Franciszek (papież)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Było nas trzech
W każdym z nas inna krew
Ale jeden przyświecał nam cel
Za kilka lat
Mieć u stóp cały świat
Wszystkiego w bród

A po maturze chodziliśmy na burrito.

Papież Franciszek opowiada o swojej historii

Franciszek (właśc. Jorge Mario Bergoglio; ur. 17 grudnia 1936 w Buenos Aires) – papież, z wykształcenia inżynier chemii, lingwista, teolog, psycholog, fan literatury i filmu. Bardzo rozmowny, do tego stopnia, że księża zakazali mu rozmów w telewizji, bo trochę za dużo mówi. Wraz z poprzednikiem rozwiązał dylemat witania się papieży. Założyciel pokolenia F1, będącego kontynuacją JP100%2. Papież znaleziony na końcu świata, dostosowany na koniec świata.

Wprowadził nowy styl. Jan Paweł II wyciągnął dwie ręce, Benedykt XVI też, a Franciszek nieśmiało jedną rękę, co interpretowano jako nieśmiałość lub wołanie w stylu No siema!

Koniec świata i inne teorie spiskowe o Franciszku[edytuj • edytuj kod]

Po Internecie chodziła tzw. Przepowiednia Malachiasza, która przepowiadała, że po Benedykcie XVI papieżem zostanie Czarnoskóry wcinający oliwki, który nazwie siebie Piotrem Rzymianinem. Mit jednak został na nowo poddany interpretacji, która głosiła, że papież będzie miał włoskie korzenie (jak Rzym) i będzie wykonywał swoje obowiązki aż do wojny nuklearnej. Ostatecznie Franciszek uznał, że koniec świata i tak będzie, ale ograniczy się do odbierania posadek biskupom. Niewiele osób wie, że Franciszek w młodości wraz ze swoim poprzednikiem ukrywali się w Australii, gdzie byli tajnymi agentami o pseudonimach Franio i Benio i niszczyli środowisko naturalne. Ich szkodliwą działalność przedstawiono w filmie dokumentalnym pt. Bracia Koala.

Nie tylko Jan Paweł II miał częste powiązania z liczbą 13. W dniu wyboru papież Franciszek miał 76 lat. 7+6=13. Również data mówi sama za siebie: 13.03.13.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy