Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Donald Tusk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Medal.svg
Tajne spotkanie Tuska z Chuckiem Norrisem w siedzibie WP (Wojska Polskiego)
Cała prawda o Tuskim. Z Polski?
Donald wraz ze swoją „Daisy Braun”
Lider PO prezentuje swoje pokojowe zamiary
Billboard wyborczy Tuska - wybitnego znawcy chemii
Debiut Donalda na wielkim ekranie
Donald Tusk kibicuje na EURO 2008
Bryka szefa
Tusk i jego Mano Cornuta
Nie masz pomysłu na rządzenie – kup go!
Premier League

Wystarczą cztery Tuski, by rządzili nami Ruski

Andrzej Rosiewicz o Donaldzie Tusku

Wystarczą cztery Tuski, a zbierać będziem puszki.

Przeróbka powyższego

conDonek

Peruwiańczycy o Donaldzie Tusku

Przygotowania do polskiej prezydencji w Unii Europejskiej są prawie zapięte na ostatni guzik… Tak jak Pani Redaktor latem… Ja bardzo lubię lato…

Konkretna odpowiedź Premiera RP na konkretne pytanie Pani Redaktor

Spod prysznica słychać plusk – to Kaczora kąpie Tusk

Maciej Maleńczuk o Donaldzie Tusku

Dlaczego Tusk wstaje wcześnie rano? Żeby dłużej nic nie robić!

Jacek Kurski o Tusku

Z Tuskiem na wózku gadam po rusku.

Władimir Putin o puolskjim premjerministrie

Panowie, policzmy głosy…

Donald Tusk do Jana Olszewskiego

TUSK – Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa

Lewy slogan

– Po czym poznać, że Tusk kłamie?
– Po tym, że otwiera usta

Dowcip o Donaldzie

One Donald is more than enough!

Donald Tusk do Donalda Trumpa

Donald „Dück”[1], Towariszcz Tusk, Herr Donald Tusck, Ryży volksdeutsch, Agent „Oskar”[2] lub „admin1” Tüsk (zapis imienia i nazwiska wg świadectwa urodzenia Dönäld Tüsk, ur. 22 kwietnia 1957 w połowie w Pułtusku) – znany polski hydraulik specjalizujący się na ciepłej wodzie w kranie, człowiek z układu, okultysta, Słońce Kaszub a od połowy maja 2008 również Słońce Peru. Zwany także trzecim tenorem WSI, lumpenliberałem i Chemicznym Donaldem (człowiek z zasadami). Gorący miłośnik prowadzenia dialogu społecznego za pomocą gazu pieprzowego. Z wykształcenia historyk, powszechnie uważany za wybitnego myśliciela i naukowca. Słynie z posługiwania się chłodną logiką i trudnymi słowami np. rhesthruktuhryzacja (właśc. „restrukturyzacja”). Nosił szlachecki tytuł „Króla Sondaży”. Nie pojechał na mecz z Niemcami, ponieważ nie wiedział, komu kibicować. Jest jednym z trzech tenorów PO. Jego rządzenie miało się skończyć w 2015 roku, ale w 2014 roku zorientował się, że rozpieprzył wszystko co się da i uciekł do Brukseli. Od tego czasu pełni funkcję cesarza Unii Europejskiej jako „Imperator Caesar Donaldus Tuscanus Augustus”. W lipcu 2015 zasłynął tym, że po pół roku rządów w UE rozjeCenzura1.svgł ją od środka, czego mimo obietnic nie zdołał dokonać Korwin.

Kiedy w 1987 napisał w miesięczniku „Znak”, że „polskość to nienohrmalność”, a „piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkhretnej, przeghranej, bhrudnej i bjednej”, następnie w 1992 chciał odłączyć Kaszuby od Polski i wyposażyć je we własną armię, rząd i finanse, a jeszcze później w sprawie wypędzonych opowiedział się po stronie Niemiec – Polacy docenili jego patriotyzm i w 2007 roku oddali na niego swoje głosy. Prawdopodobnie cudy Tuska zakrzywiły czasoprzestrzeń i doprowadziły do powstania w 1979 roku piosenki nagranej przez zespół Fleetwood Mac noszącej jego nazwisko w tytule.

