Virgin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Virgin – polski zespół pop–rockowy o smaku wymiotopędnym (piosenki to klimaty disco polo), w którego skład wchodzą Doda Elektroda i chyba ktoś jeszcze. Jego nazwa to z angielskego dziewica, choć z dziewictwem zespół ten ma niewiele wspólnego. Coraz trudniej wejść do tego składu[1]. Szczególnie popularny wśród czytelniczek Bravo, plastykowych laleczek, napalonych zboczeńców i zboczonych napaleńców. Tak, tak, cały zespół!

Historia[edytuj • edytuj kod]

Zespół założony został kilka lat temu roku przez Tomexa (jak go to Dodzia nazywa...). Doda została wybrana spośród wielu kandydatek, ponieważ miała najmocniejszy głos i największy biust.

Implanty, program BAR, teledysk do „Dżagi” oraz Radzio doprowadzili do szybkiego wzrostu popularności grupy.

W 2004 roku zespół opuścił Krzysiek i nikt chyba tego nawet nie zauważył. Doda zdecydowała się też zupełnie sama pisać teksty piosenek na trzecią płytę, co notabene nie było zbyt dobrym pomysłem.

W 2005 roku grupa zdobyła Słowika Publiczności w Sopocie, pokonując samą Mandarynę, a w roku 2006 otrzymała Superjedynkę w Opolu za najlepszą płytę pop. Możemy ewentualnie uznać to za sukcesy zespołu.

Doda, zupełnie olewając Tomexa, sprzedała złotą płytę na Allegro. Ostatnio też na swojej oficjalnej stronie zaczęła pozjeżdżać Fuckt. Jak sama twierdzi, rozpocznie wojnę z najpopularniejszym polskim szmatławcem.

Ostatnimi czasy Tomex postanowił wygarnąć brudy Dodzi na świat zewnętrzny, rozwiązując tym samym zespół. Biuściata wokalistka nie przejęła się tym, i zatrudniła nowego gitarzystę, przywłaszczając sobie tym samym prawo do zespołu.

Hity[edytuj • edytuj kod]

Do najpopularniejszych „piosenek” należy „Dżaga”, czyli muzyczna opowieść o biblijnej wieży Babel (I nikt nie zrozumie; Mówią mi; Mówi „kocham” myśli „precz”; Mówię wam) oraz o prześladowaniach narodu wybranego w Egipcie („Więc mogę męczyć I Cię zadręczyć; Wiem, że mnie męczysz Wiem, że mnie dręczysz”). Wszystko DODAtkowo przesycone jest elementami pogańskimi („I dla bogów jasne jest”).

Kolejnym wielkim hitem jest bez wątpienia piosenka 2 bajki, która opowiada o zmartwieniach młodej matki-analfabetki w czytaniu Czerwonego Kapturka i Królewny Śnieżki dzieciom na dobranoc.

Nie możemy zapomnieć o Znaku Pokoju. Jest to bardzo specyficzna piosenka, która natychmiast wzrusza wszystkich słuchaczy właściwie nie wiadomo czym, ponieważ tekst jest porównywalny z innymi utworami grupy.

Niedawno zespół zaprezentował nową piosenkę o niezwykle ambitnym tekście Szansa, która będzie materiałem na kolejnego syngla oraz znajdzie się w kolejnej reedycji płyty Ficca. Najwyraźniej cała twórczość zespołu będzie opierać się na reedycjach...

Diskografia[edytuj • edytuj kod]

  • Virgin („Dziewica”)
  • Bimbo („Dziwka”)
  • Ficca („Wsadzić” , lub jeśli kto woli laska)
  • Ficca Reedycja („chyba pipka”)
  • Ficca Reedycja Reedycji („pipeczka”)

Przypisy

  1. Głownie ze względu na to, że został już dawno rozwiązany.