Michael Jackson

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy amerykańskiego wokalisty. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu oraz hasła o innych osobach o tym nazwisku.
Michael Jackson
Jeśli zastanawialiście się co Majkel robi po śmierci, to teraz już wiecie.

Michael Jackson (ur. 29 sierpnia 1958, zm. 25 czerwca 2009) – najpopularniejszy w historii amerykański piosenkarz o wielu oryginalnych, a często spektakularnych charakteryzacjach. Najwięcej fanów zdobył po śmierci.

Solowy debiut Jacksona przypadł na koniec lat 70. XX wieku. Poprzedzony został jego udziałem w filmie o czarnoksiężniku z Oz, gdzie zagrał stracha na wróble.

Sukces zapewnił mu album Thriller. Wideoklip do utworu tytułowego był już świadomą i dobrowolną manifestacją ciemnych i nie do końca uświadamianych ciągotek Jacksona do straszenia odbiorców. Jednak Jackson nie poprzestał na tym wydając kolejne klipy. Niestety, gdy zachorował na vitiligo, jego skóra zaczęła zmieniać kolor, w związku z czym nie mógł więcej straszyć jako zombie i wybrał image ducha. Ostatnio nawet istnieją teorie o sobowtórze Michaela Jacksona, ale też o to, że może się wskrzesić.

Nieoficjalnie wiadomo, iż w ten sposób dążył on do otrzymania roli tytułowego kosiarza w planowanej od lat ekranizacji słynnej powieści Terry'ego Pratchetta.

Ciekawostki[edytuj]

  • Był znanym na świecie miłośnikiem dzieci. Wielokrotnie deklarował się, iż chciałby każde z niekochanych dzieci utulić i dać im nowy dom. Wielokrotnie też organizował dzieciom wycieczki, imprezy i nie miał zamiaru przestać, aż do dnia w którym został oskarżony o pedofilię, jednak został uniewinniony.
  • Był idolem Agnieszki Chylińskiej
  • Był doskonałym przykładem słynnego „american dream” – z ubogiego czarnego chłopca stał się legendą za życia.
  • Na koncercie na Motown 25: Yesterday, Today, Forever Jackson wykonywał utwór Billie Jean z playbacku. Mimo to piosenka została uznana za najlepsze jej wykonanie przez Michaela Jacksona.
  • W utworze Billie Jean przekonuje, że tytułowa dziewczyna nie była jego ukochaną.
  • Był łóżkiem, o czym wspomina w piosence Bad.

Życie po śmierci[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Okazało się, że jego fani to połowa globu. Jednak 99% z nich było w stanie uśpienia do czasu jego śmierci. Wtedy zaczął przeżywać drugą młodość. Jego albumy wróciły na szczyt list sprzedaży, przydzielono mu nawet stoisko w Empiku. Dziwne, że żaden wielki fan nie miał ani jednego albumu króla w swojej kolekcji. Ludzie przestali Go wyśmiewać. Nakręcono też film o jego planowanym koncercie, który miał na celu ponowne narodziny króla. Niestety, Michael zmarł, przez co naraził organizatorów na ogromne straty.

Schemat każdego utworu[edytuj]

  1. Muzyczka, która wpada w ucho.
  2. Tekst o pokoju, Ziemi, pokoju i o tym, że jest BAD.
  3. I oczywiście długi tzw. krótki film