Przeciętny mieszkaniec Korei Północnej jest niskim zjadaczem trawy i pracuje w obozie, który doprowadza go do agonii wyczerpania, a dzięki psychologicznym zabiegom Ukochanego Przywódcy staje się równie wzorowym członkiem partii. Za właściwy sposób spędzania czasu jest organizowanie manifestacji antyamerykańskich, parad ku chwale Stalina oraz wieców poparcia dla jedynego słusznego ustroju. Najczęściej używane przez Koreańczyków zdania to Zjednoczeniu naszego wspaniałego propagującego wolność, równość i braterstwo państwa przeszkadzają jedynie okrutne wojska amerykańskie oraz ich południowokoreańskie marionetki i Nasz Wielki Wódz Wspaniały odważnie broni naszej ojczyzny przed amerykańskim imperializmem, będąc solą w oku tych, którzy chcą nas zniewolić.

Społeczeństwo[edytuj • edytuj kod]

Obywatele KRLD, wbrew pozorom i kłamstwom zachodnich mediów, są jednymi z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Mitem jest chociażby rzekomy utrzymujący się po dziś dzień problem powszechnego głodu, powodowanego w zamierzchłych czasach sabotowaniem przez nieprzyjaciela gospodarki żywnościowej. Gdy do Wodza dotarły donosy, iż ludzie umierali z niedożywienia z powodu braku tak podstawowych artykułów, jak przykładowo chleb, partia szybko zareagowała i postanowiła zdelegalizować chleb a następnie wymazać go z pamięci publicznej wygłosić jedyną słuszną prawdę i zarazem wieść o zażegnaniu kryzysu. Od tamtej pory chleb nie sprawia już problemu głodu.

Populacja Korei Północnej cieszy się szerokim wachlarzem praw oraz wolności obywatelskich. Na przykład obywatele mogą mieć powieszonych na ścianach swoich mieszkań tyle obrazów Wielkiego Wodza, na ile pozwala ściana z karton-gipsu. O edukację młodzieży, będącej przyszłością narodu, skrupulatnie dba partia, organizując długoterminowe obozy wyjazdowe dla najmłodszych, na których pozyskują niezbędną wiedzę. Partia również zakorzenia w młodych sport i dobrą kondycję fizyczną, regularnie organizując zawody w takich konkurencjach, jak trzydniowa zabawa w chowanego z żołnierzami mającymi nakaz aresztowania.

Kurtka[edytuj • edytuj kod]

Najbardziej tajemniczą tajemnicą Korei Północnej jest tajemnicza szarawa Kurtka Wielkiego Wodza Wspaniałego. Plotka głosi, że Kurtka ma właściwości nadnaturalne. Przechodzi z ojca na syna i pozwala dynastii Wodzów Wspaniałych utrzymać wiodącą rolę w państwie. Nowy Wielki Wódz Wspaniały pojawia się w niej na wszystkich ważnych wiecach, manifestacjach i spotkaniach z ambasadorami innych państw.

Święta[edytuj • edytuj kod]

Mimo, iż Korea Północna jest jedną wielką wsią, posiada wiele pomników. Upamiętniają takie wydarzenia jak: Obiad Wielkiego Wodza Wspaniałego, Sen Wielkiego Wodza Wspaniałego oraz XVI zlot partii. Możemy tam również spotkać wieżowce. Należą one do: Wodza Wspaniałego oraz Partii Wspaniałej.

Wojska[edytuj • edytuj kod]

  • 300 AK-74.
  • 10.000.000 bamboszków.
  • Jeden niszczyciel kutrów „Nihu jani Pu-Ywa” (zdjęcie poniżej).
  • 2 rakiety dalekiego zasięgu z komunistami.
  • Czołg z 1917 r. bez silnika.
  • Helikopter na baterie.
  • Samolot z papieru.
  • Rozkręcony długopis z papierowymi kulkami.
  • Parę Najmocniejszych w Świecie (zepsutych) atomówek.

Zajęcia[edytuj • edytuj kod]

Ulubionym zajęciem łnocnokoreańczyków (których dalej będę nazywał punkami, żeby było krócej) jest wystrzeliwanie rakietek dalekiego zasięgu nad Japonię i detonowanie upchanych w nich ruskich bomb atomowych jakieś 500 km nad Tokio. Jak dotąd, zginęły 4 osoby – jedną przywaliła dwutonowa resztka dyszy rakiety, jedna dostała w łeb śrubką, a jedna z rakiet zawierająca milion czerwonych ulotek w środku zamiast głowicy spadła z wysokości 20 km na chiński kuter rybacki z dwiema osobami na pokładzie, ale co tam, na stanowisko tych biedaków czaiło się 1 000 000 innych żółtasów! Punki lubią też kląć ile wlezie na Amerykanów i ich naukowców też oraz odgrażać się nim, że użyją swoich 20 bombeczek atomowych, podczas gdy tamci mają ich zaledwie 1000 razy więcej. Organizują też w swojej stolicy (Pier–dzianie czy jakoś tak) defilady z udziałem miliona uzbrojonych w ASG karzełków, 20 katiusz i 5 T-34.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

Strohballen.gif

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
Poradniki
Zobacz poradnik: