Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Demokracja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Istota demokracji. Ich głos liczy się dwa razy bardziej niż twój.
Słownik
Zobacz w słowniku:
demokracja

Jeśli większość ma rację – jedzmy gówno. Miliony much nie mogą się mylić!

Waldemar Łysiak o demokracji

Aby wprowadzić socjalizm, należy wprowadzić demokrację.

Karol Marks o demokracji

Jeden Człowiek, jeden głos. Patrycjusz był tym człowiekiem, który miał głos.

Terry Pratchett o demokracji w Ankh-Morpork

Demokracja to rządy idiotów. Każdy wie, że ich jest więcej.

Janusz Korwin-Mikke

Demokracja polega na tym, że jeżeli ja z panem i panią będziemy na bezludnej wyspie, to większością głosów ustalimy, że pani ma z nami na zmianę sypiać! To jest właśnie demokracja! A mając większość 2/3 wpiszemy to nawet do konstytucji…

Janusz Korwin-Mikke tłumaczy licealistom działanie demokracji

Demokracja – jedyny słuszny i straaasznie wspaniały kapitalistyczny ustrój polityczny. Jednostką, w której mierzy się demokrację jest megatona. Największe stężenie demokracji zaobserwowano 6 sierpnia 1945 w Hiroszimie oraz 9 sierpnia 1945 w Nagasaki. Przedrostek „demo” sugeruje że jest to wersja demonstracyjna ustroju, więc jest niedoskonała i niedorozwinięta. Za pełną wersje ustroju – fullkrację należy zapłacić swoją wątrobą. Jest to skrajna forma totalitaryzmu, tzw. totalitaryzm ukryty lub zapuszkowany. Polega bowiem nie na rządach głupoty jednego tyrana, lecz na rządach głupoty całego ogółu społeczeństwa. Demokracji nie da się obalić, bo w przeciwieństwie do innych ustrojów, gdzie do ich obalenia wystarczy zabić króla lub senatorów, w demokracji trzeba by zabić całe społeczeństwo, co jest niezgodne z prawem.

Demokracja polega na pytaniu plebsu czego chce, po czym robieniu tego, co chce się zrobić samemu. Innym czynnikiem robiącym z ustroju demokrację jest tak zwana kiełbasa wyborcza czy zarzynanie innych w imię praw ludzi.

Demokracja to idealny ustrój. Polega na tym, że tuż przed wyborami, poszczególne partie polityczne puszczają za publiczne pieniądze (zabierane ludziom w podatkach) papkę propagandową w TV, w której obiecują różnego rodzaju cuda gospodarcze, a po wygranych wyborach przez kilka lat robią co chcą. W końcu wiedzą, że i tak za parę lat wrócą, aby zmienić tych, którzy wygrali po nich.

Demokracja dowodzi też, że lud nigdy się nie myli i nie popełnia błędów. Przykładem na to jest chociażby wybranie świetnego, narodowo-socjalistycznego działacza na przywódcę swego kraju w 1933 roku przez Niemców.

Co ciekawe, demokracja dowodzi, że ludzie wolą socjalizm od liberalizmu gospodarczego. To dowodzi słuszności tezy Karola Marksa, który powiedział, że „aby wprowadzić socjalizm, należy wprowadzić demokrację”. Na tej tezie oparli się tworzący Unię Europejską. Nie zamierzają oni popełnić błędu swego poprzednika – ZSRR, i pragną wprowadzić komunizm, wcześniej ogłupiając ludzi i sprawiając, że sami się na komunizm zgodzą.

Demokracja odnosi najlepsze wyniki w połączeniu z antykoncepcją.

Demokracja, choć zawsze ułomna, jest najlepszym ustrojem na świecie. Polacy doszli do tego wniosku po tym, jak Kaczory zaserwowały im tzw. pozory demokracji, czyli autorytarne rządy kartofli polegające na wysłaniu połowy narodu (głównie cyklistów i pampersów) do pracy przy zmywaku w najodleglejszych częściach globu. Co ciekawe, po zwycięskich dla Kaczorów wyborach przeróżne autorytety, związane głównie z Gazetą Wybiórczą, zaczęły gęgać o tym, że „Polacy nie dorośli do demokracji”, mimo że bracia zostali wybrani w sposób par excellence demokratyczny. Wniosek: w demokracji owszem, masz wolny wybór, ale tylko wtedy, jeśli wybierasz zgodnie z jedynie poprawnymi ideami.

Wprowadzanie demokracji[edytuj • edytuj kod]

Obecnie obrońcami demokracji są USA, które siłą uszczęśliwiają ludzi wszędzie gdzie tylko nieprawomyślni obywatele uznają, że wolą króla czy kogoś innego. Pamiętaj. Ty jeszcze nie wiesz, że chcesz demokracji. Wojska USA Ci to uświadomią.

Metody wprowadzania demokracji[edytuj • edytuj kod]

Demokracja a komunizm[edytuj • edytuj kod]

Podstawową różnicą między demokracją a komunizmem jest to, że w socjalizmie ciągle rządzi jedna i ta sama komunistyczna banda, a w demokracji na zmianę rządzą 2 albo 3 komunistyczne bandy, które zmieniają się co 4 albo 5 lat.

Po czym poznać demokrację[edytuj • edytuj kod]

  • Rządzących wybiera większość, nienawidzą zaś wszyscy.
  • Rządzący wybierani są według kompetencji, czyli zawsze najmniej kompetentni.
  • Głosujemy na ludzi, którzy nam coś chcą dać, a i tak zawsze nam zabierają.
  • Co najmniej jedna partia w państwie demokratycznym to naziści nacjonaliści.

Rodzaje demokracji[edytuj • edytuj kod]