Chomiki z Media Expert

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Od lewej: gitarzysta Alvin mający głos Cyndi Lauper z czasów Girls Just Want To Have Fun, perkusista Szymon tłukący w bębny lepiej od twojej żony, której spalonego obiadu nie doceniłeś, oraz basista Teodor, który chwali się tym, że ukradł Grabażowi cylinder

TERAZ, TERAZ, TERAZ!

Chomik zachęca do wyłączenia telewizora

TERAZ JUŻ WIEM!

Widz wpada na pomysł, jak wyłączyć telewizor i chwyta cegłę w dłoń

Chomiki z Media Expert – sympatyczne[potrzebne źródło] i lubiane przez wszystkich Polaków[a tutaj to już w szczególności potrzebne źródło] maskotki, o aparycji znienawidzonego przez Ciebie ośmioletniego kuzyna, reklamująca Media Expert. Polska odpowiedź na serial Alvin i wiewiórki wykonana przez speców, którzy stworzyli smoka w polskiej adaptacji Wiedźmina. Gryzonie zadebiutowały zaśpiewaniem przeróbki piosenki Budki Suflera „Noc komety” podczas Black Weeks. Chomiki są jedną z najbardziej kreatywnych reklam ostatnich lat. Świeży pomysł, śmieszne wykonanie znanych przebojów, jajo i humorek zachęcają każdą Grażynkę do ubrania się i wyjścia do sklepu po nową lokówkę.

Pierwszy przebój chomików opowiada o ofercie sklepu. Prezentowane hasło „Włączamy niskie ceny” jest celowym zabiegiem, który ma negować wyłączenie telewizora podczas przerwy reklamowej. Drugi przebój to przeróbka piosenki „Znalazłem” O.N.A. Hasło przewodnie mówi o czyszczeniu magazynów przez deratyzatorów, komorników, klientów, którzy wykupią wszystkie towary w sklepie.

W chwili przeczytania tych dwóch akapitów w telewizji wyemitowano trzy reklamy z chomikami oraz zdenerwowano osiemnastu Polaków.

Lista osób, które gardzą chomikami[edytuj • edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Pod wpływem częstotliwości emisji tej reklamy niektórzy planują wprowadzić Dzień chomika, które byłoby polskim odpowiednikiem Dnia świstaka.
  • Pierwszy klip na YouTube dostał wiele łapek w dół od konkurencji z Media Markt. W drugim konkurencja doceniła reklamówkę i nie rzuciła się do masowego klikania to mi się nie podoba.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]