Radosław Sikorski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ten artykuł odznaczono Słoniem jakości. Może to nie medal, ale tekst nadal jest fajny.
Sikorski trzymający bata podczas polowania na watahę

A poza tym, panie marszałku, uważam, że Pałac Kultury powinien być zburzony.

Sikorski w roli Leppera Katona Starszego

Radosław Sikorski (dla przyjaciół i użytkowników Twittera po prostu Radek Sikorski, Pan z Chobielina, ur. 23 lutego 1963 w Bydgoszczy) – polityk, dziennikarz, politolog, gwiazda Twittera, reporter wojenny w Afganistanie i Angoli, personifikacja mitycznego syna koleżanki twojej starej – kiedy Twój ulubiony samorządowiec męczy się w wywiadzie w lokalnym radiu, Radziu tłumaczy w BBC, dlaczego Kaczyński nie ma konta w banku. Nie ma rzeczy, na której się nie zna. Potrafi nakopać Rosjanom w Afganistanie, zgasić trolla, poderwać dziewczynę na wymianę opony oraz podczas szczytu unijnego wyremontować dwór w Chobielinie. Jak na razie nie wychodzą mu tylko starty w wyborach prezydenckich, bo zawsze Platforma decyduje się na swoich ulubieńców, mających rzadki dar trzymania języka za zębami, szczególnie podczas wywiadów z Moniką Olejnik.

Podobnie jak jego były szef miał trudności z wymową. O ile Tusk nie wymawiał poprawnie „r”, Sikorski miał trudności z wymową „ł”, przez co robienie łaski nabierało nowego znaczenia.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Stan wojenny spędził w Oksfordzie i Londynie. Należał do Klubu Bullingdona, gdzie z Borisem Johnsonem demolowali restaurację. Po studiach w Pembroke College Uniwersytetu w Oksfordzie uzyskał tytuł zawodowy Bachelor of Arts (odpowiednik licencjata). Poprosił później o dyplom Master of Arts, bo pracownicy polskiej ambasady powiedzieli mu, że w Polsce bez tytułu magistra to nie można znaleźć pracy. W latach 1992–1995 Sikorski był wiceministrem obrony narodowej. Wówczas zainteresowało się nim WSI, gdyż polityk jako jedyny poseł miał wówczas niezwykle groźne narzędzie: laptopa z systemem MS-DOS. Agenci odpuścili Sikorskiemu, gdy zobaczyli w telewizji reklamówkę najnowszego Windows 95 i dowiedzieli się, do czego to narzędzie służy.

W latach 2005–2007 był ministrem obrony narodowej w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Ze względu na konflikt personalny z szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antonim Macierewiczem podał się do dymisji. Przez te kilkanaście miesięcy zdołał tylko odtajnić akta z okresu Układu Warszawskiego i zrobić sobie fotę, na której Jarosław Kaczyński całuje ministra w dłoń. Przez Macierewicza Sikorski z Kaczyńskim już się nie lubią, a bruderszaft z 2007 roku unieważniono kilka lat później, gdy w marcu 2015 roku Sikorski tłumaczył Kaczyńskiemu, że bez żadnego trybu można wchodzić na mównicę tylko w republikach bananowych.

W latach 2007–2014 był ministrem spraw zagranicznych w rządach Donalda Tuska. Udało mu się na nowo zdefiniować politykę zagraniczną, polegającą na pokazywaniu przywódcom europejskim, gdzie leży Białoruś i Ukraina.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Politycy Platformy Obywatelskiej mówią, że ma cojones, bo do Jarosława Kaczyńskiego zwraca się per panie pośle, a nie panie Prezesie.
  • W 2020 roku był kandydatem na prezydenta Polski, jednak Platforma Obywatelska zdecydowała się na Rafała Trzaskowskiego. Ku zaskoczeniu Sikorski przyjął ten wybór z radością, gdyż po ewentualnym zwycięstwie Trzaskowskiego chciał wystartować w wyborach samorządowych w Warszawie. Jako przyszły prezydent stolicy, Sikorski chciał spełnić swoje największe marzenie z dzieciństwa: wyburzyć Pałac Kultury i Nauki, a na jej miejscu posiać trawę.
  • Trzy lata wcześniej Sikorski zadeklarował, że popiera pomysł Prawa i Sprawiedliwości w kwestii wyburzenia PKiN i jest gotów pomóc w rozbiórce, o ile PiS dotrzyma słowa.
  • W chwili czytania tego zdania Sikorski przyznał żonie, że PiS chyba nie dotrzymał słowa, a ten brak połączenia nie wynika ze zgubienia numeru telefonu.
  • Choć Sikorski to człowiek wielu talentów, to nie zna dobrze Kapitana Bomby, bo porównał siebie do Motokomando[1].
  • Zdaniem śmieszka z Tygodnika NIE, Sikorski obrzeżał się, a z naskórka uszył kurtkę.
  • Nie lubił posiedzeń rządu, bo tam była zawsze bieda.
  • Pewien znany reżyser zaproponował mu zagranie pułkownika Kuklińskiego. Sikorski odmówił tłumacząc, że z tego wyjdzie biografia na jego temat, gdzie dla niepoznaki służby brytyjskie będą zastąpione amerykańskimi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:

Przypisy

  1. Raczej homokonando (przyp. Chorąży Torpeda)