Brazylia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wow! Brazylia jest duża!

George W. Bush o Brazylii

Brazylia – całkiem, całkiem spory kawałek gruntu, leżący w Ameryce Południowej. Oczywiście! – nie jest tak wielki i wspaniały jak IV Rzeczpospolita, bo przecież ona jest Chrystusem Narodów, ale ostatecznie Brazylijczycy nie mają się czego wstydzić. W końcu mają swoich canarinhos

W zasadzie – cały kraj leży w dorzeczu Amazonki. Tylko wąski fragment Brazylii nie leży w tym dorzeczu, gdyż leży na brzegu Oceanu Atlantyckiego. Mniej więcej w okolicach Copacabany. Brazylia jest kolebką telenoweli brazylijskich (stąd nazwa) kochanych przez wszystkie babcie i twoją starą.

W Internecie[edytuj • edytuj kod]

Brazylia posiada bardzo dobrze rozbudowaną sieć bezprzewodową, ze względu na trudne warunki eksploatowania łącz kablowych w dżungli amazońskiej. Statystycznie na jedną wioskę przypada jeden komputer z podpiętym internetem. Trochę lepsze warunki panują w wielkich Metropoliach brazylijskich.

Kraj ten także słynie z wieloletniej tradycji gry w Tibię i inne gry MMO. Zajęli pierwsze miejsce w ilości graczy nieznających angielskiego, zabijających innych graczy i noobów.

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

W WOW-ie można się natknąć nawet na wielopokoleniowe rodziny brazylijskie grające jedną postacią. Znani z maratonów przed komputerem.

Znakiem rozpoznawczym Brazylijczyka w grach MMORPG jest pytanie każdej napotkanej osoby „br?”, a także wyjątkowo wymowny śmiech huashuashuas.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]