Chile

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chi-chi-chi le-le-le VIVA CHILE!

Dariusz Szpakowski ubóstwiający Chile

W Chile nigdy nie będzie wyborów!

Augusto Pinochet składający obietnicę Chilijczykom
I jak tu rolnik ma mieć dobrze?

Chile – państwo położone na uboczu Ameryki Południowej. Ulubiony kraj Dariusza Szpakowskiego.

Geografia[edytuj]

Chile jest najbardziej dziwacznym krajem na świecie zaraz po Watykanie. Rozciąga się na tysiące kilometrów, podczas gdy ma mniej niż 100 km szerokości. Nikt nie wie dlaczego, ale niektórzy Chilijczycy narzekają na życie w kraju, który wygląda jak noga.

Gospodarka[edytuj]

Gospodarka kraju jest skonstruowana na zasadzie praw Murphy'ego. Krótko mówiąc, jeśli istnieje jakakolwiek możliwość kryzysu, z pewnością tak będzie!

Rolnictwo[edytuj]

Państwo te jest bardzo wąskim krajem górzystym, który nie ma miejsca dla rolnictwa na dużą skalę, nie wspominając już nawet o ciągłych trzęsieniach ziemi, które niszczą i tak nieliczne uprawy. Jedyne plantacje w tym kraju to plantacje winogron i kokainy. W sektorze górniczym Chilijczycy są znani na całym świecie ze swoich kopalń i z uranu skupowanego hurtowo przez Jurka Owsiaka.

Sport[edytuj]

Chile w przeciwieństwie do sąsiadów nie jest zainteresowane piłką nożną, z uwagi na to, że piłka po wykopaniu wpada albo do Oceanu Spokojnego, albo do Argentyny. Z tego powodu najlepsi chilijscy piłkarze muszą grać poza granicami kraju.