Madonna
Madonna (właściwie Madonna Ludwika Weronika Cycjone, ur. 16 sierpnia 1958) – amerykańska piosenkarka. Zasłynęła dzięki kopiowaniu Lady zGaGi, która wybiła się 30 lat później. Samozwańcza dziewica, która dziewicą nie jest. Biseksualistka, ale często umawia się ze starszymi mężczyznami. Przez niektórych uważana za matkę Jezusa. Znana ze swoich feministycznych show i skandali seksualno-religijnych.
Kariera muzyczna[edytuj • edytuj kod]
Na początku lat 80. Madonna poszła do wróżki, która pokazała jej Lady GaGę za trzydzieści lat. Madonna postanowiła ją kopiować. Zaczęła się modlić, całować z czarnoskórym świętym (który ponoć był Dżizasem), tańczyć na rurze i ogólnie rzecz biorąc kręcić świetne teledyski. Jej hitem okazała się piosenka „Like a Virgin”, gdzie niby jako dziewica tarza się po scenie w sukni ślubnej a potem symuluje masturbację. Później Madonna zaczęła śpiewać ballady, by zrobić konkurencję Mariah Carey. W jednej z piosenek, śpiewała w czarnej peruce na pustyni oskarżając ludzi: Jesteś zamrożony, gdy masz zamknięte serce. Swoją płytę nazwała jednak „Promyk światła”. Nieco później, otwierając galę MTV, pocałowała się z Bryśką i Kryśką, co spowodowało niemałe oburzenie. W tym czasie na całym świecie zanotowano największą ilość zawałów. Kolejnym krokiem Madonny było wieszanie się na krzyżu w 2006 i zadedykowanie Like a Virgin papieżowi. W 2009 wywołała w Polsce skandal, lecz tym razem nie za pomocą prowokującej dziewicy, romansów z świętymi Afroamerykanami, erotyki, wieszania się na krzyżu, etc. tylko dlatego że jej show wypadało 15 sierpnia.
Madonna dziś[edytuj • edytuj kod]
Kim jest dziś Madonna? To babka po sześćdziesiątce, która jest sławniejsza od pierwszej Madonny w historii globu. Królowa popu. Prowokatorka, której do szczytu kontrowersji brakuje już jedynie mięsnej kreacji. Obecnie modli się o to, by Lady GaGę trafił piorun. Wtedy Madonna zrobi wielki comeback i znów stanie się najpopularniejszą piosenkarką na świecie.
Dyskografia[edytuj • edytuj kod]
- 1983: Madonna, ale nie ta o której myślicie
- 1984: Lubię zespół z Dodą
- 1986: Prawdziwy niebieski
- 1987: Kim jest ta dziewczyna (adnotacja do zGaGi)
- 1989: Lubię się modlić i nie mam pojęcia dlaczego grozi mi ekskomunika. Przecież tylko całowałam się z czarnym Jezusem i podpaliłam krzyże, na których tle tańczyłam
- 1990: Zatkało mnie
- 1990: Jak przeżyłam lata osiemdziesiąte
- 1992: Palec w cipce, czyli erotyka
- 1994: Smęty do zaśnięcia
- 1995: Początki sklerozy
- 1998: Promyk światła nawet tam, gdzie go nie ma
- 2000: Sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki
- 2001: Jak przeżyłam lata dziewięćdziesiąte
- 2003: Życie w Ameryce to tylko McDonald's
- 2005: Jak spowiedź, to tylko w klubie na parkiecie
- 2008: Ciężki
orzechcukierek do zgryzienia. Wskazanie przyczyny straty zębów - 2009: Wszystko w jednym
- 2012: MDNA, czyli uwielbiam ecstasy
- 2015: Zbuntowane serduszko
- 2019: Madame XXX
Hiciory[edytuj • edytuj kod]
- Burdelline – piosenka, w której opisuje swoje ulubione miejsce na wypady.
- Holigay – w tłumaczeniu na język polski oznacza, święta, część roweru.
- Like a Virgin – Madonna śpiewa o tym, jak lubi zespół z Dodą.
- Papa Don't Preach – jej papcio ma zastrzeżenia co do jej kochasia. Jednak piosenkarka uważa, że gdyby tylko zobaczył, jaki on jest zajebisty, dałby im z miejsca swoje błogosławieństwo. Kopiuje gagowe „Perfect Illusion”.
- La Isla Bonita – pieśń o pięknych wyspach z latynoską nutką. W teledysku pojawia się tajemnicza czerwona kiecka, która zdaniem jakiegoś tam eksperta jest kopią mięsnej kreacji zGaGi, a sama piosenka ma być plagiatem „Alejądro”.
- Like a Prayer – tym razem Madonna śpiewa o tym, że lubi modlitwę. Idealnie obrazuje to teledysk, w którym Madonna ucieka do kościoła, tańczy w nim makareny i inne samby, całuje ciemnoskórego świętego (który ponoć jest Dżizasem), no i generalnie się modli.
- Express Yourself – plagiat wydanego 20 lat później „Born This Way” zGaGi.
- Wołg (nie mylić z rzeką Wołgą, ani tym bardziej Czarną Wołgą) – ponoć jest to piosenka, która jest kopią wydanego 20 lat później zGaGowego „Dance in the Dark”.
- Justify My Love – utwór-legenda dla romantycznych sadomasochistów. Ciekawe czemu kaseta VHS z teledyskiem jest najlepiej sprzedającym się singlem wideo w historii.
- Erotica – czyli jak babcia kocha pejcze i bicze.
- Rain – niby niewinny deszczyk, ale jednak album jest o seksie, więc nawiązuje do czegoś innego…
- Frozen – piosenka, której moc zamrażania jest większa, niż moc zGaGi inspirująca młodzież do noszenia mięsa.
- The Power of Good-Bye – lekcja ucząca nas, jak mówić do widzenia.
- Music – hołd dla… cóż, trudno stwierdzić, bo Madonna nie wyraża tego ani w tekście ani w teledysku.
- Die Another Day – pseudo-szermierka z niemieckim akcentem.
- Hung Up – hołd dla czego tym razem? Dla disco, bo przecie „disco ponad wszystko”! Pomocny okazał się tu sampel z Gimme Gimme, i nie chodzi tu wcale o paradującą wokół rury Bryśkę, tylko o ABBĘ.
- Sorry – piosenka która jest przykładem, że Madonna przepraszać nie potrafi.
- 4:04 minutes – ficzjoring duet Timbów. Piosenka mówi nam, jak spędzać ostatnie cztery minuty (i cztery sekundy) życia z drugim najpopularniejszym Justinem tego świata (Nie, nie Bieberem). Tik-tak-tik-tak-tik-tak.
- Gang Bang – tytuł mówi sam za siebie.
- Give Me All Your Luvin' – w duecie z undergroundową raperką Nicki Minaj i jakąś M.I.A. Madonna postanawia pokazać, że nie próbuje się na siłę odmładzać i zostaje cheerleaderką.
- Living For Love – najnowszy hit Madzi, który wydany został bo ta rozwaliła iPhona i wyciekły z niego wszystkie piosenki z jej nowej płyty.
- Bch I'm Madonna – piosenkarka śpiewa o samouwielbieniu. Do teledysku zgoniła młodsze koleżanki (oczywiście oprócz Lady Gagi), aby mieć 100 mln wyświetleń na YouTube.
Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]
- Uwielbia szpiczaste staniki.
- Na śniadanie je botoks.
- Nie wierzy w Boga (co powoduje większość skandali, tym samym porywając swoich fanów).