Pustynia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nie ogarniam tej kuwety!

Jakiś kot o pustyni
Typowy widok na pustyni

Pustynia – jak sama nazwa wskazuje, jest pusta. Właściwie to nic poza kupą piachu. Ponieważ przypomina swoją postacią wielką kuwetę, stanowi raj dla kotów. O dziwo kotów tam brak[1].

Rodzaje pustyń[edytuj]

Nie myślcie sobie! Pustynie są bardzo zróżnicowane. Są pustynie kamieniste, piaszczyste, mniej piaszczyste, ale czytając te wymyślne nazwy , każdy zadaje sobie pytanie – po co do jasnej cholery je nazywać, skoro to jedno i to samo – piach i piach. Otóż ja mam odpowiedź! A właściwie to … nie, nie mam odpowiedzi. Pewnie wymyśliła to wikipedia jakaś banda idiotów.

Roślinność na pustyni[edytuj]

No tu się mogę rozpisać! Flora na pustyni też jest bardzo zróżnicowana. Począwszy od kaktusów małych (tak zwanych pustynnych wypierdków), poprzez kaktusy kwitnące i owocujące, do dziesięcio – dwudziestometrowych gigantów z kolcami tak ostrymi, że zranią nawet kamiennego pokemona. Poza kolczugami są też te fajne krzaczaste kulki, które lubią być pokazywane w westernach. Jak widać na pustyni aż roi się od roślinek.

Zwierzątka[edytuj]

Słonie pustynne, lwy, fenki, i miliony rodzajów jaszczurek. Wśród fenomenów pustynnych możemy spotkać między innymi gada który wystrzeliwuje z kolców krew, pajęczaki świecące w nocy, robala który jest głośniejszy i bardziej denerwujący niż szkolny dzwonek.

Jak przeżyć na pustyni?[edytuj]

Jeżeli zaliczamy się do młodzieży w wieku od 12 do 18 lat odpuśćmy sobie wyjazd na pustynię. Nie przeżyjemy tam (nie ma tam McDonaldów, pizzy, coli, a co najważniejsze RedTube'a i Nonsensopedii). Jeżeli nie zaliczamy się do wspomnianej przedtem grupy, możemy wyruszyć na pustynię. Zanim się jednak zdecydujemy, wyposażmy się w wielbłąda, żarcie, i picie. Przydałoby się też dowiedzieć gdzie są najbliższe oazy[2]. Ale w sumie po co jechać na pustynię? No powiedz, po cholerę ci to, po co to czytasz?! Przecież i tak nie wybierzesz się na wielką kuwetę! Możesz zobaczyć ją w telewizji, na Animal Planet! Jeżeli nadal masz zamiar wyruszyć na pustynię to pooglądaj Szkołę przetrwania. Kto wie, może Bear Grylls był kiedyś na Saharze?

Przypisy

  1. nie licząc kota arabskiego
  2. prymitywne, pustynne McDonaldy – tam możecie dostać wodę, upolować słonia i dostać kokosem w głowę