FotoŁowca 2022 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Józef Cyrankiewicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Józef Cyrankiewicz nie dowierza, że plan sześcioletni nie odniósł sukcesu

Czemu Cyrankiewicz śpi w przezroczystej piżamie? Żeby partia wiedziała, jakiego ma członka!

Dowcip o Józefie Cyrankiewiczu

Co najlepiej wypadło Cyrankiewiczowi? Włosy

Anonim o największym dokonaniu Towarzysza Józefa

Józef Cyrankiewicz (ur. 23 kwietnia 1911 w Tarnowie, zm. 20 stycznia 1989 w Warszawie) – polski premier, działacz PZPR, komunista. Pierwszy i ostatni Polak dotrzymujący tempa Stalinowi pijącemu wódkę.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Ojciec Józia był endekiem i geodetą, więc Mały Józio na złość ojcu poszedł na studia dziennikarskie, których nie ukończył i zapisał się do PPS. Ojciec się na niego obraził za to, co miało wpływ na poczynania naszego bohatera do końca życia.

Józef brał udział w II wojnie światowej, niestety dla niego po polskiej stronie. Został złapany przez Gestapo i udał się na finansowaną z budżetu Niemiec wycieczkę do Oświęcimia, którą przeżył.

W 1947 roku, po „wygranych” przez komunę wyborach Józef został premierem rządu PRL i pełnił ten urząd aż do roku 1952, kiedy to Bolesław Bierut powiedział mu: Dziękuję ci, Józek, za grzanie mi fotela, a teraz spadaj.

Józio się obraził i zajął stanowisko wicepremiera, jednak nie przyszło mu na nim długo siedzieć, gdyż dwa lata później Bierut uznał, że fotel I sekretarza KC PZPR jest jednak wygodniejszy i oddał Józkowi urząd Prezesa Rady Ministrów. Życiowe marzenie Cyrankiewicza spełniło się, wreszcie mógł zasiąść przy swoim ukochanym stołku.

Józio premier[edytuj • edytuj kod]

W okresie premierowania Józef uczestniczył w wielu zabawach. Należały do nich m.in. polowanie (na księży i ramę obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej), zabawy ze strzelbą (takie jak strzelanie do robotników) i opowiadanie ludziom bajek (jak to pięknie będzie w socjalizmie) czy horrorów (Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie).

Ciekawostki o Józiu[edytuj • edytuj kod]

  • Ponoć jako jedyna szycha partyjna nie używał nowomowy, lecz języka polskiego.
  • W latach 60. wypił wszystkie dostawy Schweppesa na polski rynek.
  • Jego powodzenie u kobiet było spowodowane męską łysiną.
  • Ta łysina nie była naturalna, Józio po prostu starannie golił czachę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]