Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2020!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Fakt (gazeta)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawdziwe logo gazety
Fakt komentuje poziom polskiej reprezentacji piłkarskiej
Polski rolnik oszukany przez UFO!
Drań zgwałcił pieska!

Nie śpię, bo trzymam kredens

Powód niewyspania redaktora naczelnego

Fakt – polska gazeta będąca odpowiednikiem szwabskiego Bilda. Słynie z opowiadań o życiu celebrytów, przenikliwych analiz życia polityków, analiz giełdy na następne 20 lat, analiz pogody na następne 20 miesięcy, masie artykułów o życiu seksualnym i Gołej Baby™ na pierwszej ostatniej stronie gazety. Treść obejmuje również naukowe dowody istnienia UFO suto przetykane zdjęciami piersiastych młodych kobiet. Ponadto co drugi artykuł w Fakcie to fake news, a gazeta jest najczęściej pozywaną przez osoby prywatne spośród wszystkich innych w Polsce. Generalnie, drukowana wersja Trudnych spraw.

Redaktorzy[edytuj]

Na pewno muszą mieć dobrą ochronę. Wiele gwiazd i znanych osobistości chciałoby powiesić sobie nad kominkiem głowę jednego z „redaktorów” Faktu. Redakcja znana jest również z niebanalnego języka. Mowa tu o zwrotach typu: gówniarz, gnojek, cham, leń oraz drań i bydlak. Oczywiście w składzie gazety musi znajdować się Krzysztof Jackowski, który będzie informować czytelników o poczynaniach rynku w następnym dwudziestoleciu. W redakcji również znajduje się specjalny oddział pracujący w terenie. W końcu ktoś musi zbudować te lądowiska UFO i porozrzucać po polach buraków szczątki ich pojazdu.

Tematyka[edytuj]

Oczywiście życie znanych i lubianych, obrzucanie polityków błotem, niedola biednych i uciśnionych, rosnące ceny o 300%, a także kataklizmy i nieszczęśliwe wypadki (im bardziej nieszczęśliwy i nieprawdopodobny tym lepszy). Oczywiście nie zawsze każda katastrofa wygląda wystarczająco spektakularnie, dlatego zawsze można ją pokazać z nieco innej perspektywy. Nadrzędną zasadą jest jednak znalezienie świadków. Ale i tu nie będzie problemów. Każdy ma przecież parcie na szkło i ochotę na 10 zł. Niezwykle ważną rolę odgrywają też sytuacje z życia normalnych ludzi. Przecież gdyby nie ta koza, to pan Mietek niechybnie utopiłby się w tej kałuży. Bardzo często i gęsto występują artykuły typu: Ślimaki giganty zżerają mi kapustę. Wampir napada na starsze panie. Czajnik grozy chciał mnie zabić. itd.

Z gazety można się też dowiedzieć, że wszędzie wokół nas żyją zabójcze bakterie, wirusy i komary, które są w stanie nas zabić w ciągu kilku sekund. Gazeta słynie również ze świetnych fotoreportaży, na których ujęte została m.in. krowa porwana przez tornado, wieloryb płynący Wisłą, losy rodziców Madzi z Sosnowca czy też syn mordujący własną matkę. Ponadto nieprzeciętnie życzliwi redaktorzy umieszczają przy zdjęciach, tudzież niezwykle wiernych inscenizacjach, opisy mające na celu ułatwienie czytelnikowi odbioru zawiłej treści artykułu.

Cykle wydawnicze[edytuj]

Co pewien czas publikowane są cykle wydawnicze. Mają one na celu przybliżyć nam życie codzienne znanych i lubianych oraz powszechnie szanowanych członków społeczeństwa (Perypetie sercowe Joli Rutowicz Część MMDCCLXVIII) wyjaśnić spiski na życie i mienie tychże oraz pokazać osiągnięcia współczesnej medycyny (Miał uciętą głowę, jednak dzięki przyszyciu jej żyje, mówi i może nią obracać!).

Ciekawostki[edytuj]

  • W tej szlachetnej gazecie zawsze możemy się dowiedzieć, ile kto ma lat. Jest to nikomu niepotrzebne, ale zawsze artykuł jest dłuższy.
  • Zawsze po śmierci jakieś gwiazdy (np. Michael Jackson) przez kilka numerów są publikowane fakty z jej życia będące tak naprawdę stekiem bzdur i legalną pornografią.
  • Czasami do gazety dodawana jest płyta z hitami disco polo ostatnich lat, która pochodzi z legalnych źródeł.

Zobacz też[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: