Prognoza pogody

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jutro, jak widać, w całym kraju przewidywane są opady śniegu...
Prognozuję aktualizację do Windows 10...

Nazajutrz będzie, kolokwialnie mówiąc, duże zachmurzenie

Mądrość pewnej prezenterki prognozy pogody Polsatu

Na zachodzie zachmurzenie będzie kCenzura2.svg umiarkowane, wiatr raczej kCenzura2.svg silny. Temperatura maksymalna około 2 stopni Celsjusza, a więc kCenzura2.svgsko zimno kCenzura2.svg będzie. Ogólnie, to kCenzura2.svg jesień idzie.

Prof. Jan Miodek

Dzień dobry. Dzisiaj mróz i śnieg, a jutro mróz i śnieg. Do widzenia.

Prognoza pogody w TVP

Prognoza pogody – bezsensowna zgadywanka mająca na celu określenie pogody na najbliższą przyszłość, nie mająca nic do rzeczywistości. Jedyną zaletą jest zmniejszanie bezrobocia o około 3 miejsca pracy dla rehabilitowanych profesorów zgadujących pogodę. Przewidywania zależne są od aktualnego zajęcia psorów. Po wypiciu połówki lub więcej można przewidzieć na przykład okresowe zamglenia, zawroty głowy, pobudzenie oraz zachwianie grawitacji, ale to inny dział. Następnego dnia następują silne bóle głowy i dziury w pamięci, jak twierdzą, spowodowane zmianami pola magnetycznego. Prognozy pogody ukazuje często przedstawiciel rasy czarnej, nie umiejący mówić po polsku. Jego celem jest zabieranie Polakom miejsc pracy.

Mechanizm działania[edytuj • edytuj kod]

Opiera się on na prostym prawdopodobieństwie. Meteorolog ma do wyboru cztery możliwości: będzie ciepło, będzie zimno, będzie padać lub nie będzie padać. Oznacza to 25% szansy na trafienie przy zwykłym zgadywaniu, i tyle też według statystyk wynosi procent sprawdzających się prognoz pogody. Z drugiej strony, meteorolodzy dysponują dużą ilością specjalistycznego sprzętu zdolnego do mierzenia aktualnych warunków pogodowych, takiego jak termometr, dzięki czemu z niezwykłą precyzją potrafią zanalizować i wskazać jaka pogoda jest teraz za oknem.

Przykład prognozy pogody[edytuj • edytuj kod]

Jutro pogoda nie zmieni się: nadal będą padały kamienie i gruz. Ciśnienie będzie do pięciu atmosfer, a wiatr będzie słaby, do 250 kilometrów na sekundę. U ludzi wrażliwych mogą pękać czaszki i wyłamywać się kręgosłupy. Temperatura wzrośnie do 80 stopni w cieniu i 50 w chlewie, natomiast za stodołą będzie zero. Krów zalecamy nie wyprowadzać z uwagi na wulkany.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]