Serbia i Czarnogóra

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Serbia i Czarnogóra
Flag of Yugoslavia (1992–2003); Flag of Serbia and Montenegro (2003–2006).svg
Zerżnięta flaga od Jugosławii bez gwiazdy
Stolica Biały Gród
Ludność trzy razy mniej od Polski
Język urzędowy srpski
Ustrój postkomunizm
Religia prawosławie, jak u Ruskich
Waluta 1 Dinar, jak u Arabów
 

Serbia i Czarnogóra – okrojone zwłoki dawnej Jugosławii nazywane tak w latach 19922006. Nazwa ta okazała się niepotrzebna, gdy Czarnogórcy zdecydowali się odejść od Serbii, żeby żebrać od UE członkostwo.

Historia[edytuj]

Do końca XX wieku rządził tam Slobodan Milošević, lecz za bardzo rozsierdzili go Albańczycy domagający się Kosowa, więc zaczęła się kolejna wojna. A co na to NATO? Zbombardowało cały Belgrad i resztę kraju, nabijając tym samym jeden z największych high-score'ów w zabijaniu Serbów.

Po odejściu Slobodana w 2000 roku pseudokomunizm został zastąpiony pseudokapitalizmem, a kraj był rządzony przez pro-zachodnich gejów przez sześć lat, póki Czarnogórcy nie zdecydowali się na sfałszowanie referendum niepodległościowego. Słysząc wieść o nowym państwie, stado murzynów zjawiło się niczym Matka Boska Gromniczna przy nowo postawionej granicy i wtargnęło do państwa, w związku z czym powstało nowe państwo – Czarnogóra.

W wyniku podziału kraju jeszcze więcej państw zechciało zostać trendy poprzez odłączenie się od Serbii. Pierwsze było Kosowo, zaś następna w kolejce jest Wojwodina, która wciąż czeka na odpowiedni moment.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy