Franciszek (papież)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Było nas trzech
W każdym z nas inna krew
Ale jeden przyświecał nam cel
Za kilka lat
Mieć u stóp cały świat
Wszystkiego w bród[1]

A po maturze chodziliśmy na burrito.

Papież Franciszek opowiada o swojej historii

Buonasera!

Pierwsze słowa do wiernych

Komunistyczna łajza.

Paweł Chojecki jako reprezentant protestantów o przywódcy katolicyzmu

Franciszek (właśc. Jorge Mario Bergoglio; ur. 17 grudnia 1936 w Buenos Aires) – papież, który zasłynął z przewiezienia chłopaka z Downem swoim papa mobile, z wykształcenia inżynier chemii, lingwista, teolog, psycholog, fan literatury i filmu, gwiazda rocka, który za stworzenie białego dymu otrzymał ciepłą posadkę. Bardzo rozmowny, do tego stopnia, że księża zakazały mu rozmów w telewizji, bo trochę za dużo mówi. Gość, który rozwiązał wraz z poprzednikiem dylemat witania się papieży. Założyciel pokolenia F1. Papież znaleziony na końcu świata, dostosowany na koniec świata.

Wprowadził nowy styl. Wojtyła wyciągnął dwie ręce, Benek też, a Franek nieśmiało jedną rękę, co interpretowano jako nieśmiałość lub wołanie w stylu No siema!. W ciągu jednego tygodnia wraz z Messim dokopali Włochom.

Koniec świata i inne teorie spiskowe o Franciszku[edytuj • edytuj kod]

Słit focia z papieżem

Po Internecie chodziła tzw. Przepowiednia Malachiasza, która przepowiadała, że po Benedykcie XVI papieżem zostanie Murzyn wcinający oliwki, który nazwie siebie Piotrem Rzymianinem. Mit jednak został na nowo poddany interpretacji, która głosiła, że papież będzie miał włoskie korzenie (jak Rzym) i będzie wykonywał swoje obowiązki aż do wojny nuklearnej na terenie Półwyspy Koreańskiego lub też zostanie ostatnim papieżem na terenie Włoch, ponieważ Europa Zachodnia przechodzi proces islamizacji. Ostatecznie Franciszek uznał, że koniec świata i tak będzie, ale ograniczy się do odbierania posadek biskupom. Niewiele osób wie, iż Franciszek w młodości wraz ze swoim poprzednikiem ukrywali się w Australii, gdzie byli tajnymi agentami o pseudonimach Franio i Benio. O ich przygodach powstał nawet serial animowany dla dzieci pt. „Bracia Koala”. Tytuł może sugerować, że są spokrewnieni, ale nic na ten temat nie wiadomo.

Nie tylko Jan Paweł II miał częste powiązania z liczbą 13. W dniu wyboru papież Franciszek miał 76 lat. 7+6=13. Również data mówi sama za siebie: 13.03.13.

Film o Franciszku[edytuj • edytuj kod]

Na razie Franciszek nie doczekał się o sobie filmu. Jednak włoski przemysł filmowy planuje stworzyć film. Do aktorów, którzy mogliby zagrać główną rolę, planuje się Woodiego Allena, Jonathana Pryce oraz Piotra Adamczyka. Ostatni już grał Jana Pawła II, więc jest po odpowiednim treningu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy

  1. No dobra, ten pośrodku to (według niektórych źródeł) Eugênio de Araújo Sales, ale tak bardzo podobny do Franciszka, że trzeba było go umieścić w artykule