Beskid Skoczów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jan Sarkander – pierwszy trener Beskidu Skoczów

Beskid Skoczów – polski klub sportowy, założony w 1923 roku w Skoczowie. Klub gra w IV lidze i tylko w dzień, bo na stadionie nie ma oświetlenia.

Historia[edytuj • edytuj kod]

W swojej historii zdążył nazywać się już Skoczkowskim Klubem Sportowym, Klubem Sportowym Domu Kultury Skoczów, KS Metalowcem, Robotniczym Klubem Sportowym Skoczów (kiedy Polska Ludowa weszła na salony), Klubem Sportowym Włókniarz (po fuzji z innym klubem, chociaż nie jesteśmy pedałami) i Klubem Sportowym Beskid Skoczów.

Piłkę nożną do Skoczowa przywieźli Włosi. W 1919 roku przyjechali na Śląsk jako bodyguardzi, ale zamieszki odwołano, więc kopali sobie leniwie w oczekiwaniu na wymarsz. Skoczowianom tak się to spodobało, że odkupili od wojskowych kilka piłek. Grali ostrożnie i długo żadnej nie wykopali poza stadion, bo otwarto go 3 czerwca 1933. Chociaż był kozacki, piłkarze nie odnosili specjalnych sukcesów.

W 1946 roku ówczesna reprezentacja rozgromiła 5:1 reprezentację Armii Czerwonej. Już wtedy pod bokiem Beskidu Skoczów rósł drugi klub – KS Kapelusznik – z którym ostatecznie dokonano fuzji (chociaż nie jesteśmy pedałami).

W latach siedemdziesiątych los i gotówka uśmiechnęły się i wybudowano płot, aby trzeba było płacić za bilety, nowe boisko treningowe, aby było za co płacić, kasy, aby było gdzie płacić oraz pawilon sportowy, gdzie do tej pory nie schodzą autografy Ireneusza Jelenia.