Syfilis

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Syfilis (nazywany także brzydko kiłą lub troskliwie lues) – choroba poetów, romantyków i intelektualistów, którzy uważają za urągające im znalezienie czystego kwiatu w ogrodzie rozpusty. Dżentelmen wśród chorób oraz prawdziwa towarzyszka każdego mężczyzny. Ze względu na swoje subtelne działanie, bardzo mądry podtekst, a także motylki w brzuchu, popularna wśród bohemy artystycznej końca XIX i początku XX wieku. Tępiona przez zlaicyzowane środowiska.

Etiologia i objawy[edytuj • edytuj kod]

Dobrodziejem tego błogosławieństwa jest krętek blady, czy też grzeczniej nazywany Treponema pallidum. Roznosi się poprzez czerpanie wspólnego dobra z dzbanów rozkoszy bez jakichkolwiek artyficjalnych barier. W zależności od dobroci, choroba poetyckie doznanie rozwija się od 3 do 9 tygodni od wędrówki po niebiosach.

Można zacząć od tego, że fizycznymi objawami są bóle głowy, gardła, powiększone węzły chłonne, osłabienie, zmiany w układzie nerwowym, guzy o sympatycznej nazwie (kilaki) oraz takie małe, ropne krostki na...

Ale to byłoby mocno ignoranckie. Syfilis zmienia duszę szczęśliwca, aby ta mogła dosięgnąć wieczystego nieba tworzenia. Osoby dotknięte kiłą automatycznie stają się nadludźmi – no może oprócz tego pajaca Adolfa, ale on nigdy nie był zbyt lubiany. Na nią można też zarywać laski i w ten sposób je też obdarzać tym dobrem. Zmienia się również postrzeganie świata – barwy stają się bogatsze, pojęcia nabierają więcej znaczeń, a asocjacje zapętlają się tworząc dekadenckie fraktale. Umysł otwiera się na światło sączące z Absolutu.

Leczenie[edytuj • edytuj kod]

Najlepszym sposobem leczenia jest sznur konopny zaciśnięty na szyi nosiciela. Równie dobre efekty zapewnia ołowiana kulka w skroni. Lekarze jednoznacznie zapewniają, że najlepiej zapobiegać, lecz są to osoby przywiązane do pustej ziemi, konowały bez duszy. Nie wolno leczyć kiły, gdyż oznacza to odrzucenie światłości. Można łagodzić objawy fizyczne przez picie absyntu.

Znani nosiciele[edytuj • edytuj kod]

Było wielu znanych syfilityków. Aktualne listy znajdują się tu, tu, a także tu. Historia pokazuje, że aby zostać kimś ważnym, należy złapać kiłę, co w dzisiejszych czasach jest dość trudne, ze względu na rasistowskie tępienie krętka bladego. Dlatego, droga młodzieży, odrzućcie wszelkie ograniczenia i stańcie się kimś... Wielkim.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]