Bartłomiej Sitek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Bartek

Bartłomiej Sitek (też Generator Frajdy, Rock'n'Raptor, Barto94, ur. 6 marca 1994) – polski youtuber, podcaster, streamer, recenzent tanich zabawek, właściciel najbardziej podkrążonych oczu w polskim internecie.

Generator Frajdy[edytuj • edytuj kod]

Bartek przed założeniem Generatora imał się różnych form śmieszków w internecie. Na różnych portalach zakładał kont… więcej niż 150, co najmniej 200. W 2016 roku doszedł do wniosku, że będzie recenzować tani chiński szmelc i przyjmie stylówę toruńskiej odpowiedzi na Hugh Hefnera, bez lasek, za to ze szlafrokiem, podkrążonymi oczami i żartami o samobójstwie. Kanał został dość ciepło przyjęty, a publikę zdobyła jego oszczędna mimika i kciuki wyginające się na sposoby, których żadna ustawa nie przewiduje.

Prawdziwą internetową sławę przyniosła mu jednak nie recenzja „małego wiatrakowego ciągnij” ani klocków marki Lele, a rozkręcenie dramy o płatne filmiki motywacyjne dla maturzystów. Stał się jednocześnie pierwszą i jedyną osobą, której Kołcz Majk rzeczywiście pomógł w karierze – liczba subskrybentów skoczyła kilkukrotnie, łatka młodego gimnazjalisty przylgnęła do Bartka na stałe, zaś głowa Kołcza stała się nowym wzorcem kształtu idealnej cebuli, a jej wierna reprodukcja leży w Sèvres obok wzorca metra.

Jak to jednak ze sławą bywa, potrafi męczyć prawie tak, jak prostowanie tej kępki włosów, która sterczy na czubku głowy od pobudki. Bartek po 10. odcinku Zabawek z chińczyka de facto zawiesił działalność kanału, wrzucając na niego później jedynie Walki zabawek i roleplay'e z GTA V.

Późniejsza twórczość[edytuj • edytuj kod]

Bartek po pięciu miesiącach kwarantanny, 2020, dramatyzowane

Wraz z zawieszeniem działalności na Generatorze, Bartek postanowił skupić się na pobocznych projektach, które dawały mu więcej radości i zapewniały bardziej nietuzinkowe poczucie humoru (patrz obrazek po prawejpowyżej). Założył więc z Gargamelem kanał streamingowy Jacex Dowóz Wideo oraz podcast Dwóch Typów Podcast. Na Jacexie Bartek gra w słabe gierki i ogląda jeszcze słabsze filmiki na YouTube, a Dwóch Typów Podcast, z racji pojawiania się nowych odcinków w sobotnie poranki, przypomina tysiącom polskich milenialsów o cotygodniowym sprzątaniu domu.

Bartek prowadził też na kanale Polsat Games show o grach komputerowych pt. Gry Komputerowe Show. Najtęższe umysły głowią się do teraz, jakim cudem w Polsacie przeszedł program z taką ilością antyhumoru i celowo spieprzonych technikaliów. Mimo to Bartek znalazł przyjaciół w Polsacie – jego najwierniejszą kompanką stała się kamera Sonia, aktywnie biorąca udział w każdym późniejszym odcinku. Program skończył się po dwudziestu odcinkach, co każe sugerować, że coroczny audyt wewnętrzny trafił na biurko Solorza dopiero po kilku miesiącach nagrywania programu.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Generator pajdy, czy coś. Nie wiem, nie oglądam YouTube
 • Jest pierwszą osobą, której makijażyści w telewizji zostawiali podkrążone z niewyspania oczy.
 • Jego filmik Pokémon Idź jest pierwszą polską komedią ekologiczno-filozoficzną.
 • Hejtu się nie boi, hejtu się nie boi. Hejt to możesz mu tak, hejt to możesz mu tak.
 • Z każdym przeczytanym w internecie komentarzem jego szacunek do Krzysztofa Gonciarza wzrasta.
 • Wraz z resztą meme familii dorobił się osobnej linii produkcyjnej w fabryce Tigera.
 • Pisał artykuły na Joemonster.org. U nas prawdopodobnie też coś napisał, ale jeszcze się do tego nie przyznał.
 • Jest on tak stary, że pomagał przy budowie Wielkiego Muru Chińskiego, piramid, czy nawet Ronda Kaponiera w Poznaniu.
 • Ładnie gra na akordeonie piosenkę Toto Africa.
 • Bartek do teraz nie wie, jak nazywała się seria vlogowa JJayJoker’a.
 • Bardzo lubi Grappę Ice[1].
 • Ma twarz jak Janusz Tracz.

Notebook blue.png Masz pomysł na kolejny punkt? Dodaj go!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Grappa Ice jest bardzo nice!