Czasopismo komputerowe
Czasopismo komputerowe – powolna metoda łączenia się z internetem, w celu przeczytania recenzji sprzętu i gier, a także poznania najświeższych nowinek ze świata technologii. Odświeżenie strony przy użyciu takiej metody zajmuje zwykle miesiąc. Dostępna jest też sekcja komentarzy, za pośrednictwem Poczty Polskiej i sekcji Listy od czytelników.
Nazwa[edytuj • edytuj kod]
Pismo komputerowe musi mieć jakąś lanserską nazwę. Nie oszukujmy się, tytuł w stylu Wielkie Melony raczej nie przyciągnie czytelników dłużej niż na jeden numer. Lista przykładowych wyrazów, jakie powinny się znaleźć w tytule to: CD, DVD, PC, Super, Extra. Nie należy przesadzać z nagromadzeniem słów. Przeciętnemu czytelnikowi trudno byłoby zapamiętać, a co dopiero wymówić w sklepie: Poproszę Super-DVD-PC-Extra-Mega-Action.
Ekipa[edytuj • edytuj kod]
Redaktorów czasopism komputerowych należy rekrutować spośród nerdów, którzy mają przynajmniej 60 level w WoW-ie. Tylko tacy będą mieli tyle samozaparcia, by testować nawet badziewne gry. Umiejętność obsługi komputera jest dodatkowym atutem.
Oceny[edytuj • edytuj kod]
Gry są ocenianie według wielkości kwoty jaką zapłaci wydawca. Aby nie podpaść przez to czytelnikom należy zastosować się do kilku zasad:
- Gra dobra – kwota duża. Tu nie trzeba się natrudzić, wystarczy ocenić w miarę obiektywnie.
- Gra słaba – kwota mała. Jak wyżej.
- Gra dobra – kwota mała. W takiej sytuacji należy czepiać się byle pierdół, na przykład zabezpieczenia na płycie, kolor interfejsu czy kształt tyłka jakiejś postaci drugoplanowej.
- Gra słaba – kwota duża. Przypadek taki jest ciężki do przejścia nie narażając się jednocześnie na krytykę. Istnieje jednak prosty sposób, by się wymigać. Po prostu wszelkie wady tłumaczymy wyjściem planowanego patcha, który rzekomo wszystko naprawi.