Młodość i rodzina[edytuj • edytuj kod]

Niemieckie korzenie[edytuj • edytuj kod]

Tradycja zobowiązuje

Według nieoficjalnych doniesień, rodzina Donalda miała przypłynąć do Polski w 1939 roku na pancerniku Schleswig-Holstein i tu zamieszkała. Dzięki dogłębnym badaniom Jacka Kurskiego wiadomo dziś, że Donald pochodzi z rodziny od wielu lat służącej w Wehrmachcie (dziś: Bundeswehra).

Na cześć jego dziadka nagrano pieśń, która motywuje do dziś niedoszłego prezydenta:

Jestem posłusznym mamusi synusiem,
Mamusia uczyła mnie taktu.
Pamiętaj, syneczku, najdalej od Rusi,
Twój dziadek aż szedł do Wehrmachtu.

To lekka przesada, odrzekłem mamusi,
Co skłania Cię do takich aktów?
Bo armia czerwona każdego udusi,
Tak mawiał Twój dziadek z Wehrmachtu.

Kończyłem historię na uniwersytecie
i nagle ktoś krzyknął mi: ACHTUNG!
Kompromis, mój drogi, jest w cenie na świecie,
A to był mój dziadek z Wehrmachtu.

A później był przełom, okrągłe stoliki.
Komuchom zachciało się paktu.
Więc wziąłem roztropnie się do polityki,
Jak radził mój dziadek z Wehrmachtu.

Gdy wkroczył Olszewski, zrobiła się trwoga.
Rozliczać domagał się aktu.
Spokojnie, panowie, nie tędy jest droga,
Tak zrobiłby dziadek z Wehrmachtu.

Aż wreszcie do władzy dorwałem się żwawo.
Opylać był czas manufaktur.
Niemieccy ziomale hulali bez prawa,
Jak hulałby dziadek z Wehrmachtu.

Aż przyszły wybory, z niejakim Kaczorem,
zagadnął mi Kurski przy cafe:
Mam tajne przecieki, no to już jest chore,
Że babcia twa była w Luftwaffe!

To jakiś oszołom, to cuda na kiju,
To podłe są jakieś numery!
No za to należy się walić po ryju,
Jak walił mój stryjek z Abwehry!

I tak jest gdy władza się ciągnie do góry.
W polityce za mało jest taktu.
O świetlanych losach mej prezydentury,
Przesądził mój dziadek z Wehrmachtu…
O świetlanych losach mej prezydentury,
Przesądził mój dziadek z Wehrmachtu!

Donek jako muzyk disco polo

Image[edytuj • edytuj kod]

Zanim wyłysiał się ostrzygł nosił bujne, rude afro, jednak z czasem zaufani PR-owcy doradzili mu zmianę image'u. Wiadomo, nikt normalny nie chodziłby z „sianem na głowie”. Było to dobre posunięcie, zważywszy że jego wizerunek mógłby budzić podejrzenia, zwłaszcza wśród matek, osób z chorobami nerek i rencistów.

Podejmowane prace i dzieciństwo[edytuj • edytuj kod]

Plakat propagandowy PO

Dwa szanowane i rzetelne sponsorowane przez niemieckie konsorcja polskie czasopisma: Fakt i Super Express donoszą iż:
„W dzieciństwie obecny lider PO wychowywał się na zakurzonym, dziurawym podwórku przy starej kamienicy w centrum Gdańska. Niedaleko był szpital, w którym pracowała jego mama. Ojciec umarł, gdy Donald miał 14 lat. Zostali we troje – on, mama i siostra, 52-letnia dziś Sonia. Polityk wspomina w „SE”: Ojciec zostawił mi zepsutą maszynkę do golenia, notes ze smutnymi notatkami i uszkodzone radio tranzystorowe.

Koledzy śmiali się w szkole z imienia Donka. „Fakt” wyjaśnia: To tradycja zapoczątkowana przez babcię dzisiejszego lidera PO.

Julianna Tusk (babcia) wyjechała w młodości za granicę i ponoć zachwyciła się pewnym brytyjskim lordem o imieniu Donald. Dlatego tak dała na imię swemu synowi (ojcu szefa PO), który z kolei przekazał je własnemu dziecku. Co ciekawe, w szkole Donalda przezywano Kaczorem[3] lub też Pułtuskiem (por. półgłówek). Tusk został „szefem” swojego podwórka, choć czasem dostawał „wpieprz” od innych. Grał w piłkę i marzył o zawodowstwie, gdyż futbol był zawsze największą pasją młodego Tuska. Kibicował Lechii Gdańsk, buntował się przeciwko władzy ludowej układając hymn drużyny na melodię Międzynarodówki, wywieszał antykomunistyczne transparenty.

Potem było poważniej:

(…) Od zawsze miał talent do kradzieży robienia pieniędzy. Zamiast wyciągać rękę po kieszonkowe od mamy, czyścił kieszenie stoczniowców statki w stoczni. Potem remontował szkołę w Norwegii. Szalały za nim wszystkie kaszaloty dziewczyny. Imponował im bujną lwią grzywą – wyjaśnia „Fakt”.

Przetrwał, choć nauczyciele go za fryzurę tępili (uraz psychiczny pozostał do dziś).

Na studiach najbardziej spodobała mu się Małgorzata. Nie od razu, na początku jej nie znosił. Ale podczas jednej z imprez poderwał ją na tekst: E, ty, co tak stoisz jak sztacheta w płocie?. Trzy miesiące później stanęli na ślubnym kobiercu. Dzień przed stanem wojennym stracili mieszkanie. Tusk musiał sprzedawać pieczywo w przejściu podziemnym.

Potem pracował na wysokościach w spółdzielni „Świetlik” – założonej przez Macieja Płażyńskiego. To dzięki temu ostatniemu Tusk trafił do polityki.

Kariera polityczna i nauka[edytuj • edytuj kod]

Wykształcenie[edytuj • edytuj kod]

Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie studiował historię i krętactwo dziejowe. Zdobyta wtedy wiedza przydała się Donaldowi Tuskowi w kampanii wyborczej 2005, gdzie popisał się żyłką zawodowca znając przeszłość swojej rodziny. Zamiłowany w genealogii Tusk, wielokrotnie podkreślał wagę odkrycia Kurskiego. W programie „Prosto w oczyMoniki Olejnik podkreślił, iż odkrycie to jest dla niego ważne i że zamierza pielęgnować tradycje Wehrmachtu.

Donald Tusk do dziś uczęszcza na zajęcia lekcyjne, tyle że jako wykładowca. Wykłada na uniwersytecie, gdzie uczy młodzież poprawnej wymowy, szczególnie wyrazów typu: rower, rabarbar itd.

Droga do wielkości[edytuj • edytuj kod]

Donald w otoczeniu swoich wyznawców

Po 1989 Donald Tusk poszedł na kompromis ze strukturami PRL i wraz ze znajomymi z podwórka założył w 1990 roku partię polityczną Kongres Liberalno-Demokratyczny, która rozpadła się z hukiem, a przez jakiś czas popularne było powiedzonko liberałowie-aferałowie. Jako ważna osoba w KLD brała udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego.

Nie przejmujący się tym i żądny rządów Donald, zaczął pracować na swój rachunek. Pozbierał resztki swojej partii i połączył się z Unią Demokratyczną, tworząc Unię Wolności. Według nieoficjalnych pomówień, w jej programie było skrócenie wyroków wszystkich skazanych o wyrok, na jaki zostali skazani. Być może przez to, Donald podczas wyborów nadal cieszy się miażdżącą przewagą głosów w więzieniach. Gdy w 2001 roku, Unia Wolności wraz ze swoimi 3% poparcia rozpieprzyła się o drzwi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

…to Donek zaczął z nową partią, licząc na to, że za trzecim razem się uda. W 2001 roku powstała Platforma Obywatelska. Partia sobie była, a Tusk dalej marzył o władzy absolutnej. Na potrzeby kampanii prezydenckiej w 2005 roku poseł Platformy Janusz Palikot miał przyznać się, że jest bratem Donalda, a w spotach wyborczych podczas kampanii prezydenckiej powinien był pojawić się sam Darth Vader ze swoim słynnym I am Your grandfather (ang. jestem twoim dziadkiem). Z planów jednak zrezygnowano.

Kiedy to Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, a Lech Kaczyński objął urząd prezydenta, Tusk popadł w ciężką depresję. Po wielu godzinach spędzonych u psychoanalityka, w końcu udało mu się pozbierać, po czym przeszedł do opozycji. Udało mu się również przychylić ku sobie trolle internetowe, którym obiecał płacić po 50 groszy w zamian za obelgi skierowane przeciwko PiSowi. W dalszym ciągu obietnic swych nie spełnił.

Do jego zwycięstwa w 2007 przyczyniły się również przychylne media. W exposé obiecał odsprzedać stacji polskie stocznie, aby móc skonstruować pierwszy polski kosmiczny nadajnik telewizyjny, dzięki któremu można by nadawać TVN na całej planecie. Donald zapomniał jednak, iż Polska nie posiada technologii kosmicznych. Koniec końców stocznie zostały zamknięte.

Rząd Donalda Tuska[edytuj • edytuj kod]

W 2014 roku Gazeta Wyborcza opublikowała listę sukcesów Donalda Tuska i jego ekipy. I tak według dziennikarzy należy rząd za:

 • poprawienie stosunków międzynarodowych (szczególnie z Rosją i Niemcami poprzez wyprzedaż majątku narodowego);
 • podniesienie podatku VAT o jeden punkt procentowy (oficjalnie) i o 30% (nieoficjalnie). Dzięki temu wszystkim Polakom żyje się lepiej;
 • zamknięcie sklepów z dopalaczami I tak handlują…
 • udowodnienie, że można zrobić największy deficyt budżetowy od 20 lat bez ponoszenia konsekwencji;
 • wyciszenie niektórych afer (na przykład hazardowej);
 • stworzenie Polskiej Rzeczpospolitej Irlandzkiej ze szczególnym uwzględnieniem drożyzny;
 • Zmniejszenie utrzymanie zwiększenie poziomu bezrobocia;
 • przejście przez światowy kryzys dzięki nicnierobieniu;
 • profesjonalizacja polskiej armii w piciu pędzonego spirytusu;
 • zmniejszenie liczby urzędników poprzez ich zwiększenie;
 • Zmniejszenie zwiększenie podatków;
 • popieranie zrzeszeń separatystycznych budzących regionalny patriotyzm;
 • inwestowanie pieniędzy z OFE w ZUS i dziurę budżetową, żeby przekonać się, czy jest bez dna;
 • tworzenie miejsc pracy przez ich likwidację;
 • udane zniszczenie przemysłu stoczniowego;
 • zmniejszenie ceny benzyny z 6 zł za litr do 5 zł;
 • odwołanie światowego kryzysu.

Niestety rząd miał też na swoim koncie porażki:

 • niewyciszenie niektórych afer;
 • nieudana próba legalizacji posiadania i używania konopi indyjskich (zioła) oczywiście w minimalnej nieokreślonej ilości;
 • praca nad każdą ustawą kilka lat;
 • walka z kibicami, chociaż Tusk mówi, że sam jest twardym kibolem.

Hobby[edytuj • edytuj kod]

W wolnych chwilach zajmuje się szydełkowaniem, wymyślaniem kolejnych utrudnień przy rozliczaniu VAT i nauce angielskiego i śpiewaniem (przede wszystkim piosenek Paula McCartneya i kolęd). Ponadto sponsoruje restauracje McDonald.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Marzenie Tuska: być na banknotach
 • Dyplomatyczna odpowiedź Tuska na nakaz budowy dróg przed EURO 2012: Ha, ha! Musi to na Rusi, a w Polsce – jak kto chce. Chi, chi.
 • Źródła mówią, że płakał oglądając Króla lwa.
 • Specjalnie na cześć Donka słynna grupa Fleetwood Mac nagrała album Tusk.
 • Jeśli dodamy do siebie dwie pierwsze litery słowa „Tupolew” i dwie ostatnie litery słowa „Smoleńsk”, to wyjdzie nam Tusk. To nie może być przypadek!

Wierszyki[edytuj • edytuj kod]

Pieśń na cześć Donalda Tuska
DJ TUSK rozkręca zabawę!
Najnowszy hit o Donku
Donald Tusk w Szansie na sukces. Bo Hitler też był artystą…
NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

Tusk bajkę dziecku czytał „O pałacyku i latarence”
Potem jednak szybko wziął sprawę w swoje ręce;
Bajkowa zgasła latarenka
Pała cyk! I lata ręka!

Tusk miał priapismum, nieukładną mękę.
Lecz była młodej żonie ta niemoc na rękę,
Bo się pan często parzył w przyrodzonej wannie,
Co więcej niżli jemu pomagało Hannie.
Potym go uleczyli mądrzy doktorowie,
A pani w płacz nieboga: "Biadaż mojej głowie!
Kiedyś ty, mężu, stękał, jam się dobrze miała,
A kiedyś ty zasię zdrów, ja będę chorzała."

Tuska, Buzka, polityków
ekonomicznych taktyków,
Sikorskiego, Palikota,
Samo zdzierstwo i hołota.
Chlebowskiego panią Kopacz
nic prostszego w d… kopać.
Lecha W. minister Hall
ślijmy w Sybir byle w dal.

Tusk na prezydenta?
Ostry nos i twarz nadęta
Wąskie usta, ręka tłusta
Nie uderza w moje gusta
Fakt to jego głowa pusta
Ja na Tuska nie głosuję
Ja go prędzej psem poszczuję
Jego sensu poszukuję
Lecz on tylko oszukuje

Od ognia, wody, powietrza
i Tuska zachowaj nas Panie.

Bo ja jestem wesoły Donek,
Prezydentem zaś jest Bronek.
Zdrożał cukier, woda, gaz,
Wybierzcie nas jeszcze raz.

Donald chłopak jest grzeczniutki
ściele łóżko, myje butki
Polskę także chce naprawić
od Kaczora nas wybawić
Chciałby zdemaskować pic
Zrobić dobrze, ale nic
Nie zadziała bo pan Tusk
wczoraj zgubił gdzieś swój mózg

Wiersz Władimira Putina[edytuj • edytuj kod]

Ja go kocham, ja go wielbię!
Bo to on gdy do rządu Polaczków dostał się ledwie,
Strawił ich marzenia, sprawił że polegli,
Wzmocnił moją pasję, zadzierzgnął pomocy regli,
Posłuchał się mych rad i rad swojego dziadka!
Szkoda, że w Wermachcie tak szybko płyną latka.
Lech Kaczyński, wielki wróg mój,
Prędko pod wilczymi oczyma, odszukał cyrografowy zwój,
Ale istniał tylko warunek, że rosyjskich Polaków,
Przekona do siebie, i próbował, topiąc się w stadach kąsających raków.
Jednak to mój Donald, jak się okazało, komunista świetny,
Otworzył mi drogę do władzy w Polsce, choćem bezdzietny,
 Spalił jedyną lukę w mym czerwonym systemie:
I jest szują w swym rządzie, a ja w swoim niebie!

Teoria spiskowa[edytuj • edytuj kod]

Plakat wyborczy

Pewna teoria spiskowa mówi, że Donald Tusk specjalnie doprowadził do katastrofy smoleńskiej by władzę po nim objęła Beata Szydło. Zresztą zobaczcie:

Tu 154. Skrzydło
TU SKRZYDŁO
TUSKSZYDŁO
TUSK SZYDŁO
TUSK -> SZYDŁO

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:

Przypisy

 1. dick po angielsku znaczy kutas
 2. nie SB, lecz Stasi
 3. A to ci zbieg okoliczności…