Michael Jackson

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Michael Jackson
Jeśli zastanawialiście się co Majkel robi po śmierci, to teraz już wiecie.

Michael Jackson (ur. 29 sierpnia 1958, zm. 25 czerwca 2009) – najpopularniejszy w historii amerykański piosenkarz o wielu oryginalnych, a często spektakularnych charakteryzacjach. Najwięcej fanów zdobył po śmierci.

Sukces[edytuj • edytuj kod]

Solowy debiut Jacksona przypadł na koniec lat 70. XX wieku. Poprzedzony został jego udziałem w filmie o czarnoksiężniku z Oz, gdzie zagrał stracha na wróble.

Sukces zapewnił mu album Thriller. Wideoklip do utworu tytułowego był już świadomą i dobrowolną manifestacją ciemnych i nie do końca uświadamianych ciągotek Jacksona do straszenia odbiorców. Niestety, gdy zachorował na vitiligo, jego skóra zaczęła zmieniać kolor, w związku z czym nie mógł więcej straszyć jako zombie i wybrał image ducha.

Nieoficjalnie wiadomo, iż w ten sposób dążył on do otrzymania roli tytułowego kosiarza w planowanej od lat ekranizacji słynnej powieści Terry'ego Pratchetta.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Był znanym na świecie miłośnikiem dzieci. Wielokrotnie deklarował się, iż chciałby każde z niekochanych dzieci utulić i dać im nowy dom. Wielokrotnie też organizował dzieciom wycieczki, imprezy i nie miał zamiaru przestać, aż do dnia w którym został oskarżony o pedofilię, jednak został uniewinniony.
  • Był idolem Agnieszki Chylińskiej
  • Był doskonałym przykładem słynnego „american dream” – z ubogiego czarnego chłopca stał się legendą za życia.

Życie po śmierci[edytuj • edytuj kod]

Okazało się, że jego fani to połowa globu. Jednak 99% z nich było w stanie uśpienia do czasu jego śmierci. Wtedy zaczął przeżywać drugą młodość. Jego albumy wróciły na szczyt list sprzedaży, przydzielono mu nawet stoisko w Empiku. Dziwne, że żaden wielki fan nie miał ani jednego albumu króla w swojej kolekcji. Ludzie przestali Go wyśmiewać. Nakręcono też film o jego planowanym koncercie.

Schemat każdego utworu[edytuj • edytuj kod]

  1. Muzyczka, która wpada w ucho.
  2. Tekst o pokoju, Ziemi, pokoju i o tym, że jest BAD.
  3. I oczywiście długi tzw. krótki film

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: