FotoŁowca 2022 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Kaczor Donald

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Czekam już pięć sekund! KWA!
Donald w wolnym czasie
Tajemnica znerwicowania Kaczora Donalda – rodzina

Kwa ha ha, jaki śmieszny artykuł napisałem na Nonsensopedii! He... Co? Usunięty?! KWA!

Kaczor Donald o Nonsensopedii

Kaczor Donald (ur. w piątek, trzynastego nieznanego roku[1]) – najsłynniejszy kaczor dwudziestego wieku, spłodzony przez Walta Disneya. Pierwszy i jedyny dotychczas ekshibicjonista w historii animacji (za wyjątkiem Kubusia Puchatka). Znany z noszenia moherowego marynarskiego beretu i wściekania się na wszystko.

Relacje[edytuj • edytuj kod]

Rodzinne[edytuj • edytuj kod]

Jest siostrzeńcem Sknerusa, u którego zwykle pracuje za 30 centów na godzinę aby spłacać długi, czyszcząc monety w skarbcu. W międzyczasie pracuje w fabryce margaryny jako kiper. Wychowuje trzech siostrzeńców – Hyzia, Dyzia i Zyzia, z czym kompletnie sobie nie radzi, ale nieustannie próbuje. Jest zakochany w Daisy, podobnie jak jego kuzyn Goguś Kwabotyn, którego nie cierpi za jego niewiarygodne szczęście. Oprócz tego ma jeszcze niezdarnego i szalonego kuzyna Dziobasa, czasem jedzie na wieś swoim gruchotem (zwanym trzystatrzynastką, od rejestracji) do Babci Kaczki.

Pozostałe[edytuj • edytuj kod]

Donald mieszka w sąsiedztwie Jonesa, którego nie cierpi (i wzajemnie), zatem w wolnym czasie może mu uprzykrzać życie, np. wyrzucaniem śmieci do jego podwórka. W Kaczogrodzie swoją pracownię ma Diodak, typowy kaczy naukowiec – Donald z miłą chęcią mu pomaga, co grozi katastrofą.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Postać Donalda ma wiele wspólnego z typowym Polakiem – za pensję poniżej średniej krajowej musi utrzymać dom i trójkę siostrzeńców oraz spłacać długi. Co jest jednak nietypowe dla tej grupy, Donalda cechuje niezwykła przedsiębiorczość. Na potrzeby wymyślonych przedsięwzięć jest on w stanie (pomimo braku budżetu) zbudować nawet rakietę i polecieć nią na Księżyc. Mimo iż na co dzień chodzi w samej koszuli i marynarskiej czapce, to po wyjściu z prysznica owija się ręcznikiem wokół pasa.

Podwójna tożsamość[edytuj • edytuj kod]

Kiedy nikt nie patrzy, pod osłoną nocy Donald wchodzi do swojej magicznej windy[2], gdzie zmienia się w Superkwęka, kolejnego zbawiciela ludzkości (i ewentualnie kaczości). Rozprawia się ze złem, chroniąc przy tym Sknerusa przed Braćmi Be, przez co często zasypia do roboty, co kompletnie nie podoba się jego wujkowi. Ponieważ został nim na skutek pomyłki pijanego listonosza, za wszelką cenę chroni swoje drugie oblicze, gdyż obawia się, że jego poprzednik Kwantomas się o tym dowie i przekaże pelerynę Gogusiowi[3].

Potrójna tożsamość[edytuj • edytuj kod]

Jakby mało było kłopotów kaczorowi, Donald pewnego dnia orientuje się, że nie pamięta, co pił robił przez ostatnie trzy dni. Ponadto zaczyna prześladować go tajemnicza Kay K[4], która przekazuje mu kasetę. Oglądając film, kaczor widzi, jak on sam, w stroju tajnego agenta Trzeciej Rzeszy KGB, po tajnej misji poddaje się procesowi prania mózgu. Kilka dni później Donald zostaje porwany i trafia do siedziby Agencji[5], gdzie od Feldmarszałka dyrektora Jay J dowiaduje się, że ostatnio pełnił służbę tajnego szpiega. Teraz musi powrócić do akcji i rozszyfrowywać wrogą Organizację[6]. Poznaje również Reichministra sekretarkę Liz Zago, kolejnego Feldmarszałka Head H[7], a nawet Kanclerza Wielkiego Szefa[8]. W międzyczasie odkrywa, że w Agencji działają zdrajcy, Daisy podejrzewa go o zdradę, a ktoś próbuje go zabić.

Poczwórna tożsamość[edytuj • edytuj kod]

Czasami Sknerus McKwacz okazuje się być dla niego tak miły, że pozwala mu uczestniczyć w misjach własnej agencji wywiadowczej KAWA powstałej w celu ochrony swojej firmy przed bankructwem[9]. Najczęściej musi ona walczyć z wrogami miliardera takimi, jak Bracia Be oraz konkurent McKwacza – John Kwakerfeller, który prowadzi podobną agencję. Do KAWY należy także rodzina Donalda.

Popiąta tożsamość[edytuj • edytuj kod]

Kaczor Donald jest również Onym. Należy bowiem do supertajnej agencji USA o nazwie CAP[10] likwidującej wszelkiej maści potwory, kosmitów, duchów i istot nie z tej ziemi, ewentualnie tych, którzy dowiedzą się o ich istnieniu. Posiadają również równie supertajną zaawansowaną technologię, a jej odtajnieni do dziś członkowie to zaprzyjaźniony kosmita Snort będący potomkiem rozbitków z Roswell, wspomniany wyżej kuzyn Dziobas czy Abena z Ghany będącą hybrydą człowieka z wampirem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Według niektórych wykluł się 9 czerwca 1934 roku, ale to zwykłe kłamstwo!
  2. W domu jednorodzinnym można co najwyżej zjechać do piwnicy
  3. Zupełnie nieświadomy tego, że umarł już wiele lat temu
  4. Czyżby kolejny romans? A może coś więcej?
  5. Według Donalda pełna nazwa brzmi: Agencja tak tajna, że nie ma nazwy
  6. Burżuazja! Komuniści! Oszuści z zachodu! Dodali tutaj za dużo przypisów!
  7. Tęga z niego głowa, gdyż później w tajemniczy sposób przejmie stanowisko Jaya!
  8. Czyli siebie! Hajl!
  9. Czytaj: zawładnięcia światem poprzez monopol
  10. Centralna Agencja Paranienormalna, jakbyś nie wiedział