Boże Ciało

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Boże Ciałoświęto polegające na zablokowaniu jak największej ilości ulic przez jak największą ilość procesji a nie jak zwykle przez strajki lub korki. Niektórym się wydaje, że nikt już nie pamięta, z jakiej okazji obchodzi się Boże Ciało, ale jest to świetna okazja na pokazanie innym swojej wiary a czasem i stroju. Procesje zaczynają się o różnych porach tak, aby uczestnicy mogli uczestniczyć nawet w kilku jednego dnia.

Przebieg[edytuj • edytuj kod]

Moherowe berety schodzą się w tłum pod ich siedzibą, po czym drepczą za kapłanem ulicami wiosek i miast, nosząc różnego rodzaju drewniano-szmaciane transparenty. Zachowanie to jest wyrazem kultu obrazów i figurek, którym oddają cześć. Obyczaj ten związany jest również z Pierwszą Komunią Świętą dzieci, które chętnie biorą w tym udział, zwłaszcza, że rodzice są bardzo dumni widząc swoje dziecko ładnie ubrane, widzi ich ksiądz i katechetka i po to żeby dostać piątkę z reli. Akurat tego jednego dnia w roku, temperatura przekracza 40 stopni, a ty w tym upale musisz zaiwaniać przez cztery godziny w długich spodniach i koszuli.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


FSM Logo.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny religii. Jeśli sprawy transcendencji nie są Ci obce – rozbuduj go.