Michael Jackson

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michael Jackson
Jeśli zastanawialiście się co Majkel robi po śmierci, to teraz już wiecie.

Michael Jackson (ur. 29 sierpnia 1958, zm. 25 czerwca 2009) – najpopularniejszy w historii amerykański piosenkarz o wielu oryginalnych, a często spektakularnych charakteryzacjach. Najwięcej fanów zdobył po śmierci.

Solowy debiut Jacksona przypadł na koniec lat 70. XX wieku. Poprzedzony został jego udziałem w filmie o czarnoksiężniku z Oz, gdzie zagrał stracha na wróble.

Sukces zapewnił mu album Thriller. Wideoklip do utworu tytułowego był już świadomą i dobrowolną manifestacją ciemnych i nie do końca uświadamianych ciągotek Jacksona do straszenia odbiorców. Jednak Jackson nie poprzestał na tym wydając kolejne klipy. Niestety, gdy zachorował na vitiligo, jego skóra zaczęła zmieniać kolor, w związku z czym nie mógł więcej straszyć jako zombie i wybrał image ducha. Ostatnio nawet istnieją teorie o sobowtórze Michaela Jacksona, ale też o to, że może się wskrzesić.

Nieoficjalnie wiadomo, iż w ten sposób dążył on do otrzymania roli tytułowego kosiarza w planowanej od lat ekranizacji słynnej powieści Terry'ego Pratchetta.

Ciekawostki[edytuj]

  • Był znanym na świecie miłośnikiem dzieci. Wielokrotnie deklarował się, iż chciałby każde z niekochanych dzieci utulić i dać im nowy dom. Wielokrotnie też organizował dzieciom wycieczki, imprezy i nie miał zamiaru przestać, aż do dnia w którym został oskarżony o pedofilię, jednak został uniewinniony.
  • Był idolem Agnieszki Chylińskiej
  • Był doskonałym przykładem słynnego „american dream” – z ubogiego czarnego chłopca stał się legendą za życia.
  • Na koncercie na Motown 25: Yesterday, Today, Forever Jackson wykonywał utwór Billie Jean z playbacku. Mimo to piosenka została uznana za najlepsze jej wykonanie przez Michaela Jacksona.
  • W utworze Billie Jean przekonuje, że tytułowa dziewczyna nie była jego ukochaną.
  • Był łóżkiem, o czym wspomina w piosence Bad.

Życie po śmierci[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Okazało się, że jego fani to połowa globu. Jednak 99% z nich było w stanie uśpienia do czasu jego śmierci. Wtedy zaczął przeżywać drugą młodość. Jego albumy wróciły na szczyt list sprzedaży, przydzielono mu nawet stoisko w Empiku. Dziwne, że żaden wielki fan nie miał ani jednego albumu króla w swojej kolekcji. Ludzie przestali Go wyśmiewać. Nakręcono też film o jego planowanym koncercie, który miał na celu ponowne narodziny króla. Niestety, Michael zmarł, przez co naraził organizatorów na ogromne straty.

Schemat każdego utworu[edytuj]

  1. Muzyczka, która wpada w ucho.
  2. Tekst o pokoju, Ziemi, pokoju i o tym, że jest BAD.
  3. I oczywiście długi tzw. krótki film