NonNews:Darmowe badania serca w Fakcie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fakt i Lotto nigdy nie szły w parze…

7 września 2016

Gazeta Fakt, znana z takich artykułów jak: „To mi zrobiło stare jajo!”, „Żona tłucze mnie trzepaczką” czy „Nasz papież wpuścił Jaruzelskiego do nieba” zaprezentowała nowatorską metodę na badanie serca dla seniorów. 76-letni pan Roman z okolic Ostrowa Wielkopolskiego niedawno przetestował metodę.

Metoda ta polega na drukowanie numerów w Lotto oraz wysyłaniu następnego dnia sprostowania. Sposób ten sztucznie wywołuje stan przedzawałowy wśród seniorów. Jeśli senior przeżyje dwa razy próbę to oznacza, że ma serce jak dzwon.

Pan Roman na początku sierpnia został milionerem i wygrał 3 miliony. Wyniki sprawdził w sobotnim wydaniu Faktu. Przypomnijmy, że wygrana w szóstkę w Lotto to 1:13 983 816. Co ważne, w poniedziałek tabloid opublikował sprostowanie i poprawne wyniki. Nie dowiedzieliśmy się, czy gazeta da chociaż 10% nagrody jako zadośćuczynienie. Być może tabloid będzie chciała 300 tys. zainwestować w dalsze badania.

Z tego co redakcja Przedjutrze się dowiedziała, Fakt od 1 października zorganizuje konkurs – każdy senior kupujący gazetę dostanie kupon do nagrody o wartości 1000 zł. Kupon będzie zdrapką, na której znajdzie się trzycyfrowy numer. Jeśli emeryt nie dostanie zawału zarówno podczas losowania jak i po opublikowaniu sprostowania, to zgarnia 1000 zł. Jeśli przeżyje, lecz po drodze dostanie jeden zawał – otrzyma połowę nagrody. Jeśli zaś uda mu się przeżyć dwa zawały, to dostanie 1/3 nagrody i zostanie zapisany na listę oczekujących na sztuczne serce u Jerzego Owsiaka (NFZ nie był zainteresowany fundowaniem aparatów).

Obecnie metoda ta jest testowana wśród emerytów. Bardzo chwali ją sobie pewien pracownik wrocławskiego bazaru, pan Marian (68 l.): Ta metoda jest bardzo dobra! Już dwa razy testowałem tę metodę i miałem łącznie 9 zawałów serca! Z chęcią będę kupować Fakt i brać udział już w oficjalnym konkursie.

A tak całkiem serio – czy tabloid publikujący artykuły o tym, że kosmici oszukali rolnika, podając mu w Lotto numery: 1, 2, 3, 4, 5 i 6 napisałby także poprawne numery do Lotto, skoro jak byk możemy przeczytać, że pod każdym losowaniem widnieje informacja iż podane liczby nie są oficjalnym komunikatem organizatora losowania i że należy zawsze sprawdzić kupon w kolekturze?

Źródła[edytuj]