Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Kopaczi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witamy, a raczej żegnamy w wiosce Kopaczi

Kopaczi (ukr. Копач) – dawna, (nie)istniejąca wieś w pobliżu Czarnobyla na Ukrainie. Po ostrej imprezie w kurorcie leczniczym Czarnobyl-Zdrój w 1986 roku wieś ta została zaatakowana przez trzy główne plagi czarnobylskie: opad promieniotwórczy, niebezpieczne mutanty oraz groźne anomalie. W konsekwencji ewakuowano wszystkich jej mieszkańców[1].

Po ewakuacji ludności Kopaczi, władze, w ramach ciekawego eksperymentu, kazały rozebrać się wszystkie domy i zakopać je w ziemi, tej ziemi. Ta wioska była jedyną z okolicznych wsi, którą spotkał taki zaszczyt, by została rozebrana na polecenie władz państwowych w wyniku katastrofy imprezy czarnobylskiej. Obecna stała liczba mieszkańców wynosi 0 (słownie: zero), nie licząc wyżej wymienionych mutantów oraz kilku zombie.

Jedynymi śladami wsi, które przetrwały do dnia dzisiejszego, są szeregi kopców kreta oraz dom sołtysa. Każdy kopiec zawiera pozostałości całej nieruchomości biednego proletariusza i jest oznaczony[2] znakiem międzynarodowego symbolu szczęścia. Pomiar dawki promieniowania przy pomocy licznika Grigora Geigera wykazał przy obszarze kopców poziom 0,25 promila μSv/h. Dla porównania w Warszawie zmierzono poziom 0,24 μSv/h[3].

Wysiedlona wioska Kopaczi została fotorealistycznie oraz wiernie odwzorowana w 100% w grze komputerowej S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci jako jedna z lokacji – niektórzy gracze odnoszą wrażenie jakoby naprawdę byli w tej wiosce w czasie gry, co skutkuje leczeniem wirtualnego promieniowania za pomocą prawdziwej wódki.

Przypisy

  1. Mieszkańców wioski, a nie anomalii.
  2. Dom, nie proletariusz.
  3. Warszawa się nie liczy, bo to stolyca.