Wiersz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wiersz – pojedynczy tekst kultury, wytwór poety lub grafomana. Należy on do gatunku literackiego zwanego liryką.

Wiersze są śmietnikiem kultury i znaleźć w nich można tylko te treści, które nie nadają się do prezentowania w innych gatunkach literackich, pełne niezdecydowania i niejasno przeczuwanych prawideł rządzących światem. Jednakże takowyż wytwór poety pełny skomplikowanych słów rozumianych tylkowąż przez autora są uznawane za piękne, artystyczne dzieło, kwintesencja literatury. Samych krytyków ma gdzieś mówiąc im że znowuż nie mają racji.

W księgarniach bywają rozpaczliwie eksponowane, ale długo pozostają w żelaznym repertuarze sprzedawcy, chociaż dostawca od miesięcy nie przeprowadził dorzutu nowego towaru. Sam towar kurzy się na półkach w nowoczesnych czasach zneokidowanego Internetu.

Analiza[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: analiza wiersza

Analiza wiersza – ogół czynności służący zniechęceniu potencjalnych czytelników do czytania wierszy. Ma na celu przekazania nam informacji ukrytych celowo przez poetę. Im bardziej się w analizę zagłębimy, tym bardziej możemy pogubić się z dokładną odpowiedzią na pytanie: O co tu Cenzura2.svg chodzi?!

Wiersz gotycki[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: wiersz gotycki

Wiersz gotycki to cierpiętniczy utwór literacki nawiązujący głównie sam do siebie, opowiadający o wewnętrznym skostnieniu i drążący różne aspekty faktu, że autorka ma przewalone jak drzewo w poprzek szosy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Poradniki
Zobacz poradnik: