Ukraina

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ukraiński black metal
Niedokończony ukraiński okręt transportowy
Znany zespół metalowy w hołdzie Ukrainie!
Lepiej z nim nie zadzierać!

Russkij karmidabl idi na xuj

Ukraińcy o pierogach ruskich

Kijów możemy wam dać, ale Lwów musicie sobie nałapać sami.

Liberałowie o Ukrainie

Ukraina to spam na mapie Europy.

Świat o Ukrainie

It's free real estate

Car Rosji o Ukrainie

Ukraina – państwo prawie-europejskie przystosowane logistycznie do znoszenia proeuropejskich rewolucji (z Euromajdanem na czele) i nieprzystosowana logistyczne do organizacji zawodów sportowych (z Euro 2012 na czele). Posiada kijową stolicę i kurort Czarno-Był. Ukraina to inaczej udana kraina. Oczywiście wiadomo, że to kłamstwo, gdyż w oryginale była „ulana”.

Ustrój polityczny

Nowym władcą Ukrainy jest Wołodymyr Zełenski, bardzo wesoły człowiek. Pomimo że w zamian za poparcie nowej władzy obiecuje każdemu dowcipy, większość zielonych ludzików separatystów i tak ma go w głębokim poważaniu. Jego poprzednik Petro Poroszenko utrzymał dobre stosunki z Bronkiem i razem machali czerwono-czarnymi chorągiewkami na różnych manifestacjach. Obecnie Zełenski miota się pomiędzy prezydentem Rumunii a Litwy, gdyż Polska wstała z kolan i przewracając się na twarz kazała Ukrainie spieprzać.

Gospodarka

Flaga Ukrainy – naturalne pochodzenie. Jęczmień browarny pod błękitnym niebem
Typowa ukraińska blacharka
Popularna waluta na pograniczu polsko-ukraińskim zwana dolarem radzieckim
Reklamy na Ukrainie
Przykład przyjaźni polsko-ukraińskiej

Fenomenem ukraińskiej gospodarki jest to, że jej nie ma. Nie eksportuje niczego, oprócz trzech milionów zdrowych ludzi do polskich hurtowni i fabryk i kolejnych dwóch milionów ludzi, którzy w Polszy zostaną w końcu zaszczepieni na odrę. Nikt nie pracuje, ale nie brakuje za to wierzących ludzi, którzy modlą się o cud. A że cuda się zdarzają, lud Ukrainy dostaje olbrzymie sumy gotówki, za które sprowadzają używane kokosy z zachodu. Jednak w ostatnich latach na zachodzie Ukrainy w obwodzie lwowskim na granicy z naszym krajem rozwinęła się jedyna w swoim rodzaju gałąź przemysłu – dystrybucja i eksport towarów o limicie celnym.

Transport

Ukraińska sieć drogowa jest tematem wielu opowieści i legend. Stan najważniejszych autostrad z roku na rok się poprawia i szacuje się, że za pół wieku osiągnie już standard właściwy mniej zamożnym rejonom Afryki. Drogi lokalne już od dawna spełniałyby afrykańskie wymogi traktów do przepędzania bydła, gdyby nie były zawalone resztkami asfaltu porzuconego przez dywersanta. Buduje się tam dworce bez torów, a jeśli już są, to zapadają się pod ciężarem pociągu.

Energetyka i turystyka

W roku 1986 jednym śmiałym ruchem Ukraina zrezygnowała z pozycji potentata energetycznego na rzecz ekologicznego wypoczynku. Dzisiaj ruch turystyczny na Ukrainie, poza korzystaniem z dóbr narodowych, kręci się wokół powstałego wtedy uzdrowiska. Od 2014 roku hitem stała się wschodnia granica, polecana szczególnie przez młodych poborowych.

Wojsko

Niebawem po uzyskaniu niepodległości Ukraina kolejnym śmiałym ruchem wymieniła swoją broń nuklearną na kawałek papieru, który w zamyśle miał jej lepiej bronić przed agresją np. Rosji. Obecnie rozwiązanie jest testowane na Krymie i na wschodzie kraju. Jedynym uzbrojeniem żołnierzy pozostały widły, sztachety i siekiery marki „Wołyń”.

Ich flota składa się z kilkunastu starych, dziurawych i pordzewiałych kutrów rybackich, szalup i łodzi ratunkowych, które da się trzymać w garażach, stodołach, czy stajniach. Jedyne duże okręty stoją niedokończone w stoczniach.

Samoloty ukraińskie są napędzane na pedały i mają zwyczaj gwałtownego spadania skutkującego śmiercią wszystkich pasażerów i pilota.

Historia

Kiedyś Ukraina należała do Polski i była nazywana Dzikim Wschodem (Happy Easter). Zanim znalazła się w Polsce, Ukraina była częścią Rusi Kijowskiej, potem Litwy, potem Polski, czasem Turcji, czasem Mołdawii, a w końcu Rosji, Polski i ZSRR, a nawet III Rzeszy. Tak silne tradycje odrębnej narodowości ukształtowały dzisiejszą Ukrainę.

Ostatnimi czasy w propagandzie amerykańskiej mediach słyszy się o inwazji rosyjskiej na Krym i Donbas. Najprawdopodobniej wywołali go: Niemcy, Amerykanie, Chińczycy, Arabowie, Polacy, Anglicy, Gruzini, Czeczeńcy, Żydzi, masoneria, Korea Północna, Korea Południowa, Argentyńczycy, Albańczycy[1], moskiewska mniejszość ormiańska, komuniści, kapitaliści, cykliści, wojujący onaniści, bankierzy, Japończycy, ekolodzy, amerykański wywiad, mieszkańcy Krymu, Witalij Kliczko, Aleksandr Łukaszenko, GAZPROM, Platforma Obywatelska, Janusz Korwin-Mikke, Ukraińcy lub Francuzi. Do dzisiaj nikt nie podejrzewa o tak haniebny czyn Rosji.

Rewolucje

Jedna z najsłynniejszych rewolucji była Pomarańczowa, która rozpoczęła się w 2004 roku i skończyła w 2005 roku. Jednak pod koniec roku 2013 nowo wybrany prezydent okazał się złym dyktatorem i tyranem dla swego ludu. Znany i lubiany bokser Witalij Kliczko, niczym Katniss Everdeen z Igrzysk Śmierci walczył o wolność dla Ukraińców. Polskie media trąbiły, że powinniśmy im w tym pomóc, bo Polska i Ukraina zawsze powinni działać razem, tak jak w Euro 2012.

Niedługo po zajściach na Majdanie i po igrzyskach w Soczi, Rosja wzięła się za ochronę swoich na Krymie i jak każdy może się domyśleć…

Rosyjski niedźwiadek zjadł 18 marca 2014 roku tą część Ukrainy. Polska, ONZ, NATO, reszta świata i koło gospodyń wiejskich nie uznają aneksji Krymu. Grożą m.in. sankcjami na dowóz niemieckiej musztardy i blokowanie karnetów na odwiedziny w polskim nieistniejącym „Disnej Lendzie”. Rosja oburzona grozi odpowiedziami, Francja już ogłosiła oficjalną kapitulację, Unia Europejska wyraża swoje głębokie zaniepokojenie.

Ludzie

Ukraina posiada nagie feministki, banderowców, przyjazny klimat i liczne walory. Mają tam nawet swój narodowy strój i folklor.

Fakty

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
 • Ponoć ludzie z okolicy Czarnobyla świecą nocą.
 • Władcą Ukrainy był Wiktor Juszczenko, który jest nieśmiertelny.
 • Za sprawą Juszczenki Ukraina stała się największym na świecie importerem dioksyn.
 • Ukraińskie prostytutki dają wszystkim po równo.
 • Ukraińskie prostytutki są niedrogie – co druga to Tania.
 • Mają tylko 2 bohaterów narodowych, Bohdana Chmielnickiego i Stepana Banderę.
 • Nie umieją się zjednoczyć w trakcie wojny.
 • Mimo że otrzymali znaczną część przedwojennego polskiego terytorium, wciąż roszczą sobie prawa do polskich miast takich jak Przemyśl czy Chełm. Ci o większej fantazji twierdzą, że Kraków to „staroukraińskie miasto”.
 • Ukraiński rząd planował do 2016 roku otworzyć Czarnobyl jako atrakcję turystyczną na miarę Disneylandu (dwumetrowe myszy i kaczki już tam są). Disneyland nie powstał, ale i tak udało się przekształcić willę Janukowycza w park rozrywki.
 • Nie lubią ludzi o innej narodowości niż oni sami. Szczególnie Polaków i Rosjan.

Znani Ukraińcy

Zobacz też

Przypisy

 1. ALBANIA NIE ISTNIEJE!