Senat

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ja jestem senatem!

Imperator Palpatine

Senat – izba leniwsza parlamentu, podobnie jak Sejm. Zasadnicza różnica polega na tym, iż do Sejmu idzie się dla sławy, władzy i pieniędzy, zaś do Senatu wybierają się ci, którym wystarcza to ostatnie, bo resztę już mają.

W odróżnieniu od nazwy sejm, pochodzącej z języka starożytnorumuńskiego i oznaczającej mniej więcej tyle co: utrzymywany z pieniędzy obywateli latający cyrk na kółkach od kosiarki, jaki się Monty Pythonowi nie śnił nawet po najbardziej suto zakrapianej kolacji w barze na rogu, przynoszący obywatelom więcej wstydu niż szkód – czemu to jeszcze istnieje; cholera, którędy do Anglii, sp. z o.o., słowo senat ma przypuszczalnie znacznie prostsze pochodzenie. Najprawdopodobniej jest to akronim od słów „se na tym można dobrze zarobić”. Obecnie planuje się reformę senatu. Miałby on uzyskać kompetencje zbliżone do senatu rzymskiego, w tym możliwość zaliczenia każdego zmarłego prezydenta w poczet bogów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:


Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.