FotoŁowca 2020
W galerii twojego telefonu zalegają ci zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

NonNews:Bombowo w Korei

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kim podczas poprzedniej próby z tego roku

9 września 2016

Wielka feta w Korei Północnej! Dziś przypada 68. rocznica powstania KRLD. A że Kim Dzong Un dumnie obchodzi państwowe święta, to wpadł na bombowy pomysł – przeprowadził udaną próbę jądrową. Przy okazji Korea Południowa oberwała trzęsieniem ziemi o sile 5,3 w skali Richtera.

Prezydent Korei Południowej Park Geun Hie poinformowała, że w okolicach Pjongjangu przeprowadzono piątą próbę jądrową. Prawdopodobnie przeprowadzono próbę w miejscowości Kaechon, w której istnieje największy obóz wakacyjny dla Koreańczyków. Niektórzy uważają, że testy przeprowadzono w obozie wakacyjnym dla członków Partii Pracy Korei, zlokalizowanym w Yodok. Wieści Park Guen Hie potwierdziła telewizja północnokoreańska KCTV. KCTV poinformowała także, że Korea może pozwolić sobie na transport bomb atomowych do Los Angeles i Moskwy.

Japoński minister obrony Tomomi Inada poinformował, że okolicę Korei Południowej i domu Godzilli odczuły trzęsienie ziemi o silu 5,4 w skali Richtera. Wstrząsy miały miejsce o 9.30 czasu lokalnego.

Co ciekawe, prezydent Korei Południowej i Barack Obama spotkali się dzisiaj. Oczywiście tchórze bojące się Kim Dzong Una pojechały do Laosu gdzie odbywa się szczyt państw ASEAN. Barack Obama podkreślił, że nie będzie tolerować zachowania Kim Dzong Una, a że lada moment kończy kadencję, to stwierdził, że specjalnie zagłosuje na Trumpa byle Kim narobił ze strachu.

Wcześniejsze próby jądrowe odbyły się w 2006, 2009, 2013 i 2016 roku. W ostatniej próbie Kim Dzong Un brał bezpośredni udział – nasypał trotylu do beczki podpisanej „W stronę Waszyngtonu” i wystrzelił. Co prawda jego willa poszła do remontu, ale sam stwierdził, że skoro jest willa zniknęła to co dopiero dzieje się w USA.

Źródła[edytuj]