Saddam Husajn

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Schwytany Saddam Husajn
Saddam pozuje do zdjęcia

We want him!

George W. Bush o Saddamie Hussajnie (trochę wcześniej)

We got him!

George W. Bush o Saddamie Hussajnie (trochę później)

Saddam Husajn (ur. 28 kwietnia 1937 w Al-Audży, zm. 30 grudnia 2006 w Bagdadzie) – Irakijczyk, który zabił dużo ludzi podczas swoich rządów. Potem Amerykanie zabili jeszcze więcej jego żołnierzy, a jeszcze potem przestał rządzić. Teraz nie żyje, bo został skazany na śmierć. Miał brodę i dwóch synów, którzy nie żyją, bo zginęli na wojnie z Ameryką. Jeden z nich lubił grać w piłkę. Nawet wtedy, gdy zaczęła się wojna.

Gdy pierwsze bomby spadły na Irak, schował się do jakiejś ziemianki i tam siedział jakiś czas, grając w karty ze szczurami, w pokera albo w wojnę. Czasami też grał w szachy, ale to rzadko. Nie lubił tej gry, gdyż szczury zawsze go ogrywały. Przyszedł dzień, gdy pewien żołnierz Busha poszedł się wysikać i spotkał Saddama. We własnej osobie. Był głodny i miał tłuste włosy. Żołnierz zawiózł go do lekarza, który spojrzał Saddamowi w buzię, za co później dostał złoty medal.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:


Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.

Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.