Janusz Tracz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Piosenka dziękczynna dla Janusza Tracza
Kolejna piosenka o "szefie"

Dobry klecha to martwy klecha.

Życiowe motto Tracza

Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.

Drugie życiowe motto Tracza

Janusz Tracz, wróg kościoła, bluźnierca,
Co rywalom łamie karki, a kobietom serca.
Tak, Janusz Tracz jest postrachem tej wsi,
On nie odpuszcza i się mści.
Janusz Tracz istny diabeł wcielony,
Zawsze z pokerową twarzą, uczuć pozbawiony,
Czart, samo zło, z wiary szydzi i drwi
By proboszczowi napsuć krwi.

Piosenka o Traczu

Janusz Tracz (ur. 19 grudnia 1963) – polski mafiozo, bohater serialu „Plebania”, człowiek, któremu hołd oddał nawet pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina. Początkowo był najbogatszym mieszkańcem Tulczyna. Trochę później zlecił zabójstwo innego biznesmena, dzięki czemu stał się najbogatszym Polakiem. Prawdziwy obraz polskiego kapitalisty – złej gnidy, która nie liczy się nawet z księdzem Antonim. Zupełne przeciwieństwo Grzybowej, która rozwiązywała problemy za pomocą księdza Wójtowicza. Polski Vito Corleone.

Rodzina Janusza[edytuj • edytuj kod]

Janusz Tracz
Janusz żegna się z ks. Adamem, którego przeniesiono do Ustrzyk Dolnych
Dumny z siebie Janusz Tracz właśnie zwolnił ks. Antoniego z funkcji proboszcza
 • Andżelika (z domu Burasówna) – pierwsza żona Janusza, seksbomba Tulczyna i okolic do czasu pojawienia się Weroniki, siostry księdza Adama. Na lewo zdradzała Janusza z księdzem Adamem.
 • Konstancja Rozwadowska Tracz – druga żona Tracza, matka jego syna. Zaniepokojona problemami finansowymi Tracza (stracił na giełdzie aż 4 złote, co nigdy się nie zdarzało) popełniła samobójstwo.
 • Osa – początkowo tylko goryl Tracza, ale wraz z rozwojem akcji dowiedzieliśmy się, że jest jego bratem. Przeszedł na stronę ks. Antoniego, ożenił się z policjantką Joanną i poświęcił swojego cielaka podczas dożynek.
 • Pawełek – rudy synek Tracza. W zasadzie nic nie wniósł do serialu.
 • Anna – matka Tracza, zwana truchłem, bogobojna katoliczka. Raz nawet widziała się z Januszem. Janusz jednak dał jej lekcję życia, nauczył ją na czym polega prawdziwe chrześcijaństwo.
 • ks. Antoni Wójtowicz – według pewnej teorii spiskowej, ks. Wójtowicz jest ojcem Tracza.
 • Milada – niewolnica Tracza nazywana gospodynią.
 • Kapuś Tatuś – paralityk, prywatne sumienie Tracza, Judasz który wyjawił ciemne interesy Janusza klechom. Skazany na wygnanie. Na piechotę.

Intrygi Tracza[edytuj • edytuj kod]

Tracz leje po mordzie ks. Adama

Dojechanie tulczyńskiego rolnika[edytuj • edytuj kod]

Kiedyś Tracz po mistrzowsku dojechał tulczyńskiego rolnika Zenona Walencika, który nie chciał mu sprzedać swojej ziemi, bo niby jego z dziada pradziada i chce tam po wiek wieków gospodarzyć. W swoim misternym planie doniósł na niego do organów administracji państwowej, że ten nielegalnie wyciął drzewa na swoim polu co było zresztą zgodne z prawdą. Dopieprzyli mu taką grzywnę, że się chłopina nie pozbierał. W efekcie ziemia i chałupa trafiła na licytacje komorniczą, cała wieś pod przewodnictwem księdza proboszcza Antoniego zbierała hajsiwo, co by się zgadzało i ziemi chłopu nie odebrali. Nikt nie domyślał się, że to robota Tracza Janusza, który przebił ofertę wszystkich, zdobył co chciał, a w chałupie celem ostatecznego upodlenia niepokornego rolnika otworzył burdel o wdzięcznej nazwie „Ojcowizna”. Tak właśnie wgniatał w podłoże swoich wrogów Tracz Janusz, najczarniejszy z czarnych charakterów polskich seriali. Niejaki Waldemar Jaroszy to mu może buty czyścić.

No dobra, autor pasty zniekształcił prawdę o Januszu, przez co zginął zabity przez „Rumcajsa”, goryla Tracza. Po prostu ten rolnik nie mając za co spłacić rachunków spalił swoją gospodę i trafił do więzienia.

Sprawa z Oliwią[edytuj • edytuj kod]

Masz jakiś problem?

Pewna słynna piosenkarka disco polo Oliwia zapragnęła sobie znaleźć mecenasa sztuki. Traf chciał, że został nim Tracz. Oczywiście Oliwia otrzymywała pieniądze od pobliskiej remizy, więc zdecydowała się na zaśpiewanie koncertu charytatywnego. Tracz nigdy nie ukrywał nienawiści do organizacji charytatywnych, ale po raz drugi złamał swoją zasadę w imię intrygi. Piosenkarka Oliwia zaśpiewała i zarobiła pieniądze. Widownia składająca się z Tracza i kilkunastu krasnali ogrodowych prosiła później o bisy, ale płacząca (pewnie ze wzruszenia) Oliwia nie dała rady.

Poniżenie Joanny[edytuj • edytuj kod]

Gdzieś w okolicach 600. odcinka Osa zakochał się w Zuzie. Tracz widząc, że Osa zamiast chronić jego majątku przed ubogimi Ukraińcami tęskni za ukochaną, zrobił sobie małą rundkę swoim Jaguarem z Tulczyna do Hrubieszowa. Przypadkowo jednak ochlapuje błotem Joannę, która wówczas suszyła kierowców. Joanna jednak mieszkała w Tulczynie od niedawna, przez co jak wpadła do willi, to zdzieliła po łbie Osie. Osa szybko zapomniał o Zuzie i zakochał się w Joannie. Niektórzy mówią, że to była jedyna nieudana intryga Tracza, ale w rzeczywistości odniósł sukces – dzięki poswataniu Osy i Joanny nikt już nie miał prawa wpieprzać się w jego faktury. Wszystko zostało w rodzinie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

 • Gdy w 2005 roku rozpoczęto pracę nad nową wersją „Casino Royale”, twórcy filmu inspirowani wyglądem Tracza obsadzili w roli Bonda Daniela Craiga. Po premierze filmu Craig stwierdził, że skoro był złowrogi Tracz, to musi istnieć jego dobre alter ego zwalczające zło.
 • Twórcy serialu „Banshee” przy tworzeniu postaci Kaia Proctora inspirowali się Januszem Traczem.
 • Tracz czytane od końca to Zcart Czart.
 • Gdy przestawimy parę liter z jego imienia, to wychodzi nam „Szuja n”.
 • Za krytykę Tracza można oberwać po ryju od jego goryli – sam autor artykułu stracił kilka zębów oraz ojcowiznę.
 • Od niedawna Tracz idąc z duchem czasu prowadzi również swój fanpage na Facebooku. Podobno dzięki temu zabiegowi wartość akcji Facebooka wzrośnie o 110%.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]