Jezioro
Jezioro jest to przeszkoda terenowa o wilgotności 100%, która posiada ograniczoną funkcję taktyczną ze względu na ograniczoną szerokość.
- Definicja według „Słownika Wojskowego”
Jezioro – całkiem mały (np. Rusałka w Szczecinie) a często całkiem duży (np. Bajkał) zbiornik z mieszaniną tlenku diwodoru albo jak niektórzy, bardziej luzaccy wolą – wody, ubocznymi produktami przemiany materii organizmu ludzkiego oraz innymi, często zaskakującymi przedmiotami/substancjami. Szacuje się, że jeziora w Polsce zawierają 0,5% alkoholu etylowego z powodu licznych ekskluzywnych imprez odbywających się nad tego typu akwenami. Największym jeziorem na świecie jest, jak sama nazwa wskazuje, Morze Kaspijskie.
Podstawowe elementy jeziora:[edytuj • edytuj kod]
Brzeg, dno, tafla, pomost, wędkarz. Sporadycznie fala. Można znaleźć zwolenników teorii skarbów na dnie jeziora. Do skarbów rzekomo znajdujących się w jeziorze można zaliczyć np. grecką muszlę rozmiaru 60 z górnopłukiem, opony zimowe do Łady, rury ściekowe, świecące beczki[1], można także trafić na krokodyle i inne krwiożercze miłe bestie zwierzątka (plankton na przykład).
Fauna i flora polskich jezior[edytuj • edytuj kod]
Na przełomie 2008 i 2009 roku na terenie V czy IV RP zaobserwowano znaczący spadek ilości organizmów wodnych w jeziorach natomiast zaskakujący wzrost ilości elementów wyposażenia wnętrz (tapczany, kanapy), sprzętu RTV i AGD (lodówki, komunistyczne telewizory). Najwybitniejsi polscy naukowcy, w tym prof. Zygmunt Chajzer, podejrzewają iż spadek ilości ryb, skorupiaków, ptactwa wodnego czy innych pomyłek genetycznych, ma związek z szybką ewolucją sprzętów wrzucanych do wody. Najpewniejszym i najbardziej wiarygodnym źródłem nie są wbrew pozorom dokładne obserwacje płetwonurków w akwalungach, lecz jedna z wypowiedzi pana Mariana znad Śniardw:
„Panie, jak Boga kocham, tapczan powiedział do mnie żebym ...”
Niestety w tym momencie Pan Marian zwrócił na ziemię ostatni posiłek którym, jak ze wstępnych oględzin wynikło, był kanapką z chleba razowego, pełnoziarnistego, z masłem i pomidorem grubo krojonym posypanym szczyptą soli oraz pieprzu. Rozmowy nie dało się dokończyć, Pan Marian zachłysnął się wymiocinami i niestety po zobaczeniu światełka w tunelu poszedł w stronę światła. Najistotniejszą informacją nie było wcale to, co powiedział tapczan do Świętej Pamięci p. Mariana, lecz sam fakt, iż w ogóle mówił, bo rzadko się zdarza żeby tapczany rozmawiały ludzkim głosem. Wyniki badań zostaną ogłoszone publicznie po skończeniu emisji reklamy proszku do prania tkanin białych Wizir White, gdyż prof. Zygmunt Chajzer musi za każdym razem zobaczyć się w telewizji i nie ma czasu na badania.
Podział jezior[edytuj • edytuj kod]
Jeziora w Polsce dzielimy na brudne i bardzo brudne.
Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]
- Brad Pitt urodził się w jeziorze Michigan podczas gdy jego matka w dziewiątym miesiącu ciąży startowała na mistrzostwach Detroit w pływaniu pieskiem na odcinku 10 km.
- Najbardziej błyskotliwe pomysły wybitnego polskiego polityka – Romana Giertycha (pomysł na mundurki w szkole, na obowiązkową maturę z religii) powstawały podczas niedotlenień mózgu, których Roman doświadczał na Szwedzkich jeziorach, wypadając z łódki i podtapiając się.
- Do chodzenia po tafli jeziora niezbędne są buty Jezusa (można nabyć w każdej Biedronce). Jest też możliwość mniej emocjonująca – po tafli można chodzić, kiedy jest zamarznięta.
- Na pomostach często osadza się glon z rodziny Ramienicowatych – Rogotek Właściwy, który jest bardzo ciekawym glonem ze względu na swój wyjątkowy kolor – zielony.
- Osoby nie potrafiące pływać nie powinny pływać w jeziorze, ze względu na brak umiejętności pływackich. Co roku rodzi się dużo ludzi nie potrafiących pływać – tak wynika z badań dotyczących pływalności ludzi.
- Woda w jeziorze często bywa mokra.
- W Jeziorze w Loch Ness znajduje się tzw. Potwór z Loch Ness. Otrzymał on słodziutkie imię Nessi. Większość osób ją widziała jednak nikt nie ma dowodów na to że istnieje.
- Prawdopodobnie na dnie jeziora Mamry żyje Kraken.
- Jezioro to enfant terrible języka polskiego. Używa się go do wytwarzania czarnej dziury w języku. Robi się to w sposób następujący: Obeszliśmy jezioro. Jezioro zostało…?
Zobacz też[edytuj • edytuj kod]
Masz pomysł na kolejny punkt? Dodaj go!