Izrael

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Niech żyje Jaruzelski i cały naród izraelski!

Hasło propagandowe niejasnego pochodzenia

Izrael (hebr. יִשְרָאֵל, Yisra’el, arab. إسرائيل, Isrā’īl) – małe państwo na Bliskim Wschodzie, mające mocne poparcie na górze (Synaj) i na Zachodzie (USA), skoro jeszcze istnieje.

Położenie

Dziwną rzeczą jest to, że pomimo tego, że Izrael leży w Azji, to gra w Lidze Mistrzów i bierze udział w Eurowizji. Stało się tak dzięki krajom arabskim, które stwierdziły, że nie chcą przegrywać z Izraelem nawet w piłkę nożną i śpiewaniu kiczu, toteż przegłosowano jego wydalenie z federacji krajów azjatyckich. Izrael został jednakże w ekspresowym tempie przyjęty przez federacje europejskie. W dodatku dostał więcej kasy niż u Azjatów.

Historia

Starożytność

Żydzi jako starożytny naród przewijali się przez całą historię. Jako że ich dłużnicy nie mieli z czego spłacać wypisanych im weksli, to państwo Izrael wielokrotnie przestawało istnieć. Pierwszymi niezadowolonymi dłużnikami byli Asyryjczycy, którzy podbili potem pół świata, ale po zwiększeniu stóp procentowych musieli ogłosić upadłość. Następnie Żydzi udzielili pożyczek pod budowę 7 cudów świata, ale kiedy w Egipcie okazało się, że są niewypłacalni – zabrali co było pod ręką i uciekli, zostawiając wcześniej 7 plag budżetowych.

Po tym incydencie Żydzi podpisują umowę z Bogiem, który daje im za darmo 10 przykazań. Ale im było za mało, więc im rabini dorzucili „lekką” rączką jeszcze ok. 600 różnych przykazań. Po 40 latach chodzenia po pustyni bez mapy trafili, jakimś cudem – do Izraela, gdzie wybijając wcześniejszych mieszkańców, założyli własne państwo, zbudowali Świątynię (obecnie Bank Światowy) i interes się kręcił.

Jezus Chrystus Superstar

W roku 6 B.C.[1] urodził się Jezus Chrystus, który okazał być się plugawym Rebeliantem i mącicielem. Robił cuda, wygłaszał kazania i twierdził, że Królestwo Jego jest nie z tego świata i nie będzie odprowadzać podatków. „Pałka się przegła”[2], kiedy zebrał uczniów i chciał spisać nową umowę z Bogiem jako Jego Syn. Reszta Żydów wykazała się wtedy ogromnym antysemityzmem i ukrzyżowali Jezusa. Jak się potem okazało, Jezus naprawdę był Synem Boga, więc Żydom zrobiło się łyso i od tej pory noszą jarmułki.

Diaspora

Inny wzór flagi

Żydów rozpędzono na 4 wiatry, świątynię spalono, a potem często pożyczali pieniądze nie temu, co trzeba. Światowy Kryzys Gospodarczy dotknął dwa razy, na szczęście Adolf zdarzył się tylko raz. Po II wojnie światowej udało im się sprywatyzować większość Palestyny, ale do dziś zostało tam pełno piromanów z Hamasu, którzy lubią wysadzać się w miejscach publicznych. Od czasu do czasu dla podkreślenia swojej pozycji wygrywa bohatersko mniejsze lub większe wojny wywołane przez sąsiadów, lub częściej – przez obywateli ze Strefy Gazu.

Gospodarka

Flaga sugerowana przez wielkiego Brata

Ten kraj jest dziwny, pomimo braku surowców mineralnych i całkowitej pustyni jest najbogatszym państwem świata, ma najlepszą armię i super sprzęt. Większość podludzi uważa, że ich kapitał jest głównie zagraniczny, dostają kasę od Niemców, Polski, Rosji i USA od roku 1945 i otrzymują nadal grożąc, że jak cofną finanse to ogłoszą ich antysemitami, doprowadzając do wojny. Duży udział w bogactwie Izraela mają też żydowskie banki.
Każdy z pełnoletnich obywateli Izraela posiada dwa miejsca zatrudnienia: w Mossadzie i gdzieś jeszcze (chyba, że jest bezrobotny, wtedy pracuje tylko w Mossadzie).

Typowe produkty izraelskie:

  • wyroby codziennego użytku: karabiny, granaty, czołgi, samoloty bojowe, wyrzutnie rakiet, gaz łzawiący,
  • wyroby użytku religijnego: kapelusze, kapelusze, kapelusze, kapelusze i sztuczne pejsy,
  • wyroby mieszane: zwoje Tory z wbudowanym granatnikiem,
  • wyroby spożywcze: maca, karp po żydowsku, wódka koszerna, hummus, banany pustynne, wojskowe racje żywnościowe,
  • wyroby znane na całym świecie: weksle.

Ludność

Izraelska Nonsensopedia

Izrael charakteryzuje się świetnym jedzeniem, przystojnymi mężczyznami z pejsami, pięknymi imigrantkami bez pejsów ale za to z kontami w bankach swoich mężczyzn. Jest krajem skrajności – uczestników parady miłości traktuje się niekiedy nożem, ale generalnie nikogo nie dziwi para gejów całujących się na ulicy. Potrawami narodowymi są trufle smażone na wybornym winie z piwnic południowej Toskanii oraz kawior, który jest często składowany beczkami w piwnicach mieszkańców tego kraju. Ortodoksi, stanowiący zaledwie 90% społeczeństwa wyzywają izraelską policję od nazistów, gestapo i obrzucają ich kamieniami.

Zobacz też

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy