Portugalia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowi portugalscy kibice

Portugaliaśródziemnomorska kraina na zachodnich krańcach Półwyspu Iberyjskiego, położona nad Atlantykiem. Z racji posiadania jednego, większego sąsiada nazywana często „Dupą Hiszpanii”. Najsławniejszymi Portugalczykami byli Ferdynand Magellan i Krystyna.

Etymologia[edytuj • edytuj kod]

Słowo „Portugalia” pochodzi od słów „port” i „Galowie”. Nie chodzi tu o Galów (którzy byli Francuzami), ale o rodzaj melona, zwany po prostu „G/galia”, który być może da się uprawiać w południowo-zachodnich okolicach Półwyspu Iberyjskiego.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Kraj powstał jako księstwo wafelne króla Leonu. Z biegiem czasu poczciwi Maurowie z południa oddali Portugalii Lizbonę i inne tereny. Portugalczykom było mało, więc poczęli kolonizować, szczególnie zaś Brazylię, gdzie znajdowały się duże złoża futbolówek. Z czasem od Portugalii odpadły kolonie, a kraj popadł w ruinę. Przez długie lata rządzili nim dyktatorzy, którzy narobili wiele złego (np. opodatkowali szmacianki jakimi dzieciaki grają na ulicach), jednak któryś z nich podjął dobrą decyzję – nie wpakował Portugalii w Drugi Wielki Bałagan. Po wstąpieniu do UE kraj zaczął się szybko rozwijać, wobec czego rząd postanowił powrócić do polityki kolonializmu. Polityka ta objawia się głównie importem brazylijskich piłkarzy i dziewczynek.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.