Chile

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Chi-chi-chi le-le-le VIVA CHILE!

Dariusz Szpakowski ubóstwiający Chile

W Chile nigdy nie będzie wyborów!

Augusto Pinochet składający obietnicę Chilijczykom
I jak tu rolnik ma mieć dobrze?

Chile – państwo położone na uboczu Ameryki Południowej. Ulubiony kraj Dariusza Szpakowskiego.

Geografia[edytuj • edytuj kod]

Chile jest najbardziej dziwacznym krajem na świecie zaraz po Watykanie. Rozciąga się wzdłuż wschodniej linii brzegowej Oceanu Spokojnego na długości kilku tysięcy kilometrów (szerokość kraju nie przekracza w większości nawet 100 km), jednocześnie zabierając dostęp do niego o wiele potężniejszej Argentynie. Nikt nie wie dlaczego, ale niektórzy Chilijczycy narzekają na życie w kraju, który wygląda jak noga.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Gospodarka kraju jest skonstruowana na zasadzie praw Murphy'ego. Krótko mówiąc, jeśli istnieje jakakolwiek możliwość kryzysu, z pewnością tak będzie!

Rolnictwo[edytuj • edytuj kod]

Państwo te jest bardzo wąskim krajem górzystym, który nie ma miejsca dla rolnictwa na dużą skalę, nie wspominając już nawet o ciągłych trzęsieniach ziemi, które niszczą i tak nieliczne uprawy. Jedyne plantacje w tym kraju to plantacje winogron i kokainy. W sektorze górniczym Chilijczycy są znani na całym świecie ze swoich kopalń i z uranu skupowanego hurtowo przez Jurka Owsiaka.

Sport[edytuj • edytuj kod]

Chile w przeciwieństwie do sąsiadów nie jest zainteresowane piłką nożną, z uwagi na to, że piłka po wykopaniu wpada albo do Oceanu Spokojnego, albo do Argentyny. Z tego powodu najlepsi chilijscy piłkarze muszą grać poza granicami kraju.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]