Józef Piłsudski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Józef, międzywojenny rulez

Wam kury szczać, prowadzać, a nie politykę robić!

Piłsudski do członków rządu

Obyś rządził Polakami!

Przekleństwo Piłsudskiego

Lepkie wąsy, piwo z dzbanu, butle wódy, zamach stanu!

Fragment wiersza K.K. Baczyńskiego o Piłsudskim

Józef Klemens Piłsudski (ur. 5 grudnia 1867, zm. 12 maja 1935 w Warszawie) – mąż stanu, ojciec założyciel II RP, z całą pewnością złapał naród za pysk. Kiedy chodził do przedszkola w Grudziądzu, nagle wyrosły mu wąsy. Brwi krzaczaste najpierw sobie doklejał, a potem już nie musiał, bo miał własne. W wieku siedmiu lat został generałem, a niewiele później mianował się Marszałkiem i kupił sobie Nysę.

Ogólnie rzecz biorąc, był człowiekiem, którego nikt nie lubił – katolicy za to, że był socjalistą, komuniści za to, że był dyktatorem, a mimo to znalazł się w podręcznikach historii na całym świecie jako przykład dwudziestowiecznego dyktatora. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych Polaków, bo w końcu takich dwóch jak on, to nie mieliśmy ani jednego.

Według encyklopedycznej wiedzy powszechnej można stwierdzić, że Marszałek Naczelnik bohatersko zwalczał bolszewików. Podczas Bitwy Warszawskiej razem ze swoją elitarną 7 Dywizją Kajakarzy Piłsudski opłynął armię bolszewików, co znacząco przechyliło szalę zwycięstwa na naszą stronę. Manewr ten dziś określamy jako „Cud nad Wisłą”.

Naczelnik znał osobiście Bitelsów. Kiedy nagrywano Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, John, George, Paul i Ringo przywdziali takie same mundury jak Marszałek.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.