Jacuś (reklama)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Dobra kobieta? Ma mieszkanie?

Szczyt marzeń mamusi Jacusia co do jego ożenku

Jacuś – snob, truteń i pasożyt, czyli typowy przykład mężczyzny po trzydziestce, występujący w reklamie Banku ING (d. ING Banku Śląskiego, jd. Banku Śląskiego). Jacuś mieszka u mamusi, gdzie ma swój pokoik, i mimo jej dramatycznych wysiłków, nie chce opuścić ciepłego rodzinnego gniazdka, biorąc kredyt hipoteczny. Postawa życiowa Jacusia doprowadziła do samobójstwa jego ojca, który przy rodzinnym obiedzie podciął sobie żyły nożem bez ząbków (bo Jacuś wziął ten z ząbkami).

Jacuś jest w stanie zrobić wiele rzeczy, żeby tylko nie iść po kredyt. Może wypastować 638 par butów lub – wziąwszy się za siebie – wypracować klatę niczym Robert Burneika. Jacuś bierze mamusię psychologicznie, ponieważ wie, że ta tylko westchnie, przewróci oczami i pójdzie dalej podlewać rododendrony.

W przeprowadzonej przez Ośrodek Badania Opinii Publicznej wśród mężczyzn ankiecie na pytanie „Twój ideał męskości”, Jacuś zajął 1. miejsce (59% odpowiedzi) przed Justinem Bieberem (11%), Januszem Palikotem (9%) i Michałem Szpakiem (7,5%).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Centrarek.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny reklamy. Jeśli denerwuje cię przerywanie reklam filmami – rozbuduj go.