Kapitan Bomba

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Płyta postawiona na cześć drużyny RKS HUWDU, dzień po zremisowaniu meczu podczas Ekonomicznych Uproszczonych Rozgrywek Ogólnogalaktycznych
Kadr z wersji live action

Walaszek grubasie, gdzie nowy Bomba?

Staropolskie powitanie fanów serialu

Kapitan Bomba – serial animowany emitowany w RBL.TV, a dawniej w 4fun tv, produkowany przez GIT Produkcję. Głównym bohaterem serii jest Kapitan Bomba, który wraz ze swoją załogą chroni galaktykę Kurvix przed kosmitami.

Ważniejsze postacie[edytuj • edytuj kod]

  • Kapitan Tytus Bomba – kapitan Gwiezdnej Floty, dowódca Orzeła 7, a później Orzeła 1. Jego ulubionym zajęciem jest napierdalanie z karabinu, wraz z podwładnymi tępymi chujami. Ze względu na jego zamiłowanie do wpychania parówy do gęby powstał serial Kapitan Dupa.
  • Sebek Bąk – członek załogi Gwiezdnego Patrolu, podwładny Bomby. Jego siostra opierdala kiełbachy kosmitom, jednak oficjalnie on tego nie wie. Kampi w Kanterze.
  • Janusz (z domu) Sram – mały, gruby, lekko przymulony podwładny Bomby, i drugi obok Seby członek Gwiezdnego Patrolu. Uniknął cudem śmierci na polu minowym, i od jadu skurwola, który jest tak silny, że ja pierdolę. Jedyny w miarę mądry załogant Bomby.
  • Chorąży Torpeda, później Kapitan Chorąży Torpeda – obok Bomby, najlepszy żołnierz Gwiezdnej Floty, po odwołaniu Jachasia – admirał, a potem znowu kapitan. Przez Bombę zwany „Torpedałem”, a przez Kapitana Jaszczurko „JJ”.
  • Admirał Gwiezdnej Floty - Naczelnik Gwiezdnej Floty w pierwszych odcinkach. Utalentowany wojownik, zginął poprzez zatrucie jadem skurwola oraz braniem esperalu na arenie. Lubił grać w swoim gabinecie w Kapitana Dupę. Bardzo szanował Bombę w przeciwieństwie do pozostałych podwładnych.
  • b. Admirał Prezes Domino Jachaś – kosmita sprzymierzony, admirał Gwiezdnej Floty, właściciel Galak Pizzy. Za defraudację oraz podpisywanie lewych faktur został pozbawiony urzędu Admirała i zajął się handlem dopalaczami, jednak pozostawił sobie kontakty w polityce, których użył do m. in. Pozbawienia urzędu i degradacji Torpedy.
  • Mkbewe – murzyn, łudząco podobny do Bomby, który pojawia się po jego zniknięciu. Ginie od Kutanoida. Ze względu na zbliżone do Bomby umiejętności bojowe przerobiony na cyborga i wcielony do armii Sułtana Kosmitów. Ma potężne działko w kształcie penisa, zwane Chujowym Działkiem. Operuje na systemie operacyjnym Windows XP, jednak wykazuje zalążki samoświadomości.
  • Ojciec Pijo – ostatnio już nawet nie pijo.
  • Sułtan Kosmitów - największy antagonista Bomby w serii. Pan i władca większości kosmitów w Galaktyce Kurvix. Zamieszkuje Pałac Sułtana Kosmitów na Planecie Wojny. Jest utalentowanym wojownikiem, do władzy doszedł poprzez walki gladiatorów gdzie uzyskał przydomek Immortale. Miał matkę, która była mu jak brat i dedykował jej większość pieśni.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
Noncytaty
Zobacz cytaty:
Noncytaty
Zobacz cytaty: