Zarost

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Zarost – pierwotny łącznik pomiędzy kolejnymi pokoleniami męskich (i nie tylko) przodków i członków klanów, rodzin, ugrupowań politycznych, subkultur. Zarost wyrasta na całym ciele prawdziwego mężczyzny (i nie tylko), w wyniku prawidłowego działania testosteronu – męskiego hormonu prawdziwego mężczyzny (lub kobiety). Zarost występuje najczęściej w największym zagęszczeniu na twarzy: pod nosem w formie wąsów, na szyi w formie naszyjnika, na brodzie w formie brodzika. Prawdziwy mężczyzna powinien posiadać zarost także na pozostałych częściach ciała, choć w mniejszym zagęszczeniu. Obiekt marzeń kindersubkultur młodzieżowych i nienawiści czterdziestolatków spieszących się do pracy.

Fakty[edytuj • edytuj kod]

Zarost na twarzy pokazuje dojrzałość u facetów. Niektóre „trendy twarzowe” są bardzo modne, a zarazem sexy, np. ostatnim krzykiem mody jest kozia bródka albo francuski rogal. Dzięki zarostowi możemy wyróżnić się spośród tłumu w przeciwieństwie do mas zwykłych ludzi. W gęstych i bujnych brodach można schować drobne przedmioty typu drugie śniadanie albo podstawowe przybory szkolne. W brodzie można schować również rzeczy mniej podręczne, np. rower czy motocykl. Jest to jedyne miejsce bardziej pojemne niż kieszenie.

Miłośnicy[edytuj • edytuj kod]

Typowy irlandzki zarost

Ze względów ideologicznych zarost był/jest wyjątkowo ważny dla:

  1. świadectwem wielu nocy spędzonych przy komputerze;
  2. spiżarnią do przechowywania okruszków, które można przegryzać zamiast regularnego posiłku;
  3. przedmiotem relaksującego podrapywania w wolnych chwilach (zwłaszcza niemyty);
  • kobiet przychodzących na kamienowanko w czasach przedchrześcijańskich, zarost w formie sztucznych bród był sprzedawany na stoiskach m.in. z prażonymi noskami bobra;
  • metali, którzy wliczali długość brody do długości włosów na głowie;
  • meneli zamieszkujących dworce i studzienki kanalizacyjne (menel bez brody jest menelem niedbającym o image i przez to podejrzanym);
  • baby z brodą, postaci z galerii osobliwości z cyrków na przełomie XIX i XX wieku.

Zarost w organicznie zmienionej formie występuje też w okolicach zbiorników wodnych (zarośnięte jeziora, zarośnięte stawy), i w innych narzeczach słowiańskich (křivo zarost a začalo to hnisat).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]