Wąsy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Wąsy – tłusty nawis pod nosem. Wąs może być obcięty, co daje wrażenie łysego wara. Mogą je posiadać osobniki męskie, kobiety walczące przeciwko seksizmowi oraz stare babcie (purty), które nie dosięgają ręką do wąsa i nie mogą go golić.

Rodzaje wąsów[edytuj • edytuj kod]

Rodzajów wąsów jest wiele, najpopularniejsze są proste, średniej długości. Czasem spotyka się także długie i zakręcone. Wszystko zależy od noszącego je osobnika. Wąsy to również ozdoba męskości i twardzielstwa. Zastosowań wąsów jest mnóstwo, nie dość że są ozdobne, to i również bardzo przydatne w codziennym życiu, np. ten puchaty wąsik może posłużyć nam jako domowe zwierzątko, które nigdy nie ucieknie, nie trzeba wcale takiego puszka karmić, a na dodatek zawsze można go pogłaskać i nosić przy sobie. Kolejnym zastosowaniem wąsa jest np. że posłuży on nam jako spiżarka, ile razy pod wąsem możemy zwędzić kawałek ogórka czy szynki i okruchów z babcinego ciasta. Naszym kolejnym zastosowaniem owłosienia jest to, że zawsze ogrzewają nas choć trochę na zimę, hamują też smarkotok, gdy mamy katar. Dzięki wąsisku czujemy się bezpiecznie i bardzo rycersko. Wąsy możemy spotkać na każdym kroku – czy w barze, czy na ulicy. Mężczyźni noszą je, by piękne białogłowy zwróciły na nich uwagę, a kobiety z owłosieniem mają wielką frajdę poczuć się choć trochę jak mężczyzna.

Stosunek świata do wąsów[edytuj • edytuj kod]

Ostatnimi czasy wąsy są coraz bardziej lubiane. 0,9% lasek leci na wąsy. To zaskakujący wynik w porównaniu z poprzednimi latami (2007 – 0,6%, 2006 – 0,2%, 2005 – 0,09%, 2004 – 0,04%). Chyba, że jesteś Małyszem.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]