Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Michael Jackson

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michael Jackson
Jeśli zastanawialiście się co Majkel robi po śmierci, to teraz już wiecie.

Michael Jackson (ur. 29 sierpnia 1958, zm. 25 czerwca 2009) – najpopularniejszy w historii amerykański piosenkarz o wielu oryginalnych, a często spektakularnych charakteryzacjach. Najwięcej fanów zdobył po śmierci.

Sukces[edytuj • edytuj kod]

Solowy debiut Jacksona przypadł na koniec lat 70. XX wieku. Poprzedzony został jego udziałem w filmie o czarnoksiężniku z Oz, gdzie zagrał stracha na wróble.

Sukces zapewnił mu album Thriller. Wideoklip do utworu tytułowego był już świadomą i dobrowolną manifestacją ciemnych i nie do końca uświadamianych ciągotek Jacksona do straszenia odbiorców. Niestety, gdy zachorował na vitiligo, jego skóra zaczęła zmieniać kolor, w związku z czym nie mógł więcej straszyć jako zombie i wybrał image ducha.

Nieoficjalnie wiadomo, iż w ten sposób dążył on do otrzymania roli tytułowego kosiarza w planowanej od lat ekranizacji słynnej powieści Terry'ego Pratchetta.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Był znanym na świecie miłośnikiem dzieci. Wielokrotnie deklarował się, iż chciałby każde z niekochanych dzieci utulić i dać im nowy dom. Wielokrotnie też organizował dzieciom wycieczki, imprezy i nie miał zamiaru przestać, aż do dnia w którym został oskarżony o pedofilię, jednak został uniewinniony.
  • Był idolem Agnieszki Chylińskiej
  • Był doskonałym przykładem słynnego „american dream” – z ubogiego czarnego chłopca stał się legendą za życia.

Życie po śmierci[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

Okazało się, że jego fani to połowa globu. Jednak 99% z nich było w stanie uśpienia do czasu jego śmierci. Wtedy zaczął przeżywać drugą młodość. Jego albumy wróciły na szczyt list sprzedaży, przydzielono mu nawet stoisko w Empiku. Dziwne, że żaden wielki fan nie miał ani jednego albumu króla w swojej kolekcji. Ludzie przestali Go wyśmiewać. Nakręcono też film o jego planowanym koncercie.

Schemat każdego utworu[edytuj • edytuj kod]

  1. Muzyczka, która wpada w ucho.
  2. Tekst o pokoju, Ziemi, pokoju i o tym, że jest BAD.
  3. I oczywiście długi tzw. krótki film