Odsłownie1.svg

Które hasło zgłoszone w konkursie Odsłownie 2021 jest najlepsze? Zdecyduj i oddaj swój głos!
Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Józef Piłsudski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Józef, międzywojenny rulez

Pojechałem na Wawel, uklęknąłem przed Piłsudskim, twarz w twarz z Józefem. Myślę se: lustro, cholera, czy co?

Jerzy Kryszak jako Lech Wałęsa

Obyś rządził Polakami!

Przekleństwo Piłsudskiego

Lepkie wąsy, piwo z dzbanu, butle wódy, zamach stanu!

Fragment wiersza K.K. Baczyńskiego o Piłsudskim

Józef Klemens Piłsudski (ur. 5 grudnia 1867, zm. 12 maja 1935 w Warszawie) – mąż stanu, ojciec założyciel II RP, z całą pewnością złapał naród za pysk. Kiedy chodził do przedszkola w Grudziądzu, nagle wyrosły mu wąsy. Brwi krzaczaste najpierw sobie doklejał, a potem już nie musiał, bo miał własne. W wieku siedmiu lat został generałem, a niewiele później mianował się Marszałkiem i kupił sobie Nysę.

Ogólnie rzecz biorąc, był człowiekiem, którego nikt nie lubił – katolicy za to, że był socjalistą, komuniści za to, że był dyktatorem. Mimo to znalazł się w podręcznikach historii na całym świecie jako przykład dwudziestowiecznego dyktatora. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych Polaków, bo w końcu takich dwóch jak on to nie mieliśmy ani jednego.

Według encyklopedycznej wiedzy powszechnej można stwierdzić, że Marszałek Naczelnik bohatersko zwalczał bolszewików. Podczas bitwy warszawskiej razem ze swoją elitarną 7 Dywizją Kajakarzy Piłsudzki opłynął armię bolszewików, co znacząco przechyliło szalę zwycięstwa na naszą stronę. Manewr ten dziś określamy jako „Cud nad Wisłą”.

Naczelnik znał osobiście Bitelsów. Kiedy nagrywano Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, John, George, Paul i Ringo przywdziali takie same mundury jak Marszałek.

Ci, którzy się na nim wzorowali[edytuj • edytuj kod]

Józef Piłsudski był chętnie naśladowany przez różnych pozerów, takich jak:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
NonNews
Zobacz w NonNews temat: