Rzęsy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wyjątkowo bujne rzęsy

Rzęsy (fr. les jençés; hiszp. la ventilación) – element drobnowłoskowy umieszczony z woli Kierownika Wydziału na obrzeżach powiek, gdzie zwisa. Składają się z takich… mmm… pasemek… tasiemek… przyrostów… No, dzyndzelków takich. Jest to narząd niezwykle istotny dla wszelkich organizmów, poczynając od kobiet, przez pantofelka, a kończąc na zbiornikach wodnych. Rzęsy są podstawą, bez nich życie nie istniałoby na Ziemi.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Wykształcenie się pierwszych rzęs naukowcy datują już na okres sprzed 3,5 miliarda lat temu, gdy powstały pierwsze prymitywne formy komórkowe. Każda komórka oprócz jądra, cytoplazmy i innych glutów posiadała rzęsy zrośnięte z błoną komórkową. Rzęsy te umożliwiały komórkom przeżycie. W tamtych czasach na Ziemi było bardzo gorąco. Komórki, powstając, nie wiedziały o tym, ponieważ nie było na świecie nikogo, kto by je o tym uświadomił. Komórki musiały więc sklecić naprędce jakiś podstawowy mechanizm chłodzący. Wymyśliły właśnie rzęsy. Wyglądało to tak, że jedna komórka podchodziła do drugiej i zaczynała wykonywać rzęsami dynamiczne ruchy trzepocząco-wachlujące, wytwarzając tym samym drobne prądy powietrzne, które chłodziły jej partnerkę. Po dziesięciu minutach wymieniały się.

Iulius Gaius Caesar[edytuj • edytuj kod]

Nieprawdą jest bzdurna teoria głoszona przez wszystkich prawie historyków, jakoby Juliusz Cezar zdobył władzę poprzez zastraszenie jakichś tam starych bubków w senacie swoją armią. Jest to teoria błędna i krzywdząca Julka. Julek w rzeczywistości oczarował senatorów niezwykłym urokiem swych trzepoczących rzęs. Tym samym jako pierwszy człowiek w historii odkrył rolę rzęs w kontaktach międzyludzkich.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]