Nikita Chruszczow

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Stalin uczy Nikitę czytać
Chruszczow sprzedaje prawy but

Oh, Nikita!

Elton John o Nikicie

Chruszczow był po prostu niezłym rockandrollowcem

Michaił Gorbaczow o Chruszczowie, 14 grudnia 1991

Nikita Chruszczow (ur. 17 kwietnia 1894 w Kalinówce koło Kurska, zm. 11 września 1971 w Moskwie) – słynny radziecki model i aktor, znany z wiekopomnej reklamy butów „Nikecharosze” oraz „Dżugaszwili”.

Urodził się jako niezły model i takim pozostał do końca życia. Reklamował różne ciuchy, często-gęsto występując na wybiegu ze swoim najlepszym kumplem i przyjacielemWiesławem.

Zasłynął podczas prezentacji nowej kolekcji butów Dżugaszwili w październiku 1962 roku. Wtedy to na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ w szokujący sposób zareklamował buty z tej kolekcji, a zwłaszcza modele o nazwie Kuba i Rakieta. Początkowo planował wystąpić z programem artystycznym pt: Dżugaszwili życie ci umili, ale wychodząc na wybieg zrezygnował z tego pomysłu i w spontanicznym porywie, najzwyczajniej w świecie zdjął but i zaczął walić nim w pulpit skandując jedne z przygotowanych na tę okazję wierszy. W rezultacie następnego dnia wszystkie gazety świata opublikowały materiał z tej akcji, zaś wyżej wymienione buty zaczęły się sprzedawać w zawrotnym tempie i Związek Radziecki po raz kolejny mógł wyjść z kryzysu gospodarczego, który był wynikiem spisku imperialistyczno-burżuazyjnych mocarstw zachodnich.

W późniejszym okresie życia zajął się propagowaniem upraw bawełny na stepach Azji Środkowej, czym chciał wspomóc wielką akcję utrącania monopolu USA w tym sektorze gospodarki. Za to wszystko został uhonorowany przez partię wyjątkowym przywilejem spokojnej śmierci w daczy pod Moskwą, bez ingerencji osób trzecich i czwartych.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

  • W 1963 chciał zagrać z Kennedym w krykieta, dlatego zainstalował u swojego druha Fidela na Kubie swoje radzieckie rakietki. Niestety, Kennedy'emu się ów pomysł nie spodobał, przez co Nikita był gromko obrażony.
  • W państwie powszechnej szczęśliwości nie było biedy, ale i tak obowiązkowo Nikita dla każdego budował dom. W końcu od przybytku głowa nie boli.
  • Wszystkie, nawet nieurodzajne pola, zasiewał kukurydzą. W końcu mogło zabraknąć chleba, ale kukurydzy nigdy.
  • Jego osiągnięciem życia było wzniesienie pewnego niewysokiego murka pod Berlinem. Tak naprawdę Nikita chciał w ten sposób odgraniczyć się od swojej teściowej, która, jak się okazało, mieszkała w Berlinie Zachodnim, ale jako pretekst do jego wybudowania wygodnie posłużyła masowa migracja niewdzięcznych mieszkańców Berlina Wschodniego.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]