Stacja kolejowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Zadbana stacja kolejowa

Stacja kolejowa – miejsce zbiorowego rytuału, polegającego na bardzo długim oczekiwaniu na pociąg, który ponoć miał przyjechać godzinę temu. Zazwyczaj służy też jako siedlisko meneli i pijaków wszelkiego rodzaju, którzy umilają atmosferę wszystkim oczekującym dzięki swojemu charakterystycznemu zapachowi i regularnemu zawracaniu dupy przechodzącym.

Stacje kolejowe to zazwyczaj wielkie, kwadratowe budynki, przez które przejeżdżają różne pociągi – a przynajmniej w założeniu, gdyż te mają tendencje do gigantycznych opóźnień, o czym świadczą wielkie tablice z jeszcze większymi, czerwonymi literami, z których można wyczytać spóźniony. Na stacji można spotkać całe chmary ludzi, kręcących się od peronu do peronu, i skręcających się ze zniecierpliwienia, i jeszcze więcej różnorakiej maści meneli, którzy tworzą sobie luksusowe apartamenty między wagonami pociągów. Stacje są zazwyczaj brudne, na każdym kroku można nawinąć się na śmieci, a w każdym rogu czuć dziwny swąd szczochów regularnie wydalanych przez tubylców. Zazwyczaj, kiedy już jakimś dziwnym trafem przyjedzie pociąg, we wszystkich peronach spokój zamienia się w chaos – wszyscy walczą ze wszystkimi o wejście do pojazdu, niektórzy nawet wchodzą do nie tego, który chcieli. Po odjeździe pojazdu, cała stacja jest zazwyczaj opustoszała, jedyni pozostali zazwyczaj popijają piwo gdzieś na ławce lub lamentują, bo to nie do tej stacji chcieli pojechać.

Zasady przyjazdu pociągów[edytuj • edytuj kod]

  1. Gdy przyjdziesz za wcześnie, to pociąg przyjedzie jak najpóźniej.
  2. Gdy przyjdziesz na czas, pociąg przyjedzie spóźniony.
  3. Gdy przyjdziesz spóźniony, pociąg przyjedzie za wcześnie.
  4. Gdy jesteś na małej stacji pociąg prawdopodobnie sie nie zatrzyma.
  5. Nigdy komunikaty dworcowe nie mówią prawdy.
  6. Jeżeli jesteś na dużej stacji, a rozkład podaje że pociąg przyjedzie na peron pierwszy to przyjedzie na ostatni, w przeciwnym razie, pociąg będzie najdalej od ciebie.
  7. Gdy jesteś na Helu, twój pociąg wykolei się lub popsuje gdzieś w lesie.

Galeria[edytuj • edytuj kod]


Znak A-34.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny transportu. Rozbuduj go – nie przejedziesz się na tym.