Józef Beck

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Dla Rosjan to zdjęcie jest jednoznaczne

My nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę

Józio zaprasza Adolfa do Polski

Wiesz Adolf, od przyjaciela boli najbardziej

Józio do Adolfa po przyjęciu zaproszenia

Joseph Beck? Is he the same person as Joseph Stalin?

Amerykański student historii o Józefie Becku
Ulubione piwo Ministra Becka (niemieckie zresztą)

Józef Beck (ur. 4 października 1894 w Warszawie, zm. 5 czerwca 1944 w Stănești) – wielki polski patriota, minister spraw zagranicznych Drugiej Rzeczypospolitej. Jak na odważnego polityka przystało, zaraz po wybuchu wojny zwiał, gdzie pieprz rośnie.

Patriotyzm[edytuj • edytuj kod]

Józef Beck tak bardzo kochał Wolne Miasto Gdańsk, że gotów był dla niego poświęcić swoją ojczyznę i wieloletnią przyjaźń z Adolfem Hitlerem, przez co cały chytry plan wspólnego ataku na ZSRR szlag trafił. Chcąc zamanifestować polski patriotyzm, zaraz po wybuchu wojny odbył memoriał Kusocińskiego, spieprzając przed Wehrmachtem ustanowił rekord świata na trasie Polska–Rumunia.

Stosunek do Wielkiej Brytanii[edytuj • edytuj kod]

W połowie lat 30., kiedy relacje pomiędzy Drugą Rzecząpospolitą a Trzecią Rzeszą wyglądały jak wielka nieskończona miłość, trzęsący dupą Anglicy postanowili zlikwidować Polskę, aby dzięki nowo powstałej wskutek tego granicy niemiecko-radzieckiej Hitler i Stalin chwycili się za łby, co miało zapewnić Brytyjczykom bezpieczeństwo. Posłusznemu niczym pies Józkowi, jak i całej dzielnej polskiej świcie obiecano dożywotnie schronienie na wyspach w zamian za sprowokowanie Adolfa do ataku na Polskę. Operacja dzielnej ucieczki polskich elit rządowych do Anglii nazywana jest dziś „rządem londyńskim”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]