Mateusz Morawiecki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mateusz Morawiecki w Sandomierzu
Rzadkie zdjęcie przedstawiające Morawieckiego, który trzyma ręce w swoich kieszeniach
Noncytaty
Zobacz cytaty:

Nic się nie stanie, jak zapłacą trochę więcej.

Motto Morawieckiego

Nikt nie jest bez vat.

Inne motto Morawieckiego

Mateusz Jakub Morawiecki (pseudonim Vateusz, Vatman, Pinokio ur. 20 czerwca 1968 we Wrocławiu) – polski menedżer, bankowiec, poborca podatkowy, pogromca prywaciarzy i plantator ryżu. Wybitny znawca literatury polskiej, a w szczególności twórczości Jana Kochanowskiego. Były minister rozwoju i finansów, obecnie premier znany z tego, że zamiast podnosić podatki (jak to robili politycy PO) to tworzy nowe, dzięki czemu udaje mu się nie łamać obietnic wyborczych.

Jak Morawiecki przepowiadał wzrost gospodarczy w 2016 roku?[edytuj • edytuj kod]

A za PO/PiS[edytuj • edytuj kod]

  • Według Morawieckiego 3,1% wzrost gospodarczy za Prawa i Sprawiedliwości to bardzo dobry wynik, a 3,6% wzrostu za Platformy to wstyd i dowód na istnienie Polski w ruinie.
  • Według Morawieckiego, zadłużenie w kraju na 50 mld nie jest niczym złym. Pod warunkiem że pieniędzy potrzebuje PiS. Z kolei 45 mld długu zaciągniętych przez Donalda Tuska w jednym roku to hańba i brak myślenia długoterminowego.
  • Według Morawieckiego, Donald Tusk zniszczył polską gospodarkę. Nie przeszkadza mu jednak to, że sam znalazł zatrudnienie u byłego premiera.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: