Przedstawiamy Wam nową Nonsensopedię – wygodniejszą, czytelniejszą, ładniejszą! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

Boże Ciało

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Boże Ciałoświęto polegające na zablokowaniu jak największej ilości ulic przez jak największą ilość procesji. Nikt w zasadzie już nie pamięta, z jakiej okazji obchodzi się Boże Ciało, ale jest to świetna okazja na pokazanie innym swojej wiary. Procesje zaczynają się o różnych porach tak, aby uczestnicy mogli uczestniczyć nawet w kilku jednego dnia.

Przebieg[edytuj • edytuj kod]

Moherowe berety schodzą się w tłum pod ich siedzibą, po czym drepczą za kapłanem ulicami wiosek, nosząc różnego rodzaju drewniano-szmaciane transparenty. Zachowanie to jest wyrazem kultu obrazów i figurek, którym oddają cześć. Obyczaj ten związany jest również z wcieleniem (zazwyczaj na siłę i nieświadomie: patrz również chrzest) na drugi poziom wyznania, jakim jest pierwsza komunia święta niczego nie świadomych dzieci, które nie chętnie biorą w tym udział, jednakże biorą bo muszą, bo tak każą rodzice, ksiądz i katechetka i po to żeby dostać piątkę z reli. Akurat tego jednego dnia w roku, temperatura przekracza 40 stopni, a ty w tym upale musisz zaiwaniać przez cztery godziny w długich spodniach i koszuli. Cały zabobon kończy się największą zbiórką pieniędzy w roku.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


FSM Logo.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny religii. Jeśli sprawy transcendencji nie są Ci obce – rozbuduj go.