Naddniestrze

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Naddniestrze, właściwie Republika Sowiecka Naddniestrza – kraj znajdujący się obecnie we wschodniej Mołdawii. Jest tak wąski, że na przeciętnej mapie świata pokrywa się z granicą Mołdawii i Ukrainy. Wróć. Masoni sprawili, że Naddniestrza nie ma na mapach!

Historia[edytuj • edytuj kod]

Secesja[edytuj • edytuj kod]

Ha Ha Ha!

Javier Pérez de Cuéllar – Sekretarz Generalny ONZ, dowiedziawszy się o secesji Naddniestrza.

Naddniestrze powstało na fali rozpadów krajów na początku lat 90. Jednak miał tu miejsce proces transformacji wstecznej. Gdy inne kraje rozpadały się, porzucając komunizm i wchodząc w niezależną demokrację, Naddniestrze postanowiło cofnąć się z komunizmu typu „Dying Communism” do komunizmu typu „Hardcore Communism”. I ogłosiło secesję. Na wieść o tym fakcie Sekretarz Generalny ONZ dostał ataku śmiechu, a w efekcie również padaczki. W wyniku tego trafił do szpitala, a o sprawie zapomniano. Zapomniało też Naddniestrze, które uznało, że wszyscy uznali jego niepodległość. Do dziś przedstawiciel Naddniestrza na Zgromadzeniu Ogólnym nie może zrozumieć, dlaczego zasiada na miejscu dla widowni podczas zebrań.

Reakcja Mołdawii[edytuj • edytuj kod]

Ha Ha Ha! Oni się odłączają? Postradali zmysły? Mołdawia jest biedna sama w sobie. Ledwie wiążemy koniec z końcem. Chyba chcą być biedniejsi niż Rumunia

Mircea Snegur, prezydent Mołdawii o secesji Naddniestrza, nie wiedząc, co Naddniestrze ze sobą zabiera...

Mołdawia wysłała list do Tyraspolu – siedziby władz Naddniestrza, że przymkną oko na ich zachowanie, pozwolą im się pobawić w niepodległość, ale jak im się znudzi, to proszą o powrót. W odpowiedzi rewolucyjne władze Naddniestrza przysłały im prototyp wąglika.

Akcja ZSRR[edytuj • edytuj kod]

ZSRR dzisiaj.

Wszystko idzie zgodnie z planem!

Michaił Gorbaczow o Naddniestrzu.

Nikt na świecie nie wiedział, o co chodzi z Naddniestrzem. Tylko Gorbaczow wiedział, co robi. Wiedział, że nie da się ot tak zniszczyć Związku Radzieckiego. Ten twór żył własnym życiem i nawet uśpiony musiałby wrócić. Postanowił więc przenieść Związek Radziecki do Mołdawii, a konkretnie do Naddniestrza. Tam nikomu by on nie przeszkadzał, a zarazem nigdy by się stamtąd nie wyrwał i siedziałby w odbycie Europy po wsze czasy. Tak więc Gorbaczow nie zniszczył ZSRR, on go po prostu przeniósł...

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Centrum Tyraspolu, stolicy Naddniestrza. Gospodarka przestępczo-komunistyczna doporowadziła do cudu gospodarczego.

Bądźmy ostrożni z tym Naddniestrzem, bo wyłączą nam prąd!

Mircea Snegur, prezydent Mołdawii o Naddniestrzu

Mircea zapomniał o jednej rzeczy, która została w Naddniestrzu. Mianowicie o jedynej elektrowni w kraju. Tym samym Mołdawia jako kraj uzależnił się od małego kawałka własnego kraju, który do dziś trzyma Mołdawię w szachu. Jeśli Mołdawia zaneguje niepodległość Naddniestrza, odetną im prąd. Prezydenci Mołdawii do dziś milczą na tematy związane z Naddniestrzem.

Opłatą za prąd dla Naddniestrza jest milczenie Mołdawii na temat secesji. Jednak Naddniestrze robi kasę – mianowicie sprzedaje bazy dla mafii z całego świata. Oprócz tego jest to punkt przeładunkowy dla przemytników na trasie Azja-Europa. Nie istnieją osobne statystki PKB dla Naddniestrza, ale wiadome jest, że 99% PKB Mołdawii tworzy się właśnie tam, a znamienne jest też to, że reszta kraju nie ma dostępu do tych pieniędzy.

Innymi źródłami dochodów Naddniestrza są fabryki broni oraz turystyka przestępcza w dwóch wariantach:

  1. Turystyka ekstradycyjna. Każdy przestępca, który wyjedzie na wieczne wakacje do Naddniestrza nie podlega ekstradycji, bowiem Mołdawia nie może ingerować w sprawy Naddniestrza, a Naddniestrze powie poszukującej przestępcę policji, żeby poszli się walić.
  2. Turystyka kidnaperska. Naddniestrze to idealne miejsce dla przetrzymywania porwanych ludzi. Nie ma bowiem możliwości odbicia przestępcy nawet przez siły specjalne. Gdyby wjechali do Naddniestrza, zostaliby rozszarpani żywcem przez przestępców.

Demografia[edytuj • edytuj kod]

Ponieważ Naddniestrze to miejsce zjazdów przestępców, demografia jest tak zróżnicowana, że można powiedzieć, że ten kraj zamieszkuje co najmniej jeden przestępca z każdego kraju świata. W związku z tym naród naddniestrzański nazywa się potocznie przestępcami.

Narodowość 2009
Przestępcy 97%
Mołdawianie 2%
Rosjanie 1%
Polacy 1%
Ludność niezarejestrowana
(tak, wychodzi ponad 100%
w związku z przekłamaniami w danych)
8%
Ludność łącznie 666 666

Większość mieszkańców Naddniestrza jest bezwyznaniowa. W końcu to przestępcy.

Miss Naddniestrza 2009. Ponieważ 97% mieszkańców to przestępcy, w kraju brakuje kobiet, kobiety są mniejszością w światku przestępczym. Mołdawianki generalnie wyjechały w siną dal i grają w pornolach, a na wybory miss startują osiemdziesięcioletnie Mołdawianki, które od niepamiętnych czasów żyją na terenach Naddniestrza.

Polityka[edytuj • edytuj kod]

Władza[edytuj • edytuj kod]

Władzę sprawuje Igor Smirnow, czyli Ten, Który Wymyślił Nazwę Naddniestrze na Zlecenie Gorbaczowa. To on wyciągnął Naddniestrze jako cud gospodarczy opierający się na światowej przestępczości zorganizowanej. Jest niczym ojciec dla Naddniestrzan.

Polityka zagraniczna[edytuj • edytuj kod]

Oprócz ścisłej współpracy z Rosją, która dba o Naddniestrze jak o jajko, żeby Związek Radziecki stamtąd nie wypadł, Naddniestrze jest w ścisłych związkach z Abchazją, Noworosją i Osetią Południową tworząc triumwirat mający na celu bycie zauważonym i uznanym na arenie międzynarodowej. Te trzy kraje oczywiście liżą dupę Rosji, która dba jednak tylko o Naddniestrze. Poza tym Naddniestrze prowadzi dziwną politykę wobec mieszkańców Mołdawii, która polega na tym, że mogą wjechać, ale już nie wyjadą! W ten sposób z Mołdawii właściwej zniknęło milion z czterech milionów mieszkańców.

Polityka wewnętrzna[edytuj • edytuj kod]

Polityka wewnętrzna jest prowadzona (zgodnie z konstytucją oktrojowaną przez Gorbaczowa) przez najsilniejszą mafię pod osłonką Partii Komunistycznej. W parlamencie dzięki temu wciąż 100% władzy mają komuchy.

Komunizm w praktyce[edytuj • edytuj kod]

KC Naddniestrzańskiej Partii Komunistycznej.

Wszystko w Naddniestrzu jest kolektywizowane pod najsilniejszą grupę przestępczą, która czerpie zyski z pól rolniczych i fabryk broni. Panuje też stara stalinowska zasada kto nie jest z nami, ten jest przeciw nam. W praktyce oznacza to nieustanną wojnę między mafiami. Istnieje też aparat bezpieczeństwa złożony z zawodowych morderców, którzy niszczą wszelaki ruch oporu. Obecnie władzę w parlamencie utrzymuje Yakuza, ale Triada przygotowuje się do obalenia i przejęcia stołków. Jednak zgodnie z komunistyczną regułą, chłopi i robotnicy są pod opieką państwa – bez nich mafia nie ma zysków, ale zarazem jak się buntują, to topią ich w Dniestrze. Ponadto mafia regularnie polowała na zwierzynę zwaną burżujami. Burżuje wyginęli w Naddniestrzu w 1995 roku. Zgodnie z konstytucją na głównych ulicach Tyraspolu, stolicy kraju, porozwieszane są podobizny Lenina i Stalina, którym mieszkańcy muszą oddawać cześć. Hymnem Naddniestrza jest wariacja radzieckiej pieśni „Niech żyje nasze mocarstwo”.

Perspektywy[edytuj • edytuj kod]

Jak więc widzimy, ZSRR został wciśnięty w przestępczą machinę Naddniestrza. Możemy być spokojni, że pozostanie w tych okowach na długi czas, ale nie zanosi się też, żeby ktoś uznał Naddniestrze, zgodnie z regułą ignorujmy komunizm, ale go zwalczajmy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]