Szwajcaria

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Szwajcaria – państwo zajmujące najlepszy obszar Alp. Zamieszkuje go przede wszystkim mniejszość niemiecka chorująca na nadczynność tarczycy oraz imigranci z Bałkanów.

Zarys ogólny[edytuj • edytuj kod]

Szwajcaria posiada wysoko rozwinięte rolnictwo w postaci ogródków. Ze względu na przysłowiową wręcz uczciwość Szwajcarów turyści zagraniczni często powierzają im swoje pieniądze, które to Szwajcarzy zakopują w swoich ogródkach. Jedyny kraj „cywilizowany” (USA się nie liczy), w którym każdy mężczyzna musi mieć w domu broń. Dlaczego? W końcu „Szwajcaria nie ma armii, bo sama jest armią”.

Typowym elementem krajobrazu Szwajcarii są bezkresne łąki, szwajcarskie banki, scyzoryki oraz liliowe krowy z reklamami Milki na tułowiu.

Największym minusem Szwajcarii jest to, że mieszka w niej Simon Ammann.

Specyfika Szwajcarii[edytuj • edytuj kod]

Kraj ten od dłuższego czasu otacza ponadnaturalna bariera neutralności. Kiedy cały świat ogarnia wielka ochota na dysputy wojenne, tu w spokoju popijają herbatkę. Można się zastanawiać po co każdemu broń w tym kraju, skoro mimo wojen Szwajcaria zawsze jest neutralna. Wartym odnotowania jest fakt, że Szwajcaria nie należy do UE ani nawet do NATO.. Każdy obywatel posiada broń, mimo to przestępczość jest baaardzo niska (chociaż to w sumie normalne, napadłbyś na babcię z rentą podejrzewając, że ma przy sobie Glocka 17, P90, RPG czy innego kałacha z zapasem amunicji większym niż izraelskie wojsko?). Jakby tego było mało, kraj jest federacją, w którym każdy kanton (takie ichniejsze województwo) posiada szeroką autonomię i wszystko zatwierdza w referendum. Co więcej, w kraju NIE MA stolicy (rząd ma siedzibę w Bernie, ale de iure nie jest to stolica – żeby nie dyskryminować żadnego z kantonów). Na dokładkę dodamy, że w całym kraju kobiety uzyskały prawo wyborcze w… 1971 (to nie żart). Nie ma Euro, są wielkie pieniądze w świetnie prosperujących bankach… Żyć nie umierać!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.