Polska Rzeczpospolita Ludowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Godło PRL. Po komunie Lech Wałęsa dorysował koronę
PRL odpowiada za plagę bikiniarzy
Bilet do raju
– Dzień dobry, co jest w sklepie?
– Dzień dobry, ja jestem w sklepie.
Święta w PRL

Polska Rzeczpospolita Ludowa (ang. People's Thingusual Republic of Polonialand, ur. 22 lipca 1944, zm. 29 grudnia 1989) – kraj sytuowany niegdyś na terenie Europy Wschodniej. Po rozwiązaniu sytuowany w Europie Centralnej i regularnie przesuwany na zachód. Kraj mlekiem i octem płynącym. Kraj zaczął upadać od 1980 roku, kiedy to władza zakazała Walentynek w Stoczni Gdańskiej.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

PRL, w sferze decyzji gospodarczych, cechował się sporym zmysłem barterowym: w ramach wymiany dóbr z zaprzyjaźnionym narodem, dawaliśmy Rosjanom węgiel, w zamian za co ci brali od nas węgiel. W czasach Polski Ludowej, przemysł stoczniowy był bardzo rozwinięty. Okręty służyły głównie do transportu rzeczonego węgla do ZSRR. Niestety, Ruscy nie wiedzieli co to kaucja, więc okręty do Polski nie wracały. Kraj produkował duże ilości zabawek militarnych, by wychować młody naród w pełnej gotowości bojowej. Przemysł kładł nacisk na jakość, toteż lalki traciły kończyny, a samochodziki traciły koła. Swojego czasu Polska Zjednoczona Partia Robotnicza wymyśliła nową metodę uboju trzody chlewnej. W Polsce Ludowej rzucało się granatem, po czym połowa leciała, na wschód, połowa na zachód, a Polaków krew zalewała.

W Polsce Ludowej zastosowano również eksport wewnętrzny. Towary zagraniczne można było zakupić w Peweksie za dolary. Niestety, Amerykanie nie chcieli wymieniać swojej waluty na złotówki. Trzeba było wymienić pieniądze w banku PeKaO. Peweksy często przyciągały dzieci, proszące rodziców o pieniądze na duperele typu lalka Barbie czy Coca-Cola.

Władze[edytuj • edytuj kod]

Władze w Polsce Ludowej regularnie sprawowała ruska agentura zwana potocznie PZPR, składająca się z osób, które po wypraniu mózgu na tak wybitnych uczelniach, jak ta w Moskwie (podstawy marksizmu i leninizmu, tudzież marksistwa i leni(n)stwa), potrafiły zawodowo kłamać i wmawiać ludziom, że tak jak jest, jest dobrze, a jeśli ktoś uważa inaczej, to czeka na niego piękna i bogata kraina – Syberia.

Rozrywka[edytuj • edytuj kod]

Jedną z nich była kolejka przed sklepem – miejsce nieskrępowanej dyskusji, skrępowanej wymiany informacji na temat dostaw towaru w mieście i krępującej, ale pożytecznej zimą, bliskości innych spoconych i dziamdziających kolejkowiczów.

Wieś[edytuj • edytuj kod]

Na wsiach realizował się anarchokolektywizm, ponieważ chłopi mieli własne mięso z własnych świń, własny bimber z własnych kartofli i własny chleb z własnego zboża. Dzielili się tym ze służbami kontrolującymi obywateli i wszyscy na wsi, najedzeni i napojeni, milczeli o tej drobnej wytwórczości.

Odmiana[edytuj • edytuj kod]

Za komuny w Pewexie były pomarańcze, snickersy i Ballantines, teraz jest tylko odzież używana
  • Mianownik: Polska Rzeczpospolita Ludowa
  • Dopełniacz: Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
  • Celownik: Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
  • Biernik: Polską Rzeczpospolitą Ludową
  • Narzędnik: Polską Rzeczpospolitą Ludową
  • Miejscownik: Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
  • Wołacz: Za komuny było lepiej!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty: