Bronisław Komorowski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Nowy program, nowy image
Dzień w pracy

Skąd jestem? Z całej Polski

Bronek o swoich kompleksach z powodu narodzin w Oborniku

Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych

Bronek opowiada Cimoszewiczowi o swoim hobby

Znaleźć inną pracę, wziąć kredyt

Bronek udowadnia Cimoszewiczowi, że on także potrafi przegrać wybory dzięki szczerości

Łączymy się w bulu i nadzieji.

Bronek w księdze kondolencyjnej

Choć, szogunie!

Bronek do gen. Stanisława Kozieja

Żyrandol i tę całą resztę zabieram ze sobą!

Bronisław Komorowski podejmuje ostatnie decyzje w swojej prezydenturze

Bronisław Maria Komorowski (lub RedBul, ur. 4 czerwca 1952 w Obornikach Śląskich) – Oficjalny Szogun Polski, prawa ręka lewej stopy Donalda, poseł, były feldmarszałek Sejmu, były minister, pełnił obowiązki prezydenta. Każdą wolną chwilę spędza na pielęgnowaniu swojego majestatycznego wąsika. Pełnienie obowiązkuw prezydenta spodobało mu się na tyle, że 4 lipca 2010 został prezydentem. Postanowił nie wprowadzać się do Pałacu Prezydenckiego, lecz do muzeum – Belwederu, gdzie był jednym z eksponatuw. Swoje urzędowanie rozpoczął od rozdysponowania całego zapasu orderuw Orła Białego[1].

Zainteresowania[edytuj • edytuj kod]

Dzwonię wszędzie.

Bronek o swojej pasji – dzwonieniu

Lubi długie, szczere rozmowy, zwłaszcza przez telefon komurkowy – nic dziwnego więc, że w latach 2001-2005 wydzwonił ze służbowego telefonu 170 tys. zł, oczywiście na koszt podatnikuw. Uwielbia biegać po lasach ze strzelbą i tropić dziką zwierzynę. Bardzo lubi wraz z Donaldem Tuskiem oglądać słupki, zwłaszcza te TVN-owskie z ciągle rosnącym, już 200% poparciem społecznym.

Program wyborczy[edytuj • edytuj kod]

Do końca kampanii wyborczej nie udało się go odkryć, chociaż niekturzy twierdzą, jakby go znali. A tak w ogule to mu niepotrzebny, ponieważ ma media. Chwytem Komorowskiego stała się umiejętność popełniania gaf. Jako szlachcic, Bronisław Komorowski jest zwolennikiem przywrucenia pańszczyzny.

Planuje reformę języka polskiego wraz z takimi tuzami polskiej kultury jak Kazimierz Kutz i Andrzej Wajda. Ma ona polegać na stopniowym usuwaniu zbyt trudnych elementuw. Ostatecznym celem jest pozostawienie głoski y w rozmaitych kombinacjach. Jego nazwisko ma brzmieć yyyyy yyy yyyyyy yyyy y y y yyyyy yyy. Co dowodzi, że dobrych idei nie da się zniszczyć nawet satyrą (prubował tego niejaki Mark Twain pseudo Samuel Clemens – albo odwrotnie, nieważne, po reformie i tak będzie się nazywał yyyy yy yyyyyyyy yyy).

Jest prawdopodobnie jedynym w Polsce katolikiem, ktury jest wrogiem wszelkiego rodzaju krzyży i popiera refundowanie in vitro.

Jako jeden z nielicznych polskich politykuw, niezależnie od tego, czy podejmuje właściwe kroki, czy prowadzi państwo ku ruinie, zawsze ma 49% poparcia.

Zaangażowanie społeczne[edytuj • edytuj kod]

Podczas lektury
Bronisław Komorowski wraz z swoim zespołem

Pionier i głuwny przedstawiciel analfabetan, radykalnego nurtu reformatoruw języka polskiego, głoszącego zerwanie z reakcjonistycznymi zabytkami średniowiecznej polszczyzny w celu walki z globalnym ociepleniem (o czym niżej) i epidemią oblanych dyktand.

Zdaniem analfabetan, do zapisu samogłoski przymkniętej tylnej zaokrąglonej [u] winien być wykorzystywany jedynie znak „u”, wyrugować natomiast należy „ó” jako zbędną relikwię iloczasu w dawnej polszczyźnie. Przeprowadzenie eksperymentalnych doświadczeń w Wielkim Zderzaczu Hadronuw dowiodło, że przy zapisie litery „u” wykorzystywane jest o 27% mniej tuszu drukarskiego niż dla znaku „ó”, co w rezultacie mogłoby zredukować o co najmniej 0.6156% zużycie pigmentu potrzebnego do zapisu przeciętnego polskiego tekstu. W efekcie, poprzez zapisywanie każdego „ó” jako „u” udało by się uratować 15 ha lasuw ruwnikowych.

Jednakże, co podkreślają niekturzy naukowcy, chociaż idea jest szlachetna, to posiada jedną konkretną wadę. Oprucz zapisywania „u” zamiast „ó” prezydent postuluje ruwnież wprowadzenie dodatkowego zmiękczenia w postaci „i” po spułgłosce „j” w rzeczownikach np. nadzieji lub nawet nadziejii. Analogicznie słowa kołodziej, złodziej, zawieja itd. winny być zapisywane kołodzieji, złodzieji, zawieji. Komorowski nie chce przyjąć do wiadomości, że dodatkowa litera w zapisie spowoduje, że ilość tuszu zaoszczędzona na usunięciu „ó” i wprowadzeniu „u” powruci do poziomu pierwotnego. Podobno powołana przez niego komisja ma zbadać, czy na zapis „ó” i "j" zużywana jest taką sama ilość tonera.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
  • Podczas wizyty Anieli Merkel i Mikołaja Sarkozy, w Polsce padał deszcz, więc nasz prezydent postanowił ich nieco rozmiękczyć. Parasol został rozpostarty tylko nad nim samym. Podobny trik został później zastosowany przez Wowę Putina podczas finału Mundialu w 2018 roku, kiedy to możliwości skorzystania z ochrony w postaci parasola zostali pozbawieni prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović.
  • Podczas wizyty w USA, uczył Obamę zasad demokracji sterowanej czyli jak z oponenta zrobić bigos i kazał mu pilnować żony.
  • Cytował Jana Pawła III, wieszcząc w ten sposób objęcie Stolicy Piotrowej przez kolejnego Polaka. Nie podał daty wyboru.
  • Zgolił wąsy (Po co mi wąsy, skoro żona kupiła mi chusteczkę do nosa).
  • Podczas wizyty na Ukrainie został poczęstowany jajkiem. Na surowo. Podobno na wzmocnienie włosuw.
  • Wprowadził nowe standardy dla wizyt dyplomatycznych, prezentując zastosowanie krzesła jako podium podwyższającego. Obecnie jest to powszechnie przyjęta praktyka wpisana do protokołu dyplomatycznych.
  • Wprowadził nowe stopnie wojskowe, między innymi stopień (w)sioguna.
  • O mało co nie oberwał krzesłem w Krakowie. Niekturzy twierdzą, że sam zażyczył sobie krzesła, bo nie miał gdzie stanąć.

Głuwnym jego osiągnięciem życiowym jest ojcostwo. W wyborach prezydenckich jego atuty w walce o głosy: „boska uroda”, zasługi dla ojczyzny (jest ojcem pięciorga dzieci) oraz poczucie humoru i wizje niemal prorocze (w rozmowie z Moniką Olejnik: Jak prezydent będzie gdzieś leciał, to się wszystko zmieni).

Fanklub[edytuj • edytuj kod]

Fanklub Komornika zwie się dumnie Comorra. Jego zadaniem jest patrolowanie sieci, a dokładniej usuwanie, obśmiewanie i krytykowanie nieprzychylnych Bronkowi wpisuw.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Pan Prezydent położył podwaliny pod nową dziedzinę badań naukowych – grafomanię.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
Słownik
Zobacz w słowniku:
Bul i nadziejia

Przypisy

  1. W magazynie został tylko jeden dla niego samego, dał go sobie na odchodne, jak tę premię