Fidel Castro

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Fidel w znanym serialu komediowym

Czy to źle być dyktatorem?

Fidel w wywiadzie

USA zaczną z nami rozmawiać, gdy ich prezydentem będzie Murzyn, a papieżem Latynos.

Fidel Castro jako największy prorok XX wieku

Jedną z największych korzyści płynących z rewolucji jest to, że nawet nasze prostytutki mają maturę.

Fidel Castro chwali się swoim programem

Fidel Castro (ur. 13 sierpnia 1926, zm. 25 listopada 2016), właściwie Pedo Fil Castracia („de” dodane jako element propagandowy, aby ogłupić społeczność) – kubański dyktator, kastrat. Od 25 listopada 2016 roku bohater narodowy na Miami. Idealny przykład złego, którego diabli nie biorą – przeżył ponad 600 zamachów CIA, doczekał się mumifikacji za życia. Wieloletni przyjaciel Jeffersona D'arcego, Che Guevary, Hemingwaya oraz Maryli Rodowicz.

Fidel od zarania swojej działalności publicznej kreował się na wielkiego przywódcę rewolucji. Znał na pamięć wszystkie dzieła Marksa, Engelsa i Lenina. Potrafił recytować wierszyki o Josifie Wissarionowiczu Stalinie, nie poruszając ustami. W latach 19561959 popularnie nazywany wzorem Gomułki, El Comediante. Różnicy się tylko tym, że Castro przemawiał 6 godzin, a Gomułka dokładał godzinę na prezentacje sukcesów w polskim przemyśle cukrowym. Jego władza podlegała wyłącznie Chruszczowi i Kennedy'emu.

Pod koniec życia był roślinką. Tak słabo kontaktował, że jego mózg przez sześć miesięcy przeżywał wiadomość, że jego brat poprawił stosunki pomiędzy Kubą a Stanami. Gdy już Fidel się dowiedział to zmarł na szczęście że coś się polepszyło w jego raju.

Fidel był pretendentem do Pokojowej Nagrody Nobla. W swoich licznych i porywających serca przemówieniach do narodu, kładł nacisk na propagowanie idei humanizmu, czerpiąc cytaty wprost z „Mein Kampf”. Poza tym uznawał Call Of Duty 4 Modern Warfare za najlepszą grę wojenną.

Do ciekawostek z życia Castro należało to, że lubił Polskę. Pykał w koszykówkę, rzucał polskim dzieciom pomarańczę oraz pozował i romansował z Marylą Rodowicz. Aby odwzajemnić miłość Fidela do naszego narodu to Edward Gierek rzucił na Kubę 100 tys. zdezelowanych Maluchów, które zmotoryzowały Hawanę.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: