FotoŁowca 2022 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Przyjaciel

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Przyjaciel – osoba zniewolona przez umiejętne działania drugiej osoby, stwarzającej pozór więzi międzyludzkiej. Proces ten zawsze prowadzi do całkowitej dominacji nad ofiarą i możliwością manipulowania jej decyzjami.

Na przestrzeni wieków wyodrębniło się kilka rodzajów przyjaźni:

  • Przyjaciel z zemsty – występuje, gdy ofiara w jakikolwiek sposób hańbiąca osobę w przeszłości, zostaje jej bliskim przyjacielem. Najczęściej kończy się to na środku drogi, z 50 gramami ołowiu w klatce piersiowej.
  • Przyjaciel od piwa – potocznie nazywany kolegą. Zawsze się z nim przyjacielsko porozmawia, zawsze pożartuje, jednak gdy chce się zasięgnąć jego rady lub prosić o pomoc, zawsze nie ma go w domu. Za często jest w toalecie, gdy dzwoni telefon.
  • Przyjaciel od piłki – relacje kibic-kibic. Zawsze dobrzy kumple, nawet gdy jeden ciężko pobije drugiego. W kłopotach do spieprzania zawsze pierwsi.
  • Przyjaciel sprytny – działa z chęci zemsty lub zwyczajnej nudy. Znajduje lojalnego frajera i bawi się nim jak zabawką.
  • Przyjaciel przyjacielski – zwykły podrywacz zdobywający zaufanie, a potem wykonuje szybki cios. Gdy mu się udaje, nudzi się po tygodniu. Jeśli się nie uda, musi znieść dwa dni z czerwonym śladem na policzku.
  • Przyjaciel klejący – zawsze chętny do pomocy, ciągle do ciebie przychodzi, nawet jak próbuje się go odrzucić (choćby odrzutem strzelby) to i tak będzie pokazywać, jak bardzo cię „lubi”. Potem okazuje się gejem, sekciarzem lub osobą chorą psychicznie.
  • Przyjaciel fortuny – najczęściej jego kumplami są osoby z dużą ilością kaski. Do pomocy w pracach związanych z pieniędzmi zawsze jest pierwszy. Poprze każde twoje zdanie o ile mu za to zapłacisz. Lubi cię tak bardzo, jak bardzo duże jest twoje konto bankowe.
  • Friendzone – specjalna kategoria dla panów, którzy chcą, ale nie mogą i stają się podporą, najlepszą kumpelką, powiernikiem, spowiednikiem i niewolnikiem niewiasty, czekając, aż ta łaskawie zechce wpuścić go do bram raju.

By uniknąć kontaktu z wyżej wymienionymi należy zaryglować drzwi i zakupić broń masowego rażenia. Pamiętać trzeba, że ludzie ci opanowali każdy zakątek świata. Może to być sprzedawca, osoba pisząca ten artykuł, członek twojej rodziny, działacze polityczni. Należy mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się oszukać.

Dodać należy, iż poza tymi typami jest jeszcze jeden, mityczny i legendarny Przyjaciel Prawdziwy. Jest to osoba, która komuś, kogo uznała za przyjaciela, oddałaby serce (dosłownie), wątrobę, wszystkie oszczędności i całą kolekcję znaczków pocztowych, i w sumie wszystko inne, nie oczekując niczego w zamian. Znane przysłowie mówi „Jeżeli potrzebujesz pomocy, Twój przyjaciel opuści nawet własny pogrzeb, by Ci jej udzielić” – bardzo możliwe, że zombie byli pierwszymi prawdziwymi przyjaciółmi. Często wykorzystywany do wykonywania prac nieprzyjemnych, co robi z uśmiechem na ustach, naiwny. Niestety, mylony z Przyjacielem przyjacielskim, znajduje się obecnie na wymarciu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